Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 2. 2019
Líbí se mi

Jakýkoli dobrý skutek se nám často sesype na hlavu. Je dar pomáhat lidem radost nebo starost?

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 2. 2019
Líbí se mi
Jakýkoli dobrý skutek se nám často sesype na hlavu. Je dar pomáhat lidem radost nebo starost?

Jakýkoli dobrý skutek se nám často sesype na hlavu. Je dar pomáhat lidem radost nebo starost?

Někdy se s darem narodíme, může být dědictvím po rodičích, babičce. Jindy na něj přijdeme během svého života a zjistíme třeba ve čtyřiceti, že tohle nebo tamto nám opravdu jde.

Ráda pomáhám lidem

Byla jsem jiná už od mala. Nevím zda mám dar po babičce, ale vím, že se život se mnou nemazlil, musela jsem si na světě a v rodině své místo vybojovat. Říká se, že pokud vám je někde ubráno (myslím tím například zdraví), jinde dostanete přidáno. A tak jsem dostala přidáno i já a  mám dar rozumět lidem a léčit slovy. Zatím slovy, protože dotekem si nejsem úplně jistá. I když mi přátelé říkají, že ten dar ve mně je obrovský. Ani nevím, zda chci. 
 

Nejsem psycholog a i tak se mi celé roky lidé svěřují se svými pocity, starostmi 

 
Už to tak mám dáno a nezměním to. Mluví se mnou lidé cizí, přátelé, rodina a kdokoli, koho něco trápí nebo má radost. Někdo mi říká čarodějko, jiný anděli a další léčitelko. No, nevím<span title='Úsměv' class='smile happy'></span>Jsem člověk s nadáním, křídla, ani koště nemám a kouzlit zatím neumím.  Nikdy nevím dopředu, zda se vydaná dobrota a pomoc pak neobrátí proti mně.
 

Pravidlo "Za dobrotu na žebrotu" se sice tváří jako nepravidelné, ale dost často se dobrodinci vše pak sesype na hlavu

 1. Je třeba umět v určitých situacích říct NE. 
 2. Dát si pauzu od starostí světa. 
 3. Čerpat energii a žít v míru se sebou i se světem. 
 4. Nevztahovat nic přímo k sobě.
 
Jinak vás dar pohltí a ztratíte se v sobě. Budete cítit smutek a prázdnotu, pokud se nenaučíte vypínat a nepřebírat za druhé to, co na vás hodí. Lidé někdy neumí ocenit dobrý úmysl nebo dobrý skutek. 
 
 

Uvedu příklad:

V zimě jsem měla možnost poznat mladou ženu, se dvěma malými dětmi. Trpěla v manželství, byla nemocná a neměla ani korunu, zázemí, osobní účet,  jen dluhy. Nikoho u nás ve městě neznala, přestěhovala se zde za manželem z druhé strany republiky. Manžel pracoval celými dny, nedával ji peníze na jídlo (dle jejího tvrzení) a psychicky i fyzicky ji týral. Problémy měli již v minulosti a táhlo se to s nimi dlouhé roky. Vypadala hrozně. Byla velmi pohublá, propadlá ve tváři, měla velmi řídké (nezdravé) vlasy a třepala se nebo plakala, vždy jak se mnou mluvila. Nevěděla jsem, co si mám myslet. Jejího manžela jsem znala jako sebevědomého mluvku, který vypadal, že si rád večer vypije a nemá nouzi o peníze. 
 
Napsala mi v zimě přes messenger zprávu, že se mnou potřebuje mluvit. Pak se rozběhl proces, na který jen tak nezapomenu. Vycucalo mě to z energie maximálně. 
 
V hlavě se mi honilo tisíce otázek, zda nebere drogy nebo nelže. Moje intuice mi říkala, že mám být na pozoru. Jenomže do toho přišly Vánoce. Doporučila jsem ji  využít pomoci Charity, kde matkám v tísni dokážou pomoct. Řekla, že to zkoušela a bez peněz prý nemá šanci. Dala jsem ji kontakty na sociálku a další instituce, odmítla. Chodila jsem sama jako bez duše celý týden, nic mě nebavilo a nebylo mi vůbec dobře. Tady byl můj dar k ničemu, vyslechnout a poradit, ale ona potřebovala reálnou finanční pomoc. 
 
