Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi

Kdo je flegmatik? Má to se svým přístupem k životu jednodušší?

Michaella
Michaella
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi
Kdo je flegmatik? Má to se svým přístupem k životu jednodušší?

Kdo je flegmatik? Má to se svým přístupem k životu jednodušší?

Flegmatik nechává všemu volný průběh a bere realitu takovou, jaká je. S takovým příštupm má vše v životě jednodušší, jako stabilní introvert s klidnou povahu řeší věci postupně a v klidu, nikdy se neunáhluje. Dříve než se rozhodne, tak přemýšlí.

Na prvním místě u něho vítězí praktičnost a realita

Pokud se nemusí rozhodovat, tak nechává věcem volný průběh. Kdysi se říkalo, že kam ho posadíte, tam sedí a svůj názor málokdy řekne nahlas. Něco na tom bude pravdy, jelikož není náročný, nic mu nevadí a spokojí se i s málem. V partnerském životě bývá věrný a spolehlivý, nemá důvod nic měnit. Díky stabilitě a odolnosti vůči stresu je pořád v klidu.

Neprojevuje emoce a nenechává se jimi strhnout

Je více spokojený se svým životem, než ostatní povahy. Pro někoho se může zdát takový život nudný a málo aktivní, ale tohle flegmatikovi vyhovuje. Neutrální postoj mu zaručuje kupu přátel, jelikož bere lidi kolem sebe takové, jací jsou, nikoho nekritizuje, nikomu nic nevyčítá, ani nepřipomíná, dává každému prostor pro seberealizaci. 

Je nekonfliktní v přátelství, i v práci, dokáže fungovat v kolektivu, i jako samotář. Je odolný vůči stresu, depresi a vlivům okolí. Problémy řeší vždy jeden po druhém, nebo je odloží na další den. Do ničeho nespěchá, udržuje si čistou mysl a soustředěnost. Jeho nároky na život jsou minimální, na nikoho nekřičí, s nikým se nehádá, není výbušný ani agresivní, žije v naprostém klidu.

Drží se názoru – dej každému svobodu a budeš sám svobodně žít

Dokáže naslouchat, i pochopit pocity druhých, ale sám se jen tak pro nic nenadchne, svoje emoce nedává najevo. Nesnáší nové věci a jakékoli změny, má rád svůj klid a stabilitu. Pokud se má pro něco rozhodnout, trvá to poněkud déle. Jelikož nedává najevo pocity a lásku, musí se partner jakékoli náklonnosti dožadovat. Nemá starosti, protože je nevyhledává, je zodpovědný a povinnosti si plní řádně. Je mírumilovný člověk, na nic si nestěžuje, budí důvěru a je nestranný, skoro pořád objektivní. Uzavírá se také do svého světa, podobně jako melancholik, ale jeho myšlenky jsou čisté, bez negací.

Nevýhodou je u této povahy zpomalenost, lenivost, neřídí se časem, nikam nespěchá, také čeká na rozhodnutí ostatních, přizpůsobí se, aniž by vyjádřili svůj názor. Nechodí rád do společnosti, na večírky, oslavy a akce, když už musí někam jít, nepatří mezi baviče, spíše jen pozoruje dění z povzdálí. Tráví hodně času o samotě, nežije emocemi a neumí se těšit na nic dopředu.

Flegmatik žije svůj život bez překážek a řeší jen to, co musí.

Blogerka Michaella

Foto: Shutterstock

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 19. 7. 2021

Já bych nechtěla být flegmatik, když tak je napůl.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 7. 2021

flegmatici to mají fakt asi jednodušší

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 7. 2021

víceméně jsem flegmatik a čím starší, tím víc...

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 7. 2021

přesně tak to mám já, čím jsem starší, tím jsem větší flegmatik

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.