Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 3. 2019
Líbí se mi

Žijte na vysoké noze! 6 tipů, jak vyzrát nad podpatky. Nebuďte jako Popelka!

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 3. 2019
Líbí se mi
Žijte na vysoké noze! 6 tipů, jak vyzrát nad podpatky. Nebuďte jako Popelka!

Žijte na vysoké noze! 6 tipů, jak vyzrát nad podpatky. Nebuďte jako Popelka!

Střevíčky na jehlovém podpatku jsou symbolem ženskosti… ale jen pokud je umíte nosit! Když přeceníte své možnosti, kromě posměšných pohledů si můžete přivodit i úraz. Nebojte, s našimi tipy projdete zkouškou z chůze na podpatcích za jedna.

„Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu hodně dluží, řekla femme fatale Marylin Monroe. 

Nenechte se mučit

Může to znít jako klišé, ale kvalitně zpracovaná bota a podpatek je půlka úspěchu. Mnoho výrobců sází na neotřelý design za málo peněz. Bohužel, takové kousky často končí na dně botníku, protože jejich nošení se dá směle považovat za moderní způsob mučení. Špatně vyměřená výška podpatku či prohnutí podešve boty je nejen bolestivé při chůzi, ale dlouhodobě může poškodit klenbu nohy.

Došlápněte si na ně

Bolavé záprstí je jeden z nejčastějších problémů při nošení vysokých podpatků. Tato část chodidla totiž musí najednou snést mnohem více tlaku, než je obvyklé. Čím silnější podrážka, tím pohodlnější bude došlap. Platforma a vyšší vnitřní stélka podstatně zmírní otřes, který způsobuje došlápnutí na zem. Má-li vaše vysněná bota tenkou podrážku, můžete si pomoct gelovou či koženou vložkou.

Nebuďte jako Popelka

Přestože bychom si to přály, nežijeme v pohádce, a vyzutá bota obvykle nepřinese tu pravou lásku, ale spíš pád na zem nebo trapné chvilky. Začínáte-li s podpatky, prvních pár modelů by mělo dostatečně obepínat vaši nohu, abyste se v nich cítila bezpečně. Klasická lodička nebo střevíčky s různými silnějšími pásky budou ideální volba. Pantoflíčky a boty s tenkými pásky vyžadují stoprocentní jistotu v chůzi.

Vypněte hruď

Vysoký podpatek nutí k jinému držení těla. Jestliže jste zvyklá na tenisky, možná vás první narovnání zad a zapojení lýtek bude trochu bolet. Spolkněte pomyslné pravítko, lopatky stáhněte mírně dolů, hlavu nahoru a břicho zatáhnout. Kolena nekrčte, ale mírně pohupujte napnutými lýtky. Uvolněte chodidla, váhu se nebojte přenést na celou plochu lodiček a ne jenom na špičku, což je častá chyba začátečnic.

Trénink dělá mistra

Jít v nových střevících na celovečerní ples je odvážné rozhodnutí, kterého můžete už po pár hodinách litovat. Jakmile přinesete svou novou radost domů, nazujte si je a zkuste v nich vydržet celý den. Choďte po bytě, uklízejte, tančete, stůjte několik minut na jednom místě, vyzkoušejte různé povrchy, na kterých může být obtížnější chodit. Když náhodou doma zjistíte, že to vážně není ono, na rozdíl od venku ochozených bot, je máte ještě šanci vrátit. 

Zmapujte si terén

Některé povrchy jsou na chůzi v podpatcích zrádnější než jiné. Klasické lino, beton nebo mírně hrubší materiály budou vaši spojenci. Jestliže vás čeká výprava na leštěný mramor nebo uklouzané dřevo, zkuste si podrážku lodiček zdrsnit pomocí smirkového papíru. Abyste se nepropadala do trávy či vysokého koberce, přenášejte váhu na špičku nebo si pořiďte „špunt“ na podpatek. Při přechodu po dlažebních kostkách se nebojte přijmout rámě muže nebo kamarádky.

Zdroj: Agentura NEJ / Salamander / Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 1. 8. 2019

Byly doby kdy jsem vydržela na podpatcích třeba celý den . Teď volím spíše pohodlnější obuv

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 17. 3. 2019

Nejsem fanoušek podpatků

Odpovědět
beata0063
beata0063 14. 3. 2019

nenosím opätky často ale aj tak lodičky milujem a nosím ich veľmi rada

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 3. 2019

podpatky vůbec nenosim, už mnoho let ne

Odpovědět
lemur
lemur 14. 3. 2019

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 318
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.