Cítila jsem, že ji nesmím dát peníze, protože je utratí za blbosti. Cítila jsem z ní, že je asi možná chorobná lhářka, která v tom umí chodit. Jenomže moje intuice mi řekla - Má malé děti, ty musíš řešit!  Padlo rozhodnutí, i finance. S pomocí nás všech odjela v lednu (po dalším fyzickém útoku od manžela) za rodinou a přáteli, kteří ji pomohou vyřídit věci na úřadech, bydlení a příjem. 
 
Myslím, že každý si zaslouží důstojný život a nový začátek a pomoc. I když v hlavě mám pořád spoustu otázek. A co její manžel? Podle něho jsem viník všech problémů a pletla jsem se do něčeho, co se mě netýkalo. No jo, za dobrotu na žebrotu. Dala jsem si od takových případů na nějaký čas pauzu.  
 

O lidech se říká, že „mít dar“ = mít vzácnou schopnost, nadání, talent. Je však dar radost nebo starost?

 • člověk s darem je více vnímavý a citlivý
 • dokáže chápat druhého
 • vidí to, co jiní nevidí
 • je více ohleduplný, než ostatní
 • dokáže pomáhat nezištně
 • cítí potřebu být tady pro druhé
 • je jiný, než ostatní
 • většinou vyčnívá z davu a nejde z davem
 • žije život po svém
 • chrání si své soukromí
 • může být tichý samotář nebo hlasitý rebel
 • je výborný pozorovatel
 
Někdy lidé s darem přebírají na sebe starosti druhých, řeší pak životy jiných. Když dar špatně použijí, spíše mohou uškodit, než pomoct (například v léčitelství). 

S darem se musí zacházet opatrně!

Je třeba se o něj starat a pěstovat ho jako rostlinku. Když se darem plýtvá, může se ztratit nebo se utlumí a už nefunguje jak má. Ti, co mají dar věštit, kouzlit a čarovat musí být opatrní a jednat v souladu s pravidly Vesmíru. Jelikož přechod z bílé magie do té černé je velmi tenký led a daná osoba mnohdy neví, jak se ocitla na druhé straně. To samé platí v léčitelství. 
 
S darem se musíte naučit žít. Dar se musíte naučit správně používat. Pak vše dá smysl a budete vědět, proč ho máte a k čemu slouží. A jestli vám někdo za dobrý skutek vynadá a nepoděkuje, hoďte to za hlavu. Najdou se jiní, kteří rádi poděkují. 
 
Zdroj obrázků: pixabay
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Michaella
Michaella 1. 8. 2019

Žena, které jsem pomohla (viz článek) se po měsíci vrátila zpět ke svému násilnickému manželovi, dozvěděla jsem se, že nadělali oba velké dluhy a opět utekli spolu i s dětmi na druhou stranu republiky. Některým lidem prostě pomoct nejde...

Odpovědět
Jasper
Jasper 1. 8. 2019

Moc krásný článek..

Odpovědět
Michaella
Michaella 1. 8. 2019

Děkuji

k.eva
k.eva 10. 3. 2019

jak se říká - pro dobrotu na žebrotu

Odpovědět
Michaella
Michaella 10. 3. 2019

Ano, přesně tak.

Tvořilka97
Tvořilka97 7. 3. 2019

výstižné opravdu, je důležité občas říci ne

Odpovědět
Michaella
Michaella 10. 3. 2019

Děkuji. Mám někdy pocit, že i kdyby se člověk úplně rozdal, stejně to je pro mnohé lidi málo. Proto říkám častěji ne.

beata0063
beata0063 22. 2. 2019

pekný a ozaj pravdivý článok

Odpovědět
Michaella
Michaella 23. 2. 2019

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 314
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.