Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi

Dětská mysl je maximálně vnímavá na získávání jazykových znalostí, nebojte se s angličtinou začít již v prvním roce

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi
Dětská mysl je maximálně vnímavá na získávání jazykových znalostí, nebojte se s angličtinou začít již v prvním roce

Dětská mysl je maximálně vnímavá na získávání jazykových znalostí, nebojte se s angličtinou začít již v prvním roce

Můj syn měl štěstí - vyrůstá v trilingvním prostředí, od jeho narození to bereme jako obrovský bonus a v jeho dvou letech je jasné, že preferovaným jazykem je právě angličtina, ačkoli se nejedná ani o jeden z mateřských jazyků. Do žádného ze tří jazyků jsme ho nijak nenutili, přirozeně si zvolil to, co jeho mysli nejlépe vyhovuje. 

Na stejném principu přirozeného učení je postavena metoda školy Kids&Us, kde se děti učí angličtinu stejným způsobem, jako by získávaly jazyk mateřský. Lekce angličtiny začínají již od prvního roku, kdy je dětská mysl maximálně vnímavá a otevřená učit se cizí řeči. V tomto věku se jazykové centrum dítěte vyvíjí na plné obrátky a byla by škoda tohoto potenciálu nevyužít. 


"I když se může zdát nejlepší, aby se děti začaly učit cizí jazyk až poté, co se naučily vlastní, já navrhuji, aby začaly co nejdříve. Dejme našim dětem šanci naučit se cizí jazyk, aniž by si to vůbec uvědomily, pouze tím, že začneme tak brzy, jak jen je to možné," říká zakladatelka Kids&Us paní Natàlie Perarnau.

Učitelé z Kids&Us respektují přirozený jazykový vývoj a snaží se pouze optimalizovat mechanismy, které v dětském mozku aktivují právě jazykové dovednosti. To vše hravou formou. Stejně tak jako u nás doma, i ve škole věří, že pokud angličtina hraje v roli dítěte každodenní roli, dítě si jazyk samovolně osvojí. Z tohoto důvodu Kids&Us využívá spousty aktivit a doplňkových zdrojů mimo třidu, ať už v podobě divadelních představení, kurzů vaření, nabídky dětských knih či zábavních mobilních aplikací - samozřejmě v angličtině. 

Samotná výuka v Kids&Us je založena na jednoduchých přirozených principech - tak jako se děťátko setkává se svou mateřštinou pomocí poslechu již v maminčině bříšku, tak postupuje i školní výuka. Děti se nejdříve učí angličtině naslouchat, poté přichází porozumění, mluvení a dalšími kroky jsou čtení a psaní. Podívejte se na úžasné video!
Pouhé tři roky života stačí, aby se dítě posunulo od prvních verbálních projevů, jakými jsou pláč a křik, až ke stavbě jednotlivých vět. „Dětský mozek je jako počítač, který ukládá informace tím, že sbírá statistiky o tom, kdy a jak se slova používají a jak je spojovat, aby z nich vznikla skutečná věta a dítě mohlo komunikovat,“ říká Natàlie Perarnau. 


Dnes je jazyková vybavenost naprostou samozřejmostí, dejte svým dětem šanci naučit se anglicky tak, jako se ptáček naučí létat - přirozeně, aniž by se zamyslel nad tím, zda to vůbec zvládne, roztáhne křídla a letí.


Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
DadyVi
DadyVi 16. 9. 2018

Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že začít chodit na jazykové lekce i s takto malými dětmi, je ta nejlepší investice. Pro děti je to jen jiná melodie řeči, vnímají to jako jinou písničku a přijde jim potom přirozené, že někdo mluví jiným jazykem a nestydí se. Smutná je však zkušenost, že děti, které běžně používaji angličtinu ve školce, jsou schopny ji použít max. první školní rok ve škole a poté, co pochopí, že jsou za to co říkají a jak mluví známkovány, stáhnou se a nechtějí jazyk používat.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 9. 2018

moje dcera začínala ve 3. třídě na jazykové škole... , ale to už je moooc let

Odpovědět
many
many 28. 1. 2018

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 23. 10. 2017

Dcera začala ve 3 letech ve školce

Odpovědět
Tamara
Tamara 30. 9. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 520
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.