Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 1. 2020
Líbí se mi

Jak zařídit dětský pokoj, aby vašemu potomkovi poskytoval potřebné zázemí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 1. 2020
Líbí se mi
Jak zařídit dětský pokoj, aby vašemu potomkovi poskytoval potřebné zázemí

Jak zařídit dětský pokoj, aby vašemu potomkovi poskytoval potřebné zázemí

Přestože zařizování dětského pokoje není žádná věda, je třeba při něm dodržet několik základních pravidel. Dětský pokoj musí být předně bezpečný, funkční a dítě by v něm mělo mít útočiště před okolním světem. Na co si ale dát pozor a co by v něm nemělo chybět?

Pro hraní, odpočinek i práci

Ty jsou důležité zejména v předškolním a školním věku, kdy kromě odpočinku a hraní dětský pokoj slouží i ke studiu. Vejít by se nám do něj tedy měly celkem tři zóny, a to odpočívací, herní a pracovní. A zatímco základem pracovní zóny je kvalitní židle, stůl, potřebné úložné prostory a osvětlení, herní zónu bychom měli odvíjet podle zájmů dítěte.

Nechte tedy vašeho potomka podílet se na výběru vybavení a naslouchejte jeho přáním. Základem je taktéž dostatečně volná plocha na zemi, kde při hraní děti tráví nejvíce času. Tam je zároveň vhodné umístit koberec, který má v dětském pokoji hned dvojí funkci. Předně slouží jako bezpečnostní prvek při pádech a nárazech a také snižuje prašnost ve vzduchu.

Co se odpočívací zóny týče, zde jednoznačně panuje postel, na které byste v žádném případě neměli šetřit. Ta by zároveň měly být schopná růst společně s dítětem a mít dostatek úložného prostoru. Barvu vybírejte neutrální stejně jako ostatní větší kusy nábytku. Za tento krok budete totiž do budoucna velmi vděční, až přijde čas na změnu dekorace, jak se dítě bude vyvíjet.

Jak je to s nábytkem...

Jakýkoli nábytek v dětském pokoji by zároveň měl být kvalitní. Při koupi si tedy všímejte zejména materiálu a zpracování. Ideálním materiálem do dětských pokojů je bezesporu dřevo, které je příjemné na omak a hřeje.

Co se zpracování týče, nikde by nemělo nic vyčuhovat. Také si dejte pozor na ostré rohy, nekvalitní kování a šrouby.

...a jak s barvami

Jak již bylo zmíněno, barvu nábytku je vhodné vybírat neutrální. Při zařizování dětského pokoje totiž musíte myslet dopředu. A přestože děti mají rády barvy, příliš pestrý pokoj by mohl působit rušivě.

Zároveň platí, že čím menší pokoj, tím světlejší stěny a nábytek. Pestré a originální pak mohou být doplňky, které lze snáze obměnit.

Soukromí je důležité

Zmiňovali jsme, že dítě by v dětském pokoji mělo mít útočiště před okolním světem spolu s trucovnou a úkrytem před ostatními. Tuto funkci pokojíčku jako rodič respektujte a dovolte dítěti, aby se v něm cítilo dobře.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

My jsme tomu našemu malému špuntovi zařídili dětský nábytek z eshopu https://www.hmnabytek.cz/detsky-nabytek/ . Vybírali jsme tak, aby se mu po tom, co vyroste nemuselo kupovat zase nový. Takže jsme už nevybírali tolik dětinské, ale spíše více teenagerský

Odpovědět
avatar
Nina Červenková 11. 5. 2020

No, když jsem já zařizovala pokojíček pro prcka, tak jsem se rozhodla vydat cestou už hotové nábytkové sestavy. Počítala jsem to a finančně to tak vyšlo nejvýhodněji. Nakonec jsem vybrala tuto: https://netobchodak.cz/detske-pokoje/106086-detsky-pokoj-wip-kitty-1-sonoma-svetla-modra.html Myslím si, že za tu cenu super a hlavně je díky ní celý pokoj v jednom stylu, ne každý pes jiná ves.

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 24. 4. 2020

Myslím, že super rady. Jestli můžu mít jeden tip, tak pokud se chystáte zařizovat pokojíček a hledáte nějakou tu inspiraci, tak zkuste mrknout sem https://bezvapokoj.cz/ Právě tam jsem se při zařizování pokojíčku pro našeho malého dost nechala inspirovat já.

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 31. 1. 2020

S tou kvalitou nábytku teda určitě souhlasím. Taky jsme našemu malému před časem zařizovali pokojík a musím říct, že výběr nábytku mi dal docela zabrat. Hlavně teda výběr stolu a židle. Židli jsem chtěla co nejkvalitnější. Jednu se mi naštěstí nakonec sehnat podařilo, konkrétně z https://www.emako.cz/zidle/

Odpovědět
k.eva
k.eva 23. 1. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 747
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.