Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi

Protekla vám vaše lásky mezi prsty? Jak poznat, že už nejste zamilovaní?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi
Protekla vám vaše lásky mezi prsty? Jak poznat, že už nejste zamilovaní?

Protekla vám vaše lásky mezi prsty? Jak poznat, že už nejste zamilovaní?

Občas se stane, že po letech vztahu najednou nejste schopní jasně odpovědět na otázku, zda svého partnera či svou partnerku stále milujete. Konec lásky mívá mnoho podob. Jak ho poznat?

Samozřejmě netvrdíme, že je váš vztah při prvních potížích „odpískaný“, nicméně pokud pozorujete některé následující změny, zpozorněte. Značí totiž, že vám může brzy láska protéct mezi prsty…

Málo času společně

Zatímco dříve jste se těšili na každičký společný okamžik, nyní je vám vlastně jedno, že vám partner oznámil, že hodlá strávit páteční večer s kamarády v hospůdce, nebo že vaše partnerka odjíždí s kamarádkou na wellness víkend. A nebo – a to je ještě smutnější – se vlastně těšíte, že konečně budete sami. Pokud se takové pocity opakují pravidelně a i vy od společného času spíše utíkáte, není to dobré znamení.

Bez zájmu o druhého

Není to tak dávno, co jste se zajímali o každý moment partnerova/partnerčina dne, kdy jste chtěli vědět, jak se cítí nebo co prožívá. A dnes? Dnes je vám to tak nějak jedno. Máš potíže v práci? A co já s tím… Prožíváš těžké období? Tak to si budeš muset vyřešit sám/sama… Poznáváte se? Pak to nevěstí nic dobrého.

Už žádný sex

Především v dlouhodobých vztazích se může stát, že partneři mají určité období bez sexu. Důvodem mohou být děti, stres, nemoc, finanční či jiné starosti… Vše se většinou vrátí do normálu, až příčina odezní. Ovšem když se za nezájmem o sex skrývá fakt, že vás partner/partnerka nepřitahují a jsou vám spíše odporní, je na problémy zaděláno.

A co je to ten respekt?

Vzájemný respekt je důležitý nejen v partnerských, ale jakýchkoli mezilidských vztazích. Dokonce je jejich naprostým základem. Jenže co když se z vašeho vztahu úplně vytratil? Co když se už vlastně jen hádáte (a neberete si během sporů žádné servítky), jeden druhého urážíte a o nějakém naslouchání jeden druhému nemůže být řeč? Pak je jasné, že je s láskou něco v nepořádku.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2021

určitě se stává, u mnoha vztahů. Jsem ráda, že posledních více než 10 let žiju ve šťastném a velmi spokojeném vztahu plném lásky

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 19. 3. 2021

to je bohužel smutné zjištění, ale stává se...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.