Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 3. 2018
Líbí se mi

Jak si udělat netradiční Velikonoce? Hledejte inspiraci v zahraničí

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 3. 2018
Líbí se mi
Jak si udělat netradiční Velikonoce? Hledejte inspiraci v zahraničí

Jak si udělat netradiční Velikonoce? Hledejte inspiraci v zahraničí

Ačkoliv to venku stále připomíná spíše zimu, podle kalendáře už panuje snad nejkrásnější roční období v roce – jaro. Příroda se pomalu probouzí z dlouhého spánku, tráva se zelená, ptáci zpívají a sluníčko má stále větší sílu. Již tento týden se můžeme těšit na Velikonoce. Pro mnohé z nás symbolizují oslavu příchodu jara. Věřící si připomínají ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista. Velikonoce jsou neodmyslitelně spojeny s mnoha zvyky a tradicemi, kterými jsou například malování vajíček, pečení beránka nebo pletení pomlázek.

Pokud vás však nebaví trávit Velikonoce tak nějak „tradičně“ a chcete si je ozvláštnit něčím zajímavým, tak směle do toho. Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Udělejte si velikonoční dekorace, které nemá každý

Také vám přijde běžná velikonoční výzdoba už trochu okoukaná? Plastová vajíčka, žlutá chlupatá kuřátka a pomlázky. Ano, rok co rok vytáhneme to stejné. Proč to však letos neudělat trochu jinak a zapojit do příprav také děti, které to bude zcela určitě bavit. Tak předně zkuste nahradit chemické barvy na vajíčka těmi přírodními.

Naši předkové nedali dopustit na barviva rostlinného původu. A vy si takovou přírodní barvu můžete vyrobit jednoduše vylouhováním, případně jako odvar, a to následujícím způsobem:

  • Krásně červenou získáte z cibulových slupek nebo řepy.
  • Šafrán je ideální bylinka, po jejímž vylouhování získáte žlutou či oranžovou.
  • Zelená barva k Velikonocům zkrátka patří. Zkuste si udělat odvar z listů jasanu či petržele.
  • Hnědá vznikne z olšové a březové kůry.

                     

Dekorace z přírodních doplňků jsou vždy nejhezčí. Využít můžete březové větvičky, které jsou krásně pružné a lze je upravovat do různých tvarů. A nezapomeňte na první jarní květiny, které vnesou do domu či bytu kousek jara a navodí tu správnou atmosféru. Když si dáte do vázy třeba tulipány, ihned na vás dýchne ta pravá jarní nálada.

Inspirujte se velikonočními pokrmy ze zahraničí

Oblíbenými velikonočními pokrmy jsou tradičně nádivka z mladých kopřiv, jehněčí maso, beránek či mazanec. Nemáte na nic podobného letos chuť a chcete své blízké překvapit něčím jiným? Pojďme nahlédnout pod pokličku našich zahraničních sousedů. V Německu si o Velikonocích pochutnávají na tvarohové štóle s marcipánem, která není zdaleka tak pracná jako beránek, a navíc je moc dobrá. Jako hlavní chod můžete uvařit britské jehněčí kotlety s bylinkovou krustou, po kterých se doma jen zapráší nebo řecký postní koláč Spanakopita. Ale pozor, nejedná se o sladký zákusek, nýbrž velmi vydatný špenátový pokrm s jarní cibulkou.

Řecký koláč Spanakopita

                       

Velikonoční zábava pro celou rodinu

K Velikonocům se pojí celá řada tradic. Na Velikonoční pondělí chodí chlapci vyšlehat dívky, aby byly krásné a zdravé po celý další rok. Ano, bez toho by zkrátka nebyly Velikonoce úplné. Abychom tento den ještě trochu vylepšili, můžeme se inspirovat například ve Francii, kde děti po celý velikonoční den hledají různé sladkosti v domě či na zahradě. Věří, že je tam choval bílý zajíček a je to pro ně skvělá zábava i dobrodružství. Ostatně tuto tradici už převzala řada rodin také u nás.

Překvapte koledníky stylovou výslužkou

Bonbony, lízátka, čokoládová vajíčka nebo něco ostřejšího? To je klasická výslužka pro koledníky, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Buďte trochu kreativní a dejte průchod své fantazii. Nakupte různé formičky a vytvarujte velikonočně laděné postavičky, které můžete ještě dozdobit bílou polevou. Lze připravit také velikonočně laděné perníčky nebo třeba sušenky.

Foto: Fotobanka, Pinterest
Zdroj informací vychází z TZ agentury paketo.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana7
Jana7 28. 3. 2018

dobré nápady

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 27. 3. 2018

neeeeeeeeeee - pro mě začíná jaro - letos je zatím zima, ale již jsem si vyzdobila stůl. mazanec jsem již zkoušela minulý víkend a upeču beránka, budeme dělat nádivku a budeme péct kuřátko - je míň kalorické. obarvíme pár vajíček, ať je veselo

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 3. 2018

velikonoce mě nijak neberou, ale upeču cuketový nákyp, a manželovi špaldový mazanec a tím pro mě veškeré tradice končí...

Odpovědět
Malča
Malča 27. 3. 2018

moje řeč

sipeji
sipeji 27. 3. 2018

krásný článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.