Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 11. 2020
Líbí se mi

Jak na celé odpoledne zabavit nudící se batole

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 11. 2020
Líbí se mi
Jak na celé odpoledne zabavit nudící se batole

Jak na celé odpoledne zabavit nudící se batole

Malé děti potřebují neustále nějaké podněty, díky kterým mají možnost poznávat svět a zabaví se. Nudu totiž batolata nesnáší a svou nespokojenost vám dají velmi rychle najevo. Už vám docházejí nápady, jaké akce s dětmi podniknout, ale nechce se vám dítko posadit jednoduše před televizi?

Pak si zkuste vybrat některou z her z následujících tipů. Úspěch – u dětí i dospělých – zaručen!

Můj dům, můj hrad

Také jste si jako malí „stavěli“ domečky mezi dvěma židlemi, přes které jste přehodili maminčinu deku, a tato jednoduchá konstrukce se najednou proměnila v hrad, ve kterém vás věznil zlý drak, ve srub, kde jste se skrývali před zlými kovboji, v pevnost, kterou se nikomu nikdy nedovedlo dobýt? Pak tuhle hru se svým potomkem povyšte na další „level“. Prostě v hrad či pevnost proměňte celý obývák a do stavby zapojte křesla, pohovku, stoličky, zkrátka všechno, co vám přijde pod ruku. Dek a přikrývek máte jistě doma také dost. A co víc, když si na chvíli dovolíte být také dítětem, můžete si pohodlí takového „domečku“ užívat spolu se svým potomkem. Ano, večer vás čeká úklid, ale upřímně – za tu zábavu to stojí.

Opona nahoru!

Možná je ještě trochu brzy, abyste své batole vzali do opravdového divadla, ale to neznamená, že si ho nemůže užít v pohodlí domova! Stačí ho vybavit nejrůznějšími maňásky (pro děti se prodávají například látkové, jež se nasazují na prsty, které se jim lépe ovládají než ty klasické na ruku) nebo loutkami z papíru a je to. Mimochodem, papírové „herce“ můžete s dětmi (především těmi většími) i vyrábět, nebo mu je prostě vystříháte a vymalujete po večerech – stačí trocha fantazie, čtvrtka, špejle a lepidlo. Buď se můžete proměnit v loutkovodiče vy, nebo vaše dítko. Jistě, nejspíš vás čeká několik hodin v roli diváka poměrně dadaistických pohádek, ale o zábavu budou mít všichni postaráno.

Jsem princezna!

Tahle hra bude bavit hlavně holčičky. Převlékání se za vílu či princeznu milují zkrátka všechny. Co je takhle na chvíli (a pod dozorem, samozřejmě) pustit do svého šatníku a dovolit jim, aby vaši krajkovou sukni využily jako šaty, nandaly si váš náramek a náhrdelník a proměnily se v oblíbenou pohádkovou postavu? Fantazii se meze nekladou! Mimochodem, princeznovské šaty se dají udělat i ze zcela nečekaných materiálů – určitě jste zaznamenali nejrůznější instagramové účty, kde maminky „šijí“ svým dcerám napodobeniny rób slavných celebrit třeba z papíru. Že vaše výtvory nebudou dokonalé? No a co! Dětská fantazie si je hravě dotvoří.

Malý sochař

Plastelína je dalším skvělým pomocníkem, pokud potřebujete zabavit malé dítě (o tom, že pomáhá rozvíjet představivost a jemnou motoriku, ani nemluvě). Pestrobarevná hmota není nijak drahá a dá se použít znovu a znovu (tedy za předpokladu, že ji vaše dítko neproměnilo v šedavou hmotu, která příliš vábně nevypadá). Pokud bude chtít váš malý sochař některá svá díla přenechat dalším generacím, můžete plastelínu vyměnit za hmoty typu modurit apod., jež po zaschnutí či „upečení“ ztvrdnou a výtvory tak mají mnohem delší životnost (navíc je pak můžete ještě nabarvit vodovkami atd.).

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 11. 11. 2020

U nás si dělají bunkry

Odpovědět
Tamara
Tamara 7. 11. 2020

Musíme být hodně kreativní

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 7. 11. 2020

Super na princezny hrajeme často

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.