Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 10. 2020
Líbí se mi

Co stojí za tím, že partner nemá chuť na milování

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 10. 2020
Líbí se mi
Co stojí za tím, že partner nemá chuť na milování

Co stojí za tím, že partner nemá chuť na milování

Máte rozvernou náladu, která koresponduje s touhou po milování? Pak může být frustrující, že se k vám protějšek zrovna v takové chvíli otočí zády. Opravdu to ale znamená, že už ho nepřitahujete a vaše soužití je v krizi?

Ještě před nějakou dobou jste vedli pestrý milostný život, který by vám kdekdo mohl závidět. Jenže teď vám intimní zážitky poskytují už jen romány z červené knihovny nebo filmy, které v televizi dávají až po desáté hodině. Co se změnilo? Možná nic, nebo naopak všechno. Na sex totiž, stejně na vztah, musí být dva. Proč vás partner odmítá, i když po něm stále toužíte?

Předsudky? Ty nechte stranou

„Pokud jeden začne projevovat sexuální nezájem, pro druhého to většinou bývá jasný důkaz vztahové krize. Náhlý pokles libida ale mnohdy nemá se vzájemnou přitažlivostí vůbec nic společného,“ uklidňuje americká sexuoložka Sonya Barnett s tím, že za nevolí k milování mohou stát i tyto důvody.

Stres jako odpůrce intimity

Náročné zaměstnání, starost o starší rodiče nebo finanční problémy – to všechno je stresujícím důvodem pro průchod negativních emocí. A v pozadí stojí jeden hormon, který ovládá obě pohlaví.

„Stres obecně má na libido hodně negativní vliv. A následky si odnášejí jak ženy, tak zvlášť muži, kterým psychické vypětí narušuje produkci testosteronu, což může zapříčinit erektilní dysfunkci. Je opravdu těžké věnovat se vlastní sexualitě, když člověka pronásledují starosti,“ podotýká výše jmenovaná specialistka. Co dalšího dává postelovým hrátkám stopku?

Čas, který hraje proti vám

Soužití, které odolá nejrůznějším úskalím, bývá pevné a stabilní. Potkat někoho, o koho se můžete opřít i po mnoha letech ve společné domácnosti, je pak všeobecně výhra. To ale ještě neznamená, že se to obejde bez milostných komplikací.

Vztahy prochází různými fázemi. Je to přirozený vývoj. Zatímco na začátku je intimita nová a vzrušující, postupem času vášeň opadává. Lidé pak někdy zjišťují, že fyzický kontakt nepotřebují tak často, a že je pro ně mnohem důležitější spíše emoční podpora partnera,“ vysvětluje Sonya Barnett.

Únava není otřepaná vytáčka

Pokud váš protějšek nechuť na sex vysvětluje únavou, neberte si to osobně. Možná měl dlouhý a těžký den a na něžnosti s vámi mu zkrátka nezbývá emocionální prostor,“ uvažuje zmiňovaná odbornice. Ta zároveň poukazuje na to, že klíčem k řešení potíží vždy bývá komunikace.

Buďte ohledně svých pocitů a potřeb otevření, i když může být obtížné takový rozhovor vést. Díky němu však dojdete k uklidňujícímu rozhřešení a rozptýlíte své obavy,“ říká Sonya Barnett.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 31. 10. 2020

Každý někdy nemá chuť, je třeba to respektovat z obou stran.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 416
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.