Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 3. 2021
Líbí se mi

Kupované nebo domácí dětské příkrmy: které jsou pro vaše dítě lepší volbou?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 3. 2021
Líbí se mi
Kupované nebo domácí dětské příkrmy: které jsou pro vaše dítě lepší volbou?

Kupované nebo domácí dětské příkrmy: které jsou pro vaše dítě lepší volbou?

Každý rodič chce pro svoje děťátko to nejlepší. A týká se to samozřejmě i dětských příkrmů. Spousta maminek proto tráví hodiny a hodiny u sporáku, aby svému drobečkovi připravily domácí stravu v dobré víře, že mu tak zajistí mnohem kvalitnější jídlo, než kdyby příkrmy kupovaly v obchodě.

Domácí strava je samozřejmě důležitá a správné stravovací návyky je třeba dětem vštěpovat už odmalička. Ostatně takové domácí společné večeře (a o víkendu i obědy), kdy se sejde u stolu a dobrého jídla celá rodina, jsou skvělým způsobem, jak být v dnešní uspěchané době spolu a jak stmelit rodinu.

Hodiny u plotny? Lepší mámou nebudete

Jenže máte-li malé děti, znamená taková rodinná večeře přípravu i několika jídel najednou – těžko totiž můžete batoleti naservírovat třeba kořeněnou „indii“ nebo chleba s máslem a šunkou. Uvařit vhodný batolecí nebo kojenecký příkrm ale zabere spoustu času, který byste jinak mohla strávit se svým děťátkem. A ruku na srdce, dobrou mámu z vás nedělá každý den navařená večeře nebo byt jako ze škatulky, ale právě čas, který věnujete tomu nejdůležitějšímu – své rodině.

I přesto se řada maminek zdráhá příkrmy kupovat v domnění, že by svému potomkovi podávaly stravu plnou chemických konzervantů a umělých ochucovadel. Jenže ve skutečnosti je to jen poměrně rozšířený mýtus, který se z nějakého důvodu stále drží při životě.

Realita je totiž odlišná. Příkrmy představují velmi kvalitní jídla, jež zajistí dítěti pestrý a hlavně vyvážený jídelníček. Navíc musejí splňovat velmi přísné požadavky na vysokou kvalitu a zdravotní nezávadnost, kterou výrobcům ukládá platná legislativa. Dětská strava označená věkem nesmí obsahovat žádné konzervanty, umělé přísady či aromata. Dětské příkrmy také procházejí několika kontrolami – před výrobou, v jejím průběhu i při výstupu. U některých výrobků to může být až 750 kontrol!

Vařím bio, vařím lépe?

Říkáte si, že vy si nemusíte s nákupem příkrmů lámat hlavu, protože je nejen připravujete doma, ale navíc pro ně používáte pouze potraviny v biokvalitě, a tak jsou vaše kulinářské výrobky na celé čáře lepší? Tak docela pravda to také není…

Jistě, biopotraviny představují skupinu potravin vysoké kvality, které musejí splňovat náročné požadavky při pěstování i zpracování (platí pro ně přísné zákony, které zakazují například chemické prostředky nebo umělá hnojiva a další zásahy do přirozené produkce). Proto je jasné, že patří k tomu nejlepšímu, co můžete své rodině nabídnout.

Ovšem příkrmy z obchodu, které jsou určeny pro děti do tří let, splňují ještě přísnější podmínky a jsou na ně kladeny vyšší nároky než na biopotraviny. I proto kupovaný dětský příkrm není nikdy méně kvalitní než suroviny či jídla v biokvalitě. Navíc máte díky němu jistotu, že svému děťátku dodáváte všechny živiny potřebné pro správný vývoj. Přesvědčit se o tom můžete například s příkrmy tradiční značky Sunar, mezi kterými najdete například i tolik oblíbené Sunárek kapsičky – ovocné, kašičky v kapsičce či hotová jídla, které jsou nejen praktické, ale dětem navíc obzvlášť chutnají.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kixinka
Kixinka 17. 5. 2021

Ano, když je čas vařím, když nestíháme má prcek příkrm. Občas je jím taky a dneska se fakt dají koupit kvalitní bez zahušťovadel apod...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 3. 2021

dcera zatím dělá příkrmy sama, ale nevylučuje, že někdy třeba i koupí....spíš jde o to, že je v malém městě a na nákupy nejezdí, vše zařizuje tatínek miminka...

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 3. 2021

Já jsme příkrmy kupovala i vařila, podle toho jak byl čas nebo co jsem chtěla dětem dát.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 3. 2021

Když jsem měla děti malé, tak se vše vařilo doma. Dcera vnučkám tak z poloviny kupovala hotové příkrmy, jezdily jsme je kupovat do Německa, kde byl větší výběr a cenově vyšly o polovinu levněji, jak u nás.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 566
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.