Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 10. 11. 2020
Líbí se mi

Stylové čelenky nejen na běhání, které opravdu nespadnou. Doplňte si sportovní výbavu

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 10. 11. 2020
Líbí se mi
Stylové čelenky nejen na běhání, které opravdu nespadnou. Doplňte si sportovní výbavu

Stylové čelenky nejen na běhání, které opravdu nespadnou. Doplňte si sportovní výbavu

Vlasy a sport. Nevím, jak vy, ale vedle bot a kvalitní sportovní podprsenky, řeším co s vlasy během cvičení celkem často. Chci při sportu vypadat dobře, přeci jen je to většinou sociální aktivita. A proto ocením sportovní čelenky, které nepadají a vypadám v nich dobře. Já je našla!

Ať už jdeme na lekci jógy, tance, chceme zaběhnout svůj pravidelný běžecký trénink, nebo zdolat kopce na kole, přemýšlíme, co s vlasy. Ideálně, aby nám nepadaly do očí, během cvičení se neuvolňovaly a my je nemusely neustále zastrkávat za uši a mohly si nerušeně užívat pohybu. A v neposlední řadě, abychom vypadaly v účesu i při cvičení dobře. Jednou z možností je čepice, ale tu nelze využít na všechny sporty. Ideální jsou proto čelenky. V rámci testování s Ženami s.r.o. se ke mně dostala značka čelenek BJEŽ, za kterou stojí vášnivá sportovkyně s hustými vlasy Bětka Ježková, která své vlasy potřebovala při sportu zkrotit. Pod jejím vedením vznikla řada unikátních stylových čelenek, vhodných na sport i běžné nošení. Nabídku později rozšířila o letní a zimní sportovní čelenky, nákrčníky, šátky a další doplňky. Nejen že nabízí nepřeberné množství vzorů a barev, ze kterých si všechny vybereme, ale co je zásadní, její čelenky opravdu drží.

 

 

 

Zatěžkávací zkouška čelenek

První náročnou situací bylo vybrat si čelenku, která by se mi líbila. Tolik barev a vzorů. Skