Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi

Flegmatik je nekonfliktní pohodář, rád naslouchá druhým a bere život s nadhledem

Michaella
Michaella
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi
Flegmatik je nekonfliktní pohodář, rád naslouchá druhým a bere život s nadhledem

Flegmatik je nekonfliktní pohodář, rád naslouchá druhým a bere život s nadhledem

Poslední typ povahy je hodně jednoduchý a pohodový. Tento člověk nezná hádky, agresivitu, rozčilování a trápení. Je rozený pohodář.

Flegmatik nechává všemu volný průběh a bere realitu takovou, jaká je. S takovým příštupm má vše v životě jednodušší, jako stabilní introvert s klidnou povahu řeší věci postupně a v klidu, nikdy se neunáhluje. Dříve než se rozhodne, tak přemýšlí.

Na prvním místě u něho vítězí praktičnost a realita

Pokud se nemusí rozhodovat, tak nechává věcem volný průběh. Kdysi se říkalo, že kam ho posadíte, tam sedí a svůj názor málokdy řekne nahlas. Něco na tom bude pravdy, jelikož není náročný, nic mu nevadí a spokojí se i s málem. V partnerském životě bývá věrný a spolehlivý, nemá důvod nic měnit. Díky stabilitě a odolnosti vůči stresu je pořád v klidu.

Neprojevuje emoce a nenechává se jimi strhnout

Je více spokojený se svým životem, než ostatní povahy. Pro někoho se může zdát takový život nudný a málo aktivní, ale tohle flegmatikovi vyhovuje. Neutrální postoj mu zaručuje kupu přátel, jelikož bere lidi kolem sebe takové, jací jsou, nikoho nekritizuje, nikomu nic nevyčítá, ani nepřipomíná, dává každému prostor pro seberealizaci. 

Je nekonfliktní v přátelství, i v práci, dokáže fungovat v kolektivu, i jako samotář. Je odolný vůči stresu, depresi a vlivům okolí. Problémy řeší vždy jeden po druhém, nebo je odloží na další den. Do ničeho nespěchá, udržuje si čistou mysl a soustředěnost. Jeho nároky na život jsou minimální, na nikoho nekřičí, s nikým se nehádá, není výbušný ani agresivní, žije v naprostém klidu.

Drží se názoru – dej každému svobodu a budeš sám svobodně žít

Dokáže naslouchat, i pochopit pocity druhých, ale sám se jen tak pro nic nenadchne, svoje emoce nedává najevo. Nesnáší nové věci a jakékoli změny, má rád svůj klid a stabilitu. Pokud se má pro něco rozhodnout, trvá to poněkud déle. Jelikož nedává najevo pocity a lásku, musí se partner jakékoli náklonnosti dožadovat. Nemá starosti, protože je nevyhledává, je zodpovědný a povinnosti si plní řádně. Je mírumilovný člověk, na nic si nestěžuje, budí důvěru a je nestranný, skoro pořád objektivní. Uzavírá se také do svého světa, podobně jako melancholik, ale jeho myšlenky jsou čisté, bez negací.

Nevýhodou je u této povahy zpomalenost, lenivost, neřídí se časem, nikam nespěchá, také čeká na rozhodnutí ostatních, přizpůsobí se, aniž by vyjádřili svůj názor. Nechodí rád do společnosti, na večírky, oslavy a akce, když už musí někam jít, nepatří mezi baviče, spíše jen pozoruje dění z povzdálí. Tráví hodně času o samotě, nežije emocemi a neumí se těšit na nic dopředu.

Flegmatik žije svůj život bez překážek a řeší jen to, co musí.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku pixabay / zdroj informací - různé postřehy z knížek o povahových vlastnostech a osobní zkušenosti)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hašlerka1
hašlerka1 30. 8. 2018

Trochu flegmatik jsem.

Odpovědět
Jana7
Jana7 26. 8. 2018

chtěla bych být

Odpovědět
lemur
lemur 26. 8. 2018

Já tedy flegmatik také nejsem.

Odpovědět
INOMA
INOMA 25. 8. 2018

Jsem kombinace Flegmaticko-melancholická.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 8. 2018

flegmouš nejsem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 170
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.