Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2021
Líbí se mi

Ani v karanténě nemusíte zůstat single, využijte moderní technologie

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2021
Líbí se mi
Ani v karanténě nemusíte zůstat single, využijte moderní technologie

Ani v karanténě nemusíte zůstat single, využijte moderní technologie

Současná situace hledání nové lásky příliš nenahrává – restaurace a kavárny jsou zavřené, lidé by se k sobě neměli příliš přibližovat, navíc musejí mít roušky… Tohle nezní jako romantika na první schůzku. Naštěstí žijeme v 21. století, a tak díky moderním technologiím můžeme „randit“ online.

Teď je právě ten čas, kdy by měli dát šanci online seznamkám i lidé, kteří se jim dosud bránili. Jaké další výhody kromě toho, že se můžete seznámit i bez osobního kontaktu, internetové seznamky a aplikace nabízejí?

Na vzhledu (ne)záleží

Není třeba si nic nalhávat – ačkoli odmala slýcháme, jak je tato vlastnost povrchní, každý máme tendenci soudit druhé podle vzhledu. Může se tak stát, že když nás někdo na první pohled nezaujme, už mu nedáme šanci. Ale na internetu máte kromě fotografie k dispozici i profil potenciálního protějšku, který vám o něm mnohé napoví. A když se informace shodují s tím, co hledáme, jsme přístupnější dát dotyčnému nebo dotyčné další šanci, ačkoli na fotografii nevypadají jako ze stránek módního časopisu. Navíc je celkem známo, že jsou lidé, které prostě fotoaparáty nemají rády. Byla by škoda nedat někomu takovému šanci. Navíc nic neriskujete, když si s daným člověkem vyměníte pár zpráv – třeba zjistíte, že toho máte společného víc, než by vás napadlo. A když ne, alespoň můžete mít čisté svědomí, že jste mu dali šanci.

Co vlastně (ne)hledám

Internetové seznamky mnohdy nabízejí i jakési „filtrování“ podle toho, co od člověka na druhé straně očekáváte. A to nejen podle věku nebo místa bydliště, ale i nejrůznějších zálib apod. Mnohé vám pak o uživateli napoví i jeho profil a fotografie. Je na většině z nich zvěčněn v cyklistickém dresu a v informacích o sobě píše, že hledá partnera či partnerku na cyklovýlety? Pak asi nebude tím pravým pro vás, když jste na kole seděli naposledy na základní škole a vaše ideálně strávené odpoledne je v kavárně či hospůdce nebo doma s knížkou v ruce. Zkrátka a dobře – informace v profilech vám hned napoví, zda budete mít s daným člověkem společné téma k hovoru (alespoň nějaké), nebo ne. Mimochodem, existují i tematické seznamky, například pro přívržence nejrůznějších koníčků, členy zájmových skupin apod.

Sbohem, samoto!

Co je ale na online seznamkách nejlepší, je skutečnost, že i když jste jako single kvůli opatřením v souvislosti s koronavirem zavření doma, kde vám společnost dělá maximálně nějaké domácí zvířátko, vůbec si nemusíte připadat osaměle! Objevíte spoustu zajímavých lidí, budete si vyměňovat zprávy s potenciálními protějšky, vzájemně se podpoříte, když na vás dopadne případný splín z prázdných 4 stěn, ve kterých jste – s výjimkou občasných nákupů nebo venčení – o samotě zavření. Zkrátka a dobře, i kdybyste měli nakonec získat z prostředí online seznamky „jen“ několik dobrých známých či přátel, rozhodně se to vyplatí! A kdo ví, až budou všechna opatření zrušena a vy se s vaším vyvoleným či vyvolenou potkáte tváří v tvář, třeba se online zamilovanost promění v opravdovou lásku…

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 3. 2021

každý si svou lásku jednou najde

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 3. 2021

Ano, kdo hledá najde

Odpovědět
Eveta72
Eveta72 13. 3. 2021

Kdo hledá, tak najde i v dnešní době. Je to, ale složitější.

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 3. 2021

Je mi líto těch kdo nyní hledá protějšek, není to vůbec snadné, snad bude brzy lépe.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 3. 2021

v dnešní době je čím dál složitější nalézt tu správnou druhou polovičku, bohužel

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.