Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 1. 2021
Líbí se mi

Jak na spokojený partnerský život podle odborníků

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 1. 2021
Líbí se mi
Jak na spokojený partnerský život podle odborníků

Jak na spokojený partnerský život podle odborníků

Charakteristika šťastných párů? Terapeuti mají jasno. Pokud s partnerem děláte tyhle věci, krize a ani rozchod u vás nemají šanci!

Zdravé a fungující vztahy nepadají z nebe. Musí se na nich pracovat. Ne nadarmo terapeuti kladou svým klientům na srdce, že láska a štěstí vyžaduje spoustu práce, trpělivost, komunikaci a pochopení. Ostatně víte, které „položky“ se dají považovat za stavební kameny prosperujících partnerství? Takhle experti poznají, že vám to doma klape!

Máte stejné představy o vztahu

Je jedno, jestli vám vyhovuje být hospodyňkou, zatímco partner převzal roli živitele rodiny. Nebo obráceně. Máte-li v tomto směru stejné vize a plány, méně se hádáte a naopak spolu víc spolupracujete.

Romantika pro vás znamená jedno a totéž

On by se chtěl dva týdny válet někde v hotelu, ale vám pro pohodu stačí romantická večeře jednou za měsíc? Tak to si asi moc nerozumíte. Lidé mají různé představy o romantice, tak se ujistěte, že i pro vás a partnera znamená to samé. Je tomu tak? Pak si gratulujte.

Preferujete stejné zájmy

Krize ve vztahu? Každý terapeut se vás zeptá, zda spolu s partnerem máte nějaký společný čas. (Ten u televize každou sobotu se nepočítá, stejně v ruce máte mobil.) Řeč je o koníčcích, oblastech zájmu i výplni volného času. Aspoň jeden „koník“, na kterém jedete oba (obrazně řečeno), pohodě ve vztahu jen prospívá.

Není vám cizí smysl pro dobrodružství

V rámci partnerství je nejhorší strnulost a lhostejnost. V opačném případě to chodí tak, že dvojice zkouší nové věci, přichází s neotřelými nápady a podněty a v neposlední řadě udržuje na živu milostnou jiskru. Bingo!

Chováte se k sobě uctivě

Kde není úcta, není nic. Chápající, tolerantní a vědomý partner vás vyslechne, stejně jako vy jeho. Teprve poté se ptá a reaguje. A tak by to mělo být.

Dodržujete dohody

A další znak toho, že vaše partnerství neohrožují problémy? Držení slova. Máte-li zdravý vztah, není pro vás problémem dostát svých slibů, plánů a nápadů. Ostatně, proč by tomu v milujícím domově mělo být jinak?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 26. 1. 2021

Spokojený vztah znamená hrozně moc a každý kdo ho má, má ohromné štěstí.

Odpovědět
avatar
Romana Hájková 25. 1. 2021

Ale tu úctu zde ve Vašem článku bych vypíchla! Ta je dle mého názoru nejdůležitější. A také se nebát o všem otevřeně mluvit a když člověk něco pokazí, tak se umět omluvit.

Odpovědět
avatar
Romana Hájková 25. 1. 2021

Každým dalším rokem našeho manželství si mnoho dalších a dalších věcí uvědomuji. Hlavně s příchodem prcka vše nabralo úplně nový rozměr.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 1. 2021

určitě dobré rady

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 1. 2021

Hezky sepsáno, snad je se mnou můj muž spokojený alespoň tak, jako já s ním

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.