avatar
Kristýna | Podnikavá žena
vloženo 11. 10. 2016
Líbí se mi

Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

avatar
Kristýna | Podnikavá žena
vloženo 11. 10. 2016
Líbí se mi
Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

V sekáči se oblékám od malička a s drobnou pauzou v pubertě to s oblečením z druhé ruky táhnu dodnes. Tady jsem sepsala pár důvodů, proč se na to vědomě soustředím. Můj poslední nákup nové věci proběhl před dvěma lety – v Tescu jsem si tenkrát koupila legíny, protože jsem je nutně potřebovala a nemohla je zrovna nikde sehnat. Jinak žádné výjimky, i kdyby cokoliv!

Proč?

Toxické barvy

Módní průmysl je fakt hodně špinavý. Hodně moc. Nejsem chemik ani doktor ale stačilo mi vidět pár dokumentů na to, abych si spočítala, že tohle na své kůži nechci. Samozřejmě se tomu nemůžu vyhnout úplně nicméně kouzlo sekáčového oblečení je právě i v tom, že chemikálie jsou již seprané na minimum.

Ozkoušená kvalita

Když si věc kupuju v sekáči, vím, že už ji někdo „onosil“. Znamená to pro mě, že věc už byla ozkoušena časem a vydržela.  Věřte mi, že je spousta věcí, které dvakrát vyperete a jsou dobré tak jako hadr na podlahu. A já mám své věci ráda. Vybrala jsem si je a chci, aby chvíli vydržely. Ideálně třeba 5, 10, 15 let. Tohle je dobrý filtr.

Ekonomický faktor

… je samozřejmě taky důležitý. Ráda cestuju, dobře jím a investuju do zážitků. A díky minimálním výdajům na garderobu si to taky můžu dovolit. Radši jdu do kina nebo na výlet než abych si koupila další tričko. Ano, i já občas do módy investuju – třeba před měsícem jsem si koupila ikonický kabát MaxMara přes internet, sice nošený, ale stále jako nový. Dělám to ale jen občas a vím, že teď mám na pět let od shánění kabátu pokoj.

Ekologický faktor

Vážně je potřeba kupovat nové věci pořád dokola a dokola?

Co kus, to originál

Když jsem byla na vejšce, děsně ráda jsem si kupovala „z davu vyčnívající“ věci a byla jsem ráda, že mám něco, co nemá nikdo jiný. Dneska už mě to tolik netáhne a co mají ostatní je mi docela jedno , ale originalita kousků z druhé ruky může být pro někoho důvodem, proč v sekáči nakupovat. A z každého dalšího člověka, který se vědomě rozhodne, že pro něj se nové oblečení ve fabrikách s hroznými podmínkami kdesi v Africe vyrábět nemusí, mám obrovskou radost. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Riky555 26. 2. 2018

Sekáče mám ráda

odpovědět
avatar
adlatka 18. 2. 2018

Musím si dávat pozor, někdy si připadám spíš jako sběratelka.. .

odpovědět
avatar
Veru5528 14. 12. 2017

Taky většinou nacházím super kousky a někdy i s visackami. Někdy to vázně stoji vic než za to.

odpovědět
avatar
evionka 14. 12. 2017

já mám také oblibu v sekáči

odpovědět
avatar
hudlenka 14. 12. 2017

také občas nakoupím v sekáči

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 870
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení