Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 9. 2019
Líbí se mi

Dětské příkrmy: Opravdu jsou domácí lepší než kupované?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 9. 2019
Líbí se mi
Dětské příkrmy: Opravdu jsou domácí lepší než kupované?

Dětské příkrmy: Opravdu jsou domácí lepší než kupované?

Každý rodič chce pro svoje děťátko to nejlepší. A týká se to samozřejmě i dětských příkrmů. Spousta maminek proto tráví hodiny a hodiny u sporáku, aby svému drobečkovi připravily domácí stravu v dobré víře, že mu tak zajistí mnohem kvalitnější jídlo, než kdyby příkrmy kupovaly v obchodě.

Domácí strava je samozřejmě důležitá a správné stravovací návyky je třeba dětem vštěpovat už odmalička. Ostatně takové domácí společné večeře (a o víkendu i obědy), kdy se sejde u stolu a dobrého jídla celá rodina, jsou skvělým způsobem, jak být v dnešní uspěchané době spolu a jak stmelit rodinu.

Hodiny u plotny? Lepší mámou nebudete

Jenže máte-li malé děti, znamená taková rodinná večeře přípravu i několika jídel najednou – těžko totiž můžete batoleti naservírovat třeba kořeněnou „indii“ nebo chleba s máslem a šunkou. Uvařit vhodný batolecí nebo kojenecký příkrm ale zabere spoustu času, který byste jinak mohla strávit se svým děťátkem. A ruku na srdce, dobrou mámu z vás nedělá každý den navařená večeře nebo byt jako ze škatulky, ale právě čas, který věnujete tomu nejdůležitějšímu – své rodině.

I přesto se řada maminek zdráhá příkrmy kupovat v domnění, že by svému potomkovi podávaly stravu plnou chemických konzervantů a umělých ochucovadel. Jenže ve skutečnosti je to jen poměrně rozšířený mýtus, který se z nějakého důvodu stále drží při životě.

Realita je totiž odlišná. Příkrmy představují velmi kvalitní jídla, jež zajistí dítěti pestrý a hlavně vyvážený jídelníček. Navíc musejí splňovat velmi přísné požadavky na vysokou kvalitu a zdravotní nezávadnost, kterou výrobcům ukládá platná legislativa. Dětská strava označená věkem nesmí obsahovat žádné konzervanty, umělé přísady či aromata. Dětské příkrmy také procházejí několika kontrolami – před výrobou, v jejím průběhu i při výstupu. U některých výrobků to může být až 750 kontrol!

Vařím bio, vařím lépe?

Říkáte si, že vy si nemusíte s nákupem příkrmů lámat hlavu, protože je nejen připravujete doma, ale navíc pro ně používáte pouze potraviny v biokvalitě, a tak jsou vaše kulinářské výrobky na celé čáře lepší? Tak docela pravda to také není…

Jistě, biopotraviny představují skupinu potravin vysoké kvality, které musejí splňovat náročné požadavky při pěstování i zpracování (platí pro ně přísné zákony, které zakazují například chemické prostředky nebo umělá hnojiva a další zásahy do přirozené produkce). Proto je jasné, že patří k tomu nejlepšímu, co můžete své rodině nabídnout.

Ovšem příkrmy z obchodu, které jsou určeny pro děti do tří let, splňují ještě přísnější podmínky a jsou na ně kladeny vyšší nároky než na biopotraviny. I proto kupovaný dětský příkrm není nikdy méně kvalitní než suroviny či jídla v biokvalitě. Navíc máte díky němu jistotu, že svému děťátku dodáváte všechny živiny potřebné pro správný vývoj. Přesvědčit se o tom můžete například s příkrmy tradiční značky Sunar, mezi kterými najdete například i tolik oblíbené Sunárek kapsičky – ovocné, kašičky v kapsičce či hotová jídla, které jsou nejen praktické, ale dětem navíc obzvlášť chutnají.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 25. 9. 2019

Nejlepší jsou domácí

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 9. 2019

rozhodně domácí

Odpovědět
kolina
kolina 24. 9. 2019

Když je domácího ovoce dost, proč ho nepoužít zrovna na přesnídávky

Odpovědět
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět
libka5
libka5 19. 9. 2019

Dcera kupuje příkrmy hlavně na cesty, jinak vaří doma. V době, kdy moje děti byly malé tato vymoženost nebyla. Jen přesnídávky ve skleničkách jsem občas koupila. Dnes jsou i tyto v pohodlných "kapsičkách".

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 767
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.