Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristýna | Podnikavá žena
Kristýna | Podnikavá žena
Vloženo 30. 11. 2018
Líbí se mi

Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

Kristýna | Podnikavá žena
Kristýna | Podnikavá žena
Vloženo 30. 11. 2018
Líbí se mi
Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

Věci ze sekáče? Víme, proč jsou lepší než nové

V sekáči se oblékám od malička a s drobnou pauzou v pubertě to s oblečením z druhé ruky táhnu dodnes. Tady jsem sepsala pár důvodů, proč se na to vědomě soustředím. 

Toxické barvy

Módní průmysl je fakt hodně špinavý. Hodně moc. Nejsem chemik ani doktor ale stačilo mi vidět pár dokumentů na to, abych si spočítala, že tohle na své kůži nechci. Samozřejmě se tomu nemůžu vyhnout úplně nicméně kouzlo sekáčového oblečení je právě i v tom, že chemikálie jsou již seprané na minimum.

Ozkoušená kvalita

Když si věc kupuju v sekáči, vím, že už ji někdo „onosil“. Znamená to pro mě, že věc už byla ozkoušena časem a vydržela.  Věřte mi, že je spousta věcí, které dvakrát vyperete a jsou dobré tak jako hadr na podlahu. A já mám své věci ráda. Vybrala jsem si je a chci, aby chvíli vydržely. Ideálně třeba 5, 10, 15 let. Tohle je dobrý filtr.

Ekonomický faktor

… je samozřejmě taky důležitý. Ráda cestuju, dobře jím a investuju do zážitků. A díky minimálním výdajům na garderobu si to taky můžu dovolit. Radši jdu do kina nebo na výlet než abych si koupila další tričko. Ano, i já občas do módy investuju – třeba před měsícem jsem si koupila ikonický kabát MaxMara přes internet, sice nošený, ale stále jako nový. Dělám to ale jen občas a vím, že teď mám na pět let od shánění kabátu pokoj.

Ekologický faktor

Vážně je potřeba kupovat nové věci pořád dokola a dokola?

Co kus, to originál

Když jsem byla na vejšce, děsně ráda jsem si kupovala „z davu vyčnívající“ věci a byla jsem ráda, že mám něco, co nemá nikdo jiný. Dneska už mě to tolik netáhne a co mají ostatní je mi docela jedno , ale originalita kousků z druhé ruky může být pro někoho důvodem, proč v sekáči nakupovat. A z každého dalšího člověka, který se vědomě rozhodne, že pro něj se nové oblečení ve fabrikách s hroznými podmínkami kdesi v Africe vyrábět nemusí, mám obrovskou radost. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kristi19
Kristi19 25. 12. 2018

V sekáčích nakupuji snad celý svůj život a jsem nadmíru spokojená

Odpovědět
madamace
madamace 19. 12. 2018

tak tohle neumím

Odpovědět
Verualex
Verualex 17. 12. 2018

Mam moc rada sekace je tam vzdy neco.netradičního a vzdy se to dobre kombinuje i s dražšími veci celek pak pusobi cely luxusne

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 16. 12. 2018

Odpovědět
Evčík
Evčík 7. 12. 2018

Také ráda chodím do sekáče. Je to pro mě docela odpočinek. Hodně věcí si vyzkouším zcela zbytečně, protože mi nejsou, ale moje dušička má klid. Kdybych si totiž ty pěkné hadříky nevyzkoušela, mrzelo by mě to a pořád bych si říkala, co kdyby, A to už by bylo pozdě.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 544
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.