Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi

Na co si ale dát pozor při zařizování dětského pokoje?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi
Na co si ale dát pozor při zařizování dětského pokoje?

Na co si ale dát pozor při zařizování dětského pokoje?

Přestože zařizování dětského pokoje není žádná věda, je třeba při něm dodržet několik základních pravidel. Dětský pokoj musí být předně bezpečný, funkční a dítě by v něm mělo mít útočiště před okolním světem. Na co si ale dát pozor a co by v něm nemělo chybět?

Pro hraní, odpočinek i práci

Ty jsou důležité zejména v předškolním a školním věku, kdy kromě odpočinku a hraní dětský pokoj slouží i ke studiu. Vejít by se nám do něj tedy měly celkem tři zóny, a to odpočívací, herní a pracovní. A zatímco základem pracovní zóny je kvalitní židle, stůl, potřebné úložné prostory a osvětlení, herní zónu bychom měli odvíjet podle zájmů dítěte.

Nechte tedy vašeho potomka podílet se na výběru vybavení a naslouchejte jeho přáním. Základem je taktéž dostatečně volná plocha na zemi, kde při hraní děti tráví nejvíce času. Tam je zároveň vhodné umístit koberec, který má v dětském pokoji hned dvojí funkci. Předně slouží jako bezpečnostní prvek při pádech a nárazech a také snižuje prašnost ve vzduchu.

Co se odpočívací zóny týče, zde jednoznačně panuje postel, na které byste v žádném případě neměli šetřit. Ta by zároveň měly být schopná růst společně s dítětem a mít dostatek úložného prostoru. Barvu vybírejte neutrální stejně jako ostatní větší kusy nábytku. Za tento krok budete totiž do budoucna velmi vděční, až přijde čas na změnu dekorace, jak se dítě bude vyvíjet.

Jak je to s nábytkem...

Jakýkoli nábytek v dětském pokoji by zároveň měl být kvalitní. Při koupi si tedy všímejte zejména materiálu a zpracování. Ideálním materiálem do dětských pokojů je bezesporu dřevo, které je příjemné na omak a hřeje.

Co se zpracování týče, nikde by nemělo nic vyčuhovat. Také si dejte pozor na ostré rohy, nekvalitní kování a šrouby.

...a jak s barvami

Jak již bylo zmíněno, barvu nábytku je vhodné vybírat neutrální. Při zařizování dětského pokoje totiž musíte myslet dopředu. A přestože děti mají rády barvy, příliš pestrý pokoj by mohl působit rušivě.

Zároveň platí, že čím menší pokoj, tím světlejší stěny a nábytek. Pestré a originální pak mohou být doplňky, které lze snáze obměnit.

Soukromí je důležité

Zmiňovali jsme, že dítě by v dětském pokoji mělo mít útočiště před okolním světem spolu s trucovnou a úkrytem před ostatními. Tuto funkci pokojíčku jako rodič respektujte a dovolte dítěti, aby se v něm cítilo dobře.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tomáš Roman 16. 8. 2021

Tak já bych si tedy hlavně dával pozor na to, abych koupil pořádný dětský nábytek! Já jsem jednou koupil něco z Ikei a litoval jsem... Mám už tohle tedy pár let vyřešené, ale kdo by to ještě teď řešil, tak jsem se koukal, že třeba na https://www.hmnabytek.cz/detsky-nabytek/ mají celkem fajn výběr, tak bych se tam zkusil mrknout, třeba vyberete. Pěkný den.

Odpovědět
avatar
Tomáš Roman 23. 7. 2021

Já bych si hlavně dával pozor na nábytek. My jsme měli nějaký levný nábytek a moc se nám neosvědčil. Pak na konci prázdnin, kdy se děti vraceli do školy, jsme jim koupili školní nábytek z https://www.atan.cz/detsky-nabytek a musím říct, že jsme si sto násobně polepšili. Opravdu nábytek nepodceňujte. My jsme toho poté litovali.

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 3. 2021

Brzy mě čeká zařizovat dva dětské pokoje, už se na to moc těší.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 3. 2021

mladí v současné době postupně zařizují pokojíček pro mého vnoučka, kterému bude zítra 5 měsíců..., já jsem mu ušila závěsy do oken

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 3. 2021

dnes se již dají zařídit opravdu krásné dětské pokojíčky a koutky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 435
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.