Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 9. 2019
Líbí se mi

Věci, které byste nikdy neměli dělat po hádce s partnerem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 9. 2019
Líbí se mi
Věci, které byste nikdy neměli dělat po hádce s partnerem

Věci, které byste nikdy neměli dělat po hádce s partnerem

Je zcela normální, že se mezi sebou zdravé a fungující páry dohadují. Máte to doma taky tak? Však jste dva samostatní lidé, co mají různé názory. V pořádku. Ale možná si neuvědomujete, že chování po hádce je stejně důležité jako během ní. Čeho byste se měli vyvarovat?

Hádky, když jsou správně konstruované, tedy nikdo v nich nikoho neuráží a podobně, jsou zdravé. Experti na vztahy na to poukazují dnes a denně. Zároveň však varují, že existují určité reakce, kterým je třeba se vyhnout. Neděláte je?

Nerespektujete soukromí

Po debatě nebo výměně názorů je běžné, že si jedinec sám v sobě potřebuje zpracovat emoce a myšlenky. Tím, že za ním budete chodit, vyptávat se ho, nebo se dožadovat dalších a dalších stanovisek, ničemu neprospějete.

„Pokud partner řekne, že potřebuje přestávku nebo čas na rozmyšlení, měli byste to respektovat. Pochopte, to není nic proti vám,“ zastává názor americká klinická psycholožka a sexuální terapeutka Megan Flemming.

Podléháte vzteku

Během hádky i po ní je důležité zachovat chladnou hlavu. Odborníci se shodují, že není dobré používat výrazy jako „nikdy“ nebo „vždycky“. A i afektované chování může jednomu nebo druhému ublížit. Z tohoto důvodu se snažte udržet své emoce na uzdě.

Ignorujete

No dobře, no, tak jste se pohádali. Život jde dál a vám nějaký ten mírný konflikt může i prospět. Tedy za předpokladu, že se po takové situaci neodmlčíte a nedáte to všechno partnerovi „sežrat“.

„V případě, že druhého ignorujete, vyvoláte v něm pocit, že ho za něco trestáte. Nedělejte to, nebo už vám v budoucnu nikdy neřekne, jak se skutečně cítí či co prožívá,“ apeluje Rachel A. Sussman, psychoterapeutka a odbornice na vztahy z amerického New Yorku.

Pochopitelně že vám i jemu chvíli trvá, než v sobě hádku vstřebáte. Pak je slušné na to upozornit. „Moje emoce neustupují tak rychle. Dej mi 24 hodin, to se srovná. A pokud ne, ještě si promluvíme.“

Nedáváte prostor dodatkům

Máte pocit, že jste si při hádce všechno vyříkali. Jenže za pár minut se protějšek vrátí s tím, že zapomněl něco dodat. „Teď už je pozdě, na to jsi měl myslet dřív!“ Tak takhle ne. Neobracejte se zády k někomu, kdo s vámi chce věci rozumně řešit. Spěcháte-li do práce, domluvte se na konkrétním termínu, kdy si opětovně promluvíte. „Dnes okolo sedmé to můžeme uzavřít.“

Používáte konkrétní jména

Pořád bojujete? To vám nedává právo vytahovat jména jiných osob. „Petr mi tohle nikdy neudělal. Jo a Jirka by mne pozval na luxusnější dovolenou!“ Rachel A. Sussman varuje, že podobné označování při a po hádce je ranou přímo do srdce. Takovou, ze které by se partner nemusel vzpamatovat.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 9. 2019

tak my se moc často nehádáme, ale když už jo, tak nejspíš podle regulí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.