Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 14. 1. 2019
Líbí se mi

Dá se žít s tajemstvím a neříct pravdu? Ano, do doby, než vypadne váš kostlivec ze skříně

Michaella
Michaella
Vloženo 14. 1. 2019
Líbí se mi
Dá se žít s tajemstvím a neříct pravdu? Ano, do doby, než vypadne váš kostlivec ze skříně

Dá se žít s tajemstvím a neříct pravdu? Ano, do doby, než vypadne váš kostlivec ze skříně

Asi neexistuje nikdo, kdo by neměl za svůj život nějaké tajemství, o kterém nikdy nikomu neřekl. Ale co vlastně takové tajemství je? Je to tajení důležitých věcí nebo podnět neříct pravdu? Jak kdy. Tajemství můžou být rodinná, osobní nebo jen čistá přání. 

Rodinné tajemství se týká více lidí v rodině 

Může jít o dluhy, dědictví, spory mezi sourozenci, spory mezi  rodiči a dětmi, nevěru, šikanu, zneužívání, nemanželské dítě nebo prokletí, či neštěstí, o kterém rodina mluvit na veřejnosti nechce. Je to něco, co považuje rodina za špatné a ponižující. Když se pravda o takové věci, události dostane ven, mimo dům, většinou se jedná o velkou ostudu a je těžké pověst rodiny napravit. Vše utichne až časem, až lidé zapomenou.
 
 

Osobní tajemství se nás týká osobně a mnohdy je v tom zapojena ještě jiná osoba

Do tajemství patří podvod, nevěra, ublížení, nemanželské dítě, krádež, manipulace, hádky, rozepře, rozhádání mezi přáteli, špatný rozchod mezi partnery atd. 
 
Život je plný různých překvapení a my v něm proplouváme podle svých možností. Někdy se stane, že uklouzneme a uděláme něco, co nechceme a snažíme se o tom nikdy nemluvit a zapomenout. Naše svědomí a vnitřní já však na tyto věci a události nezapomíná. Je to pro nás kostlivec ve skříni, který kdykoli může vypadnout a nadělat neplechu.
 

Mít tajemství, kdy někoho tajně milujeme nebo obdivujeme, není prohřešek

Ale být nevěrná  a čekat dítě s jiným partnerem a neříct o tom tomu svému, to už kostlivec je a dost velký. Vzpomínám si na jeden případ, kdy se jednalo o nevěru babičky, která nikdy nikomu neřekla, že si není jistá početím. Narodila se ji krásná dcerka, byla podobná dědečkovi, nikdo nic nemohl poznat. Spadl ji kámen ze srdce. Po letech čekala tato dcera miminko a narodil se ji černoušek. Manžel díte nepřijal a se svoji ženou se chtěl rozvést, měl důkaz nevěry. Manželka se bránila, chtěla testy DNA, nevěrná nebyla. Po testech se zjistilo,, že je opravdu manžel otcem dítěte. Nikdo nechápal, jak k tomu mohlo dojít. Tak babička musela s pravdou ven a řekla o své nevěře se studentem medicíny ze Súdánu, kdy otěhotněla a nevěděla s kým vlastně dítě čeká, zda s dědou nebo s cizincem. Jelikož se tehdy narodila bílá dcera, měla za to, že je vše v pořádku. A nebylo. Někdy nás kostlivec nezastihne, ale vypadne někomu jinému a pak se jedná ještě o větší ostudu.
 

O jakém kostlivci říct nebo neříct?

Těžko radit v takové věci. Protože je rozhodnutí jen na vás. Záleží o jak závažnou věc se jedná a jaké budou následky. Zapírat a zapírat si můžete dovolit při jednorázové nevěře, kdy nečekáte žádného potomka a byl to jen prohřešek, na který chcete zapomenout. Pokud dokážete s takovým tajemstvím žít a dívat ze přímo do očí své lásce, která o ničem neví, je to na vás. Mnohdy pravda dva lidi od sebe roztrhne a ublíží. Takže se rozhodněte dle vlastní úvahy. 
 
U podvodu a různých lží se většinou na vše přijde časem a kostlivec vypadne ze skříně, ať chcete nebo nechcete. Protože platí ověřené pravidla "Lež má krátké nohy..." nebo "Se lží daleko nedojdeš...". 

Když se tak nad tím zamyslím, může nám v životě ze skříně vypadnout cokoli

Tou skříní jsme totiž my. Co si do ní uložíme, to tam máme. Nedořešené a zamlčené případy musí být pod zámkem nebo je řešte. Jiná možnost neexistuje. 
 
Moje rada na závěr: S čistým svědomím se lépe spí a žije. Nic netajit a být féroví je lepší, než nespat a stresovat, kdy se něco provalí. 
 
 
(zdroj obrázků pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 1. 8. 2019

Naprostá pravda. Nic se nedá tajit věčně . Stejně vše jednou vyplave na povrch.

Odpovědět
Michaella
Michaella 1. 8. 2019

Děkuji. Ano, nic není nikdy promlčeno. I tajnosti mají krátké nohy, stejně jako lež. Lepší je vést slušný život, nic netajit, nemlžit, nelhat a mluvit pravdu

Tvořilka97
Tvořilka97 26. 1. 2019

Kostlivce nevedu Nebo se o to snažím

Odpovědět
Michaella
Michaella 28. 1. 2019

Super

hašlerka1
hašlerka1 21. 1. 2019

Snad žádného kostlivce nemám, alespoň o něm nevím.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2019

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, zrovna si na žádného kostlivce ve skříni nemohu vzpomenout. Ale neříkám, že tam není...

Odpovědět
Michaella
Michaella 21. 1. 2019

hudlenka: Tak snad žádný nevypadne a budete mít i nadále klidný život. Být dobrým člověkem se vyplatí . M.

hudlenka
hudlenka 22. 1. 2019

Ano, souhlasím a já si myslím, že jsem dobrý člověk, který žije poctivě

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 101
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.