Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 1. 2021
Líbí se mi

Spřízněné duše: jak poznáte tu svou?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 1. 2021
Líbí se mi
Spřízněné duše: jak poznáte tu svou?

Spřízněné duše: jak poznáte tu svou?

Bylo by to hezké, kdyby měl člověk možnost nahlédnout do budoucnosti, aby zjistil, zda muž či žena, kterým právě daroval své srdce, s ním prožijí celý zbytek života, jak doufá. Jenže ve skutečnosti vstupujeme do každého vztahu s nejistotou.

I tak ale existují jisté signály a znamení, jež mohou napovědět, zda vám to vydrží do onoho pověstného „dokud nás smrt nerozdělí“.

Jste sami sebou

Když je nám s někým dobře, nemusíme se nijak přetvařovat a nasazovat si masky, které například nosíme před kolegy v práci apod. A to je velmi slibný začátek. Vyjadřujeme tím důvěru druhému – a ta je pro úspěšný a spokojený vztah životně důležitá.

Co řeknete, to platí

Určitě už jste někdy zažili, že jste s potenciálním partnerem/potenciální partnerkou sice trávili volný čas, ale vlastně vám nevadilo, když jeden z vás zrušil společně naplánovaný večer. Ovšem nyní si něco takového nedovedete ani představit, a navíc vás to (a evidentně ani váš protějšek) rozhodně nenapadlo. To je dobré znamení.

Minulost není zátěží

Může se stát, že máte u některých lidí pocit, že by vám upřímnost o vlastní minulosti mohla uškodit. Ale s vaším novým partnerem/partnerkou vás takové myšlenky ani nenapadnou! Minulost najednou není zátěž, ale vaší přirozenou součástí. A opačně to funguje stejně – ani vy to, co bylo, u svého protějšku nevnímáte negativně.

Omluva je omluva

Každý dělá chyby, za které se musí omluvit. Ovšem všichni víme, že ne každá omluva je opravdu upřímná. Když ale nemáte problém s přiznáním chyby a opravdovou omluvou, značí to nejen, že vám na druhém skutečně záleží, ale že se cítíte v bezpečí, protože víte, že vaší chyby nezneužije a omluvu přijme stejně upřímně, jako jste ji vyřkli.

Hádky podle pravidel

Na světě neexistují dva lidé, kteří by spolu ve všem bezvýhradně souhlasili. A tak se občas všichni dostaneme do sporů a vypukne hádka – dokonce i když jsme zamilovaní. Na tom není nic divného, Ovšem velmi záleží na podobě hádky. Když na sebe křičíte, používáte neadekvátní výrazy, vytahujete „špinavé prádlo“ a za každou cenu se snažíte hádku vyhrát, něco je špatně. I ve sporech by mělo být vidět, že se hádají dva lidé, kterým na sobě navzájem záleží…

Harmonie v ložnici

Sex samozřejmě není všechno, ale je velmi důležitou součástí partnerského života. A tak je jasné, že když vám to „klape v posteli“, je to dobré znamení. Jistě, zpočátku vztahu může chvilku trvat, než se partneři „sladí“ a zjistí, co se komu líbí apod., ale pokud jste společně schopni o sexu otevřeně mluvit a užívat si ho, je to dobré znamení.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 5. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 2. 2021

já jsem s manželem přes 10 let, a stále se milujeme

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 2. 5. 2021

potkanek
potkanek 3. 2. 2021

já jsem s manželem 51 let a už mi leze na nervy

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 2. 2021

Najít tu svoji opravdu spřízněnou duši je obrovské štěstí a ne každý ho má.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 31. 1. 2021

Jsem šťastná, že jsem tu svojí spřízněnou duši před 23 lety našla, od té doby jsme nebyli takřka den bez sebe a pořád nás to spolu baví.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 569
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.