Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi

Jak terapeuti poznají, že vám to ve vztahu klape

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi
Jak terapeuti poznají, že vám to ve vztahu klape

Jak terapeuti poznají, že vám to ve vztahu klape

Charakteristika šťastných párů? Terapeuti mají jasno. Pokud s partnerem děláte tyhle věci, krize a ani rozchod u vás nemají šanci!

Zdravé a fungující vztahy nepadají z nebe. Musí se na nich pracovat. Ne nadarmo terapeuti kladou svým klientům na srdce, že láska a štěstí vyžaduje spoustu práce, trpělivost, komunikaci a pochopení. Ostatně víte, které „položky“ se dají považovat za stavební kameny prosperujících partnerství? Takhle experti poznají, že vám to doma klape!

Máte stejné představy o vztahu

Je jedno, jestli vám vyhovuje být hospodyňkou, zatímco partner převzal roli živitele rodiny. Nebo obráceně. Máte-li v tomto směru stejné vize a plány, méně se hádáte a naopak spolu víc spolupracujete.

Romantika pro vás znamená jedno a totéž

On by se chtěl dva týdny válet někde v hotelu, ale vám pro pohodu stačí romantická večeře jednou za měsíc? Tak to si asi moc nerozumíte. Lidé mají různé představy o romantice, tak se ujistěte, že i pro vás a partnera znamená to samé. Je tomu tak? Pak si gratulujte.

Preferujete stejné zájmy

Krize ve vztahu? Každý terapeut se vás zeptá, zda spolu s partnerem máte nějaký společný čas. (Ten u televize každou sobotu se nepočítá, stejně v ruce máte mobil.) Řeč je o koníčcích, oblastech zájmu i výplni volného času. Aspoň jeden „koník“, na kterém jedete oba (obrazně řečeno), pohodě ve vztahu jen prospívá.

Není vám cizí smysl pro dobrodružství

V rámci partnerství je nejhorší strnulost a lhostejnost. V opačném případě to chodí tak, že dvojice zkouší nové věci, přichází s neotřelými nápady a podněty a v neposlední řadě udržuje na živu milostnou jiskru. Bingo!

Chováte se k sobě uctivě

Kde není úcta, není nic. Chápající, tolerantní a vědomý partner vás vyslechne, stejně jako vy jeho. Teprve poté se ptá a reaguje. A tak by to mělo být.

Dodržujete dohody

A další znak toho, že vaše partnerství neohrožují problémy? Držení slova. Máte-li zdravý vztah, není pro vás problémem dostát svých slibů, plánů a nápadů. Ostatně, proč by tomu v milujícím domově mělo být jinak?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 21. 9. 2019

Odpovědět
beata0063
beata0063 21. 9. 2019

Som vďačná za môjho partnera aj za nás krásny vzťah!

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 21. 9. 2019

myslím , že splňujeme vše co je popsáno , samozřejmě občas přijde mírné dusno , ale jinak máme moc pěkný vztah

Odpovědět
konatovka
konatovka 21. 9. 2019

Jsem v manželství již přes 49 let, proběhla i jedna krize, ale v důchodu prožívám něco tak krásného s manželem o čem jsem netušila, že to může být tak úžasné. Mámě se rádi, díky i společným zájmům, stejné představy o vztahu.......

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 795
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.