Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 24. 12. 2020
Líbí se mi

5 tipů na Štědrý den bez stresu podle Lucie

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 24. 12. 2020
Líbí se mi
5 tipů na Štědrý den bez stresu podle Lucie

5 tipů na Štědrý den bez stresu podle Lucie

Je to tady! Tolik jsem se na dnešní Štědrý den těšila a konečně je tady. Počínaje dneškem pro mě a celou mojí rodinu startují svátky. Nebudeme si nic nalhávat, letos jsou v mnoha ohledech jiné než kdykoliv předtím. Jsou ale věci, které nám nikdo a nic nemůže vzít, a i tak si Štědrý den můžeme všichni užít v poklidu a naplněný štěstím. Jak na to? Tady jsou moje soukromé tipy…

1. Zapojte do příprav celou rodinu

Nikdy jsem nebyla člověk, který má pocit, že všechno musí zvládnout sám. Naopak! Ráda se o podělím. Takže například stromeček ozdobil skoro celý náš čtyřletý syn Ben (a já jen posbírala, co spadlo na zem) Cukroví z větší části upekla babičky (nejzlatější!) a já se věnovala jen kreativnímu zdobení perníčků. Vánoční úklid u nás probíhal v rámci možností celý prosinec a dneska mě rozhodně zapatlaná okna od ručiček našeho syna, který vyhlíží Ježíška, trápit nebudou. Vlastně právě naopak!

2. Udělejte si své vánoční tradice

Společné pečení vánočky, příprava štědrovečerní večeře, pouštění lodiček nebo krájení jablíčka… Je toho tolik, co se dá na Štědrý den s rodinou začít. U nás vede rozhodně procházka Prahou. Tahle tradice celou naši rodinu baví. Startujeme většinou u stromečku na Staroměstském náměstí a pokračujeme směrem na Kampu. Cestou musí proběhnout svařák, káva nebo horká čokoláda. 

3. Nalijte si skleničku vaječného koňaku

Nebo jakéhokoliv drinku, který vás dostane do sváteční nálady. Razím totiž heslo, že rozmazlovat se člověk musí a kdy jindy než právě na Štědrý den je to ideální. Veškerý „vánoční stres“ se vám pak bude zvládat nějak sám. A ještě si u upíjení s rodinou užijete spoustu zábavy!

4. Přivítejte Ježíška, jakmile se začne stmívat

Naši domácnost navštěvuje Ježíšek už kolem čtvrté hodiny. Máme tak dost času na rozbalování dárků a náš syn si s nimi stihne i pohrát než půjde kolem osmé hodiny spát. A jakmile usne, máme dost času s rodinou sledovat vánoční pohádky a užít si Štědrý večer i jeden s druhým. 

5. Buďte přítomní

Malé děti nestojí o neklizenou domácnost. O dokonale prostřený stůl nebo večeři o pěti chodech. Mnohem více ocení vaši přítomnost. Možnost zajít si s vámi zabruslit, zasmát se vašim historkám nebo se pobavit při hraní puzzle či pexesa. Zkrátka a dobře prostě být s vámi je stejně to nejcennější, co jim můžete dát.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

souhlasím, když se zapojí všichni, více si to i užijí

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 4. 1. 2021

Děkuji moc

dasenaK
dasenaK 28. 12. 2020

5. bod je zcela pravdivý

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 4. 1. 2021

Naprosto souhlasím

sipeji
sipeji 25. 12. 2020

Štědrý den by opravdu neměl být ve stresu - moc se mi líbí úryvek z písnička: "Dnes se všechen ten stres změní na Vánoce"

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 4. 1. 2021

To je krásný

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.