Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 25. 6. 2018
Líbí se mi

Svatba od A do Z. Naplánujte si svou svatbu snů! Trendem letošního roku je návrat k přírodě

avatar
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 25. 6. 2018
Líbí se mi
Svatba od A do Z. Naplánujte si svou svatbu snů! Trendem letošního roku je návrat k přírodě

Svatba od A do Z. Naplánujte si svou svatbu snů! Trendem letošního roku je návrat k přírodě

Naplánovat i třeba malou svatbu je poměrně složitá záležitost. Pokud se nechcete nervovat tím, zda všechno klapne podle plánu, najměte si svatební agenturu. Není to luxus, ale dnes dostupná služba, která ušetří váš čas a z obyčejné svatby udělá svatbu snů.

Svatební koordinátorka Radka, jedna ze zakladatelek agentury Dremweddings říká: „Chceme, aby si klient užil nejen svatební den, ale aby i plánování celé svatby, bylo pro budoucí novomanžele příjemnou záležitostí, přičemž míru zapojení do plánování celé svatby necháváme jen a jen na nich.“ Celé plánování můžete tedy nechat na agentuře anebo se, pokud chcete, do koordinace aktivně zapojit. Cílem je svatba, která bude přesně podle vašeho gusta, bez stresu a zařizování. S Radkou jsem si povídala o tom, co vše je potřeba zařídit a jak taková svatba může vypadat. 

 

Co všechno jako agentura můžete pomoci zařídit?

Viděla jsi film: Dokud nás svatba nerozdělí?  Ženich se tam snáší balonem k nevěstě... nakonec se to nepovede, uletí a skončí někde v poli  takže asi tak. V dnešní době jde zařídit prakticky cokoli. Samozřejmě některé věci záleží na budgetu. Jinak klasicky zajišťujeme kompletní svatební servis. To znamená vše od výběru místa obřadu, recepce a následné afterparty. Je důležité najít styl, který oběma snoubencům vyhovuje. Vždy vypadá dobře, když se svatbou táhne určitá linka. Pomáháme s vyřizováním dokumentů na matrice, tedy hlavně, pokud je jeden z páru cizinec. To kolikrát bývá úplné byrokratické martýrium.  A následně vybíráme všechny dodavatele, domlouváme ochutnávky, zkoušky šatů i líčení. Hlídáme rozpočet, vytváříme harmonogram celého dne, posíláme pozvánky a odpovídáme na dotazy hostů. 

Všechny přípravy samozřejmě vrcholí ve svatební den, kde jsme od časného rána a děláme vše proto, aby se zúročily měsíce práce a všichni, hlavně novomanželé byli šťastní a spokojení.

Jaký musí mít snoubenci budget, aby se jim vyplatilo najmout si agenturu?

To je těžká otázka. Vše hodně závisí od počtu lidí. Obecně si myslím, že rozpočet okolo 150 000,- už dává prostor pro kreativu. Ale u nás se může stát, že se nám ozve pár, který chce malou intimní svatbu, zato naplněnou detaily, na zajímavém místě... potom stačí malý rozpočet a nastupuje naše nadšení pro věc...  

Radko, jaké jsou současné trendy, co se svateb týče?

Všechno je o návratu k přírodě. In jsou boho a nomádské svatby, ale také svatby ve skandinávském stylu s geometrickými tvary. Stále větší oblibě se těší obyčejně výjimečná místa – svatba v teepee stanu, u rybníka, v lese atd. Barvou tohoto roku je lila a spousta zelené

Stále více se zdobí přírodními materiály, jako jsou květiny, ale také větve a šišky. Nejen že to krásně vypadá a voní, ale ani váš buget to nijak zvlášť nezatíží.

Na jakou svatbu, kterou jste s partnerkou Olinou plánovaly, ráda vzpomínáš a proč?

Některé svatby jsou výjimečné svým místem. Opravdu miluji Chateau Třebešice. Mám pocit, že tam se vždy vytvoří kouzelná atmosféra a láska a štěstí je opravdu ve vzduchu. Někdy ve mně rezonuje příběh těch dvou lidí. Dělila je vzdálenost oceánu, dlouho čekali a museli se poprat s nepřízní osudu a možná i rodiny. Ale nakonec se vzali a vím, že jsou spolu šťastni doposud. Říkám si, že si jeden druhého opravdu váží, protože udělali tolik práce, aby spolu mohli být. Ráda vzpomínám i na gay svatbu. Byla taky mezinárodní, jihoamerická, a tudíž plná barev, hudby a smíchu.  

Jaké tipy bys měla pro pár, který chystá svatbu? Kde a kdy začít svatbu plánovat, na co nezapomenout, co nepodcenit atd?

Je důležité si na začátku ujasnit, kde by svatba měla být a také pro kolik lidí. Ideální je, si nejprve zabookovat místo, vyřídit veškeré dokumenty. Fotografové, režiséři videí, vizážisté a hudebníci. Ti všichni mají kalendář nabitý dlouho dopředu, proto je doporučuji kontaktovat jako první. Ideální je začít s plánováním rok až 9 měsíců dopředu. Nezapomeňte si vše psát, klidně do tabulky, pomůže vám to se ve věcech neztratit. 

Jaké „vychytávky“ můžeš doporučit?

Pokud se tahle otázka týká zábavy tak hodně vděčná jsou balonková přání. Hosté do obálek se známkou a adresou novomanželů napíší přání, které by jim chtěli splnit. Obálky se naváží na balonky naplněné heliem. Společně se vypouští a ta přání, která se vrátí, se musí splnit. Dalším skvělým pomocníkem svateb je polaroid. Lidé fotografie mají okamžitě v rukou. Můžou si je odnést na památku domů, nebo lepit do fotoknihy s věnováním novomanželům. Polaroid si můžete jednoduše půjčit.

A jak může taková svatba snů vypadat?

Bohémská svatba se obejde bez okázalostí – inspirujte se přírodou a etnikou  

Své ANO si řekněte pod širým nebem. U rybníka, na zahradě, na pláži... kdekoli to máte rádi.

Máslovým přezdobeným dortů už dávno odzvonilo. Krásu hledejte v jenoduchém designu a kvalitě surovin. Zdobte tím, co les dá.

Voskované květiny vyměňte za bohémské luční či sezonní květy z českých zahradkářství, které dbají na tradici a kytky vám utrhnout přímo ve své zahradě. Eukalypt a pivoňky jsou letošním hitem.

 

Lak na vlasy? Neforemná helma či tři dny držící upnutý drdol? To opravdu ne. Nechte své vlasy volně vlát ve vlnách, dozdobte je copánky a květinovým věnečkem. Budete jako krásná víla.Foto: Pinterest, Dreamweddings.cz 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Veronik 23. 5. 2018

Inspirativní článek

Odpovědět
avatar
Marta Bajzová 22. 5. 2018

Nadhera, takovou to svatbu bych chtela mit.

Odpovědět
avatar
hudlenka 19. 5. 2018

Krása, já jsem se vdávala již 2x. tak doufám, že to bylo taky naposledy..., ale musím uznat, že moje druhá svatba, byla o hodně hezčí než ta první...(poprvé 60 lidí, děs, běs, podruhé 10 i s námi a pohoda)

Odpovědět
avatar
sipeji 19. 5. 2018

trendy se značně změnily, za těch 11 let

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 791
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.