Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 9. 7. 2021
Líbí se mi

Jak vyzrát nad podpatky: umíte je nosit a jaké vybrat na léto?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 9. 7. 2021
Líbí se mi
Jak vyzrát nad podpatky: umíte je nosit a jaké vybrat na léto?

Jak vyzrát nad podpatky: umíte je nosit a jaké vybrat na léto?

Střevíčky na jehlovém podpatku jsou symbolem ženskosti… ale jen pokud je umíte nosit! Když přeceníte své možnosti, kromě posměšných pohledů si můžete přivodit i úraz. Nebojte, s našimi tipy projdete zkouškou z chůze na podpatcích za jedna.

„Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu hodně dluží, řekla femme fatale Marylin Monroe. 

Nenechte se mučit

Může to znít jako klišé, ale kvalitně zpracovaná bota a podpatek je půlka úspěchu. Mnoho výrobců sází na neotřelý design za málo peněz. Bohužel, takové kousky často končí na dně botníku, protože jejich nošení se dá směle považovat za moderní způsob mučení. Špatně vyměřená výška podpatku či prohnutí podešve boty je nejen bolestivé při chůzi, ale dlouhodobě může poškodit klenbu nohy.

Došlápněte si na ně

Bolavé záprstí je jeden z nejčastějších problémů při nošení vysokých podpatků. Tato část chodidla totiž musí najednou snést mnohem více tlaku, než je obvyklé. Čím silnější podrážka, tím pohodlnější bude došlap. Platforma a vyšší vnitřní stélka podstatně zmírní otřes, který způsobuje došlápnutí na zem. Má-li vaše vysněná bota tenkou podrážku, můžete si pomoct gelovou či koženou vložkou.

Nebuďte jako Popelka

Přestože bychom si to přály, nežijeme v pohádce, a vyzutá bota obvykle nepřinese tu pravou lásku, ale spíš pád na zem nebo trapné chvilky. Začínáte-li s podpatky, prvních pár modelů by mělo dostatečně obepínat vaši nohu, abyste se v nich cítila bezpečně. Klasická lodička nebo střevíčky s různými silnějšími pásky budou ideální volba. Pantoflíčky a boty s tenkými pásky vyžadují stoprocentní jistotu v chůzi.

Vypněte hruď

Vysoký podpatek nutí k jinému držení těla. Jestliže jste zvyklá na tenisky, možná vás první narovnání zad a zapojení lýtek bude trochu bolet. Spolkněte pomyslné pravítko, lopatky stáhněte mírně dolů, hlavu nahoru a břicho zatáhnout. Kolena nekrčte, ale mírně pohupujte napnutými lýtky. Uvolněte chodidla, váhu se nebojte přenést na celou plochu lodiček a ne jenom na špičku, což je častá chyba začátečnic.

Trénink dělá mistra

Jít v nových střevících na celovečerní ples je odvážné rozhodnutí, kterého můžete už po pár hodinách litovat. Jakmile přinesete svou novou radost domů, nazujte si je a zkuste v nich vydržet celý den. Choďte po bytě, uklízejte, tančete, stůjte několik minut na jednom místě, vyzkoušejte různé povrchy, na kterých může být obtížnější chodit. Když náhodou doma zjistíte, že to vážně není ono, na rozdíl od venku ochozených bot, je máte ještě šanci vrátit. 

Zmapujte si terén

Některé povrchy jsou na chůzi v podpatcích zrádnější než jiné. Klasické lino, beton nebo mírně hrubší materiály budou vaši spojenci. Jestliže vás čeká výprava na leštěný mramor nebo uklouzané dřevo, zkuste si podrážku lodiček zdrsnit pomocí smirkového papíru. Abyste se nepropadala do trávy či vysokého koberce, přenášejte váhu na špičku nebo si pořiďte „špunt“ na podpatek. Při přechodu po dlažebních kostkách se nebojte přijmout rámě muže nebo kamarádky.

Zdroj: Agentura NEJ / Salamander / Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 10. 7. 2021

Podpatky se mi moc líbí, ale chodit v nich moc neumím, navíc mám široká chodidla.

Odpovědět
avatar
Martina Kočková 10. 7. 2021

Miluji podpatky a nosím je skoro denně, už od mých sedmnácti let, kdy jsem měla svou první brigádu v kanceláři. Tam je nosila skoro každá žena a já si na ně tak zvykla, že se v nich cítím, jako ryba ve vodě. A mám jich opravdu hodně... Nedávno jsem si koupila nové. Sehnala jsem je v eshop second handu: https://www.onlinesekac.cz/, který zároveň funguje jako tržiště s oblečením. Možná tam tedy nějaké rovnou prodám.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2021

já nenosím podpatky, jen zvýšený klínek v létě

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 7. 2021

podpatky vůbec nenosím

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 7. 2021

Užitečné rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.