Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 2. 2021
Líbí se mi

Jak vést děti ke správné intimní hygieně?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 2. 2021
Líbí se mi
Jak vést děti ke správné intimní hygieně?

Jak vést děti ke správné intimní hygieně?

Být matkou je snad to nejnáročnější a nejzodpovědnější povolání. Neustále musíte dohlížet na své ratolesti, starat se o domácnost a udržovat doma pořádek a čistotu, aby se na děti nechytl kdejaký bacil. Právě péče o zdraví našich dětí a jejich hygienu se může zdát náročná. Přinášíme proto několik jednoduchých rad a tipů, jak snížit pravděpodobnost vzniku podráždění, zánětů a nemocí na minimum.

Základem všeho je kvalitní oblečení. Není vhodné, aby děti nosily upnuté a těsné oblečení ze syntetických materiálů. Měla byste dohlížet na to, aby váš potomek nosil volné oblečení, ideálně z bavlny. Jednoduše tak snížíte pravděpodobnost zapaření či vzniku opruzenin. Toto onemocnění vzniká nedostatečnou cirkulací vzduchu na postiženém místě (nejčastěji třísla nebo oblast genitálií) a pro děti je opravdu nepříjemné. V případě problémů s opruzeninami či svěděním a pálením v oblasti genitálu doporučujeme dětské mycí gely pro intimní hygienu a především dbát o vzdušné oblečení a mazání postižených míst.

Samozřejmost? Ne vždy

Nejde o nic jiného, než utírání zadečků. Děti spěchají, chtějí mít toaletu rychle za sebou, ale zbytky exkrementu mohou nadělat pořádnou neplechu. Maminky by měly svým dětem kontrolovat, jak si po velké potřebě utírají zadeček. Je důležité v tomto ohledu děti učit, že tak mají činit odspoda nahoru, aby nedošlo k rozšíření nežádoucích bakterií do oblasti genitálu či rodidel. Ty mohou, v případě špatného utírání, způsobit nepříjemné vleklé potíže, které se obtížně léčí.

Jako maminka toho máte hodně na starost, dohlédnout na celkovou hygienu dětí je však velmi důležité. Základní hygienické návyky se utváří velmi brzy a člověk si je nese celým životem. Zuby, ruce a intimní partie… Je toho samozřejmě víc, ale tato trojice by měla být svatá. Čištění zoubků lze naučit na voňavých dětských pastách a ústních vodách, mytí rukou zase častým opakováním (po jakémkoliv návratu domů, před jídlem, jako součást večerní očisty) a mytí intimních míst je dobré vysvětlit, bez ostychu. Pomůže příjemný šetrný přípravek v podobě mycího gelu, jako je například GYNELLA Girl Intimate Wash, který je speciálně vyrobený pro naši drobotinu. Agresivní mýdla (s kyselejším pH) mohou způsobovat vysušování a následně i podráždění pokožky, což vede často k jejímu svědění a pálení. Dbejte proto na výběr jemných dětských mýdel, děti vezměte třeba i s sebou do drogerie a veďte je k tomu, aby se o hygienu zajímaly samy.

Hygiena je stále přehlíženým tématem a moc se o něm nemluví. To je veliká škoda, protože je součástí sebepéče a sebelásky, kterou potřebujeme všichni. Když k ní děti povedete, zúročí to i v dospělosti! Někdy vidíme tabu právě v péči o intimní oblasti, řešením je ale jen otevřenost a dialog. Neřešené problémy si děti berou do dospělosti a jen velmi těžko se jich budou zbavovat. Jistě najdeme daleko více rad a tipů, jak na dětskou hygienu. Zde máte jen několik rychlých a jednoduchých rad, které nevyžadují velké změny a zcela nové návyky.

#dolebezstarosti

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 27. 2. 2021

souhlasím, že hygiena je důležitá.... když někdy vidím ve Výměně manželek, že si děti ani nemyjí ruce po WC, holčičky se neutírají po čůrání, tak je mi zle... někde nemají ani zubní kartáčky, i to je důležitý aspekt, který se musí dítě naučit

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 2. 2021

S tím jsme naštěstí problém neměly.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 2. 2021

jojo, je toho hodně, co se dětičky musí naučit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 568
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.