avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 24. 10. 2017
Líbí se mi

Svetr pro muže. Co mu trochu oživit šatník, milé dámy?

avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 24. 10. 2017
Líbí se mi
Svetr pro muže. Co mu trochu oživit šatník, milé dámy?

Svetr pro muže. Co mu trochu oživit šatník, milé dámy?

Vy své trendy a co vám sluší máte v malíku. A co trochu šmrncu vtisknout i do šatníku vašeho muže? Svetr zvládne, neurazí se, může se do něj zamilovat a už ho nesundá. A bude vedle vás kráčet muž, který módu neřeší, ale umí si vybrat a vypadat skvěle.

Jednou mi moje kamarádka stylistka říkala, že za dobře oblečeným mužem vždy stojí žena. Souhlasím. Ano, muži se brání, nechtějí se zabývat něčím tak pomíjivým. Někteří musí, neboť dress code jejich firmy, jejich statusu je k tomu vede. Máte-li takového muže, máte takt trochu v oblasti oblečení vyhráno, navíc, je-li zvyklý na oblek. Ale my, které máme za muže šikovné stavaře, techniky, kontrolory…, na to můžeme jít přes svetr. Od jistého věku se mikina hodí opravdu jen na výlet či party s přáteli. Ale i tehdy, nahradí-li ji svetrem, který sedí jeho stylu a postavě, může vypadat tak, že z něj nespustíte oči, a nejen vy. Já už jsem svého muže na svetry naučila. Netlačit, nechat mu najít ten svůj a kamarádku či někoho, kdo mu ho pochválí. Ale ony pochvaly, jak mu to sluší, přijdou velmi rychle samy. Uvidíte, jak se bude naparovat. Tak spolu najděte ten pravý.

Klasika do kulata

Svetr s tímto typem výstřihu je absolutní klasikou mezi pánskými svetry. Hodí se nosit samostatně, dodává uvolněnější nádech a klidně s ním může váš muž začít. Nehodí se pod sako, tak nebude pod tlakem. Zde můžete sáhnout i po barevnějších variacích nebo širších pruzích. Chce-li pod něj nosit košili, ať nechá límeček skrytý.

Věčné véčko

Navléká se přes hlavu a je další absolutní klasikou. Působí elegantně, i když pod ním má jen tričko, hodí se do páru s košilí i kravatou. Je variantou jak do kanceláře, tak i na víkend či volný čas. Může si zvolit i velikost, podle toho, co mu pasuje. Ten nejvýraznější výstřih je kriketový.

Šálová kamufláž

Zima se nám blíží rychlostí blesku a tenké svetříky budou za chvíli passé. Neznám moc mužů, co si libují v šálách, takže nechcete-li, aby vám nastydl, zkuste mu nabídnout svetr s šálovým límcem, neboli shawl collar. Můj muž si ho zamiloval, a to ještě nevěděl, že ho nosil takový drsňák jako Steve McQueen. Výhoda tohoto typu svetru je, že sluší většině mužů a když zvolí silnější, nepotřebuje ani bundu.

Krk v teple roláku

Druhou variantou zimního svetru je rolák. Ten už nepůsobí tak uvolněně a není pro každého. Drsňáka vyměníte spíše za intelektuála jako byl Steve Jobs.

Knoflíky i límec

Pro tento typ svetru má angličtina výraz „pulover“, správný a jediný. Hodí se výhradně pro volný čas a inspiroval se trikotem ragbistů. Ke košili a saku se moc nehodí. Tenhle by se mu mohl také pro začátek líbit.

 

Pro elegány kardigan

Vy ho milujete, je totiž univerzální, když je chladněji, zapnete, jindy zas necháte jen ležérně přes ramena. U mužů funguje podobně. Propínací svetry jsou nejčastěji s výstřihem do V. Hodí se pod oblek, nechají vyniknout vkusnou kravatu a když ho svlékáte, nepočechrá vám dokonale naondulovaný účes.

 

Foto: archiv firem, Pinterest.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Amanda 1. 10. 2018

Muzum slusi rolaky

odpovědět
avatar
Jana7 1. 10. 2018

pánské nejsou problém, ale vadí mi výběr dámských svetrů,

odpovědět
avatar
many 30. 1. 2018

odpovědět
avatar
sisinkaj 18. 1. 2018

dnes som jeden kúpila

odpovědět
avatar
CB 31. 10. 2017

šalovy limec vypada dobre

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 892
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení