Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 1. 2019
Líbí se mi

Hledáte ideální destinaci pro romantiku i rodinnou dovolenou? Zamiřte na Floridu

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 1. 2019
Líbí se mi
Hledáte ideální destinaci pro romantiku i rodinnou dovolenou? Zamiřte na Floridu

Hledáte ideální destinaci pro romantiku i rodinnou dovolenou? Zamiřte na Floridu

Ať sníte o romantické dovolené v páru, nebo hledáte destinaci, která by splňovala všechny požadavky pro rodinnou dovolenou, možná vás překvapí, že odpovědí na vaše otázky je Florida. Slunečný stát se jí totiž nepřezdívá náhodou a kulisy k exotické dovolené dodá opravdu prvotřídní.

Zábava pro malé i velké

Pavla z cestovní kanceláře Go2, která pro klienty připravuje dovolenou v USA na míru, doporučuje do dovolenkových plánů zařadit některý ze zábavních parků. Právě ve floridském Orlandu najdete jedny z nejznámějších na světě vybrat jen jeden bude možná oříšek. Pohádkový svět Walta Disneyho, ikonické filmy v Universal Studios nebo podmořský svět v Sea World… nejen děti, i dospělí si tu najdou zábavu na celý den.

Až vás horské dráhy a ruch parků omrzí, nechte se zlákat některým z velkých nákupních nebo outletových center. Jakmile vstoupíte do amerického světa nákupů a bezkonkurenčních cen, rychle zjistíte, že nechat si trochu víc volného místa v kufru na cestě sem se vyplatilo, určitě ho budete mít čím vyplnit.

Romantická dovolená nebo rodinný relax

Florida ale nejsou jen nákupy a zábavní parky. Díky téměř celoročně příjemnému počasí (cestě sem se vyhněte jen v období hurikánů od poloviny srpna do konce září), krásným plážím a čistému moři se snadno vyrovná populárním exotickým destinacím a její výhodou je právě mnoho příležitostí k výletům, dobrá dostupnost restaurací, barů i místa, kde můžete nerušeně relaxovat. Takovým místem je například South Beach, “sousedka” slavné Miami beach, která je ale o poznání klidnější.

Garantka na USA, Pavla Janková z CK Go2, ale doporučuje dovolenou v páru i s celou rodinou strávit v letoviscích Clearwater, Naples, Sarasotě nebo Ft. Myers. Nekonečné pláže Mexického zálivu, nad kterým každý večer předvádí zapadající slunce fascinující představení, tyrkysově modrá voda a líné, plážové tempo, učarovaly už mnoha cestovatelům, kteří se sem pravidelně vrací.

Výlety za dobrodružstvím

Jestli si svou dovolenou představujete malinko dobrodružněji a líbilo by se vám plavat s kapustňáky, navštívit aligátory a krokodýly v divočině nebo na vznášedle prohánět bažinami národního parku, ani kvůli tomu nemusíte vytáhnout paty z Floridy, západní pobřeží USA má totiž něco opravdu pro každého. Zaplavat si ve volné přírodě s mořskými krávami, jak se kapustňákům přezdívá, můžete v Crystal River přibližně 150 kilometrů od Orlanda a jedinečný ekosystém, ve kterém spolu žijí aligátoři a krokodýli spolu s několika dalšími chráněnými druhy zvířat, máte na dosah o něco jižněji, v národním parku Everglades. Vyhlídkovou trasu, která vede parkem, můžete projít pěšky, projet na kole, nebo zvolit originální způsob cestování a bažinami se projet na vznášedle. Výlet do NP Everglades si jednoduše užijí malí i velcí.

Program dovolené zpestří také krátký výlet na Trasure Island, ostrov s línou atmosférou tropického ráje, který přímo vyzývá k projížďkám na lodích ve snaze dojet blíž k nádherným západům slunce.

Rádi měníte relax na pláži za ruch velkoměsta? Byl by hřích se při letu za oceán alespoň na pár dní nepodívat do města, které nikdy nespí. Rušný New York vás rychle vtáhne do svého tempa, vy si ho ale můžete bez starostí užít plnými doušky. Pokud jste při představě, že vás čeká zařizování přeletů, různého ubytování a plánování programu, mírně nervózní, doporučujeme všechny starosti a organizaci svěřit někomu, kdo je v USA jako doma a cesty sem má v malíku. V cestovní kanceláři Go2 vám připraví zájezd na Floridu a do New Yorku přesně tak, jak byste si ho představovali, ale s jednou obrovskou výhodou - nemusíte se vůbec o nic starat. CK pro vás vše zorganizuje a český průvodce žijící přímo v destinaci dohlédne na to, že váš pobyt probíhá podle plánu a máte se na své dovolené snů jako v bavlnce.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 24. 9. 2021

Odpovědět
Jasper
Jasper 1. 8. 2019

Snad se tam někdy podíváme

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 13. 1. 2019

na Floride pozor na niektoré oblasti, bežnou súčasťou vybavenia hotelovej izby môžu byť obrovské šváby. A tam sa romantika končí...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 1. 2019

nádhera, díky

Odpovědět
lemur
lemur 12. 1. 2019

Krásné fotky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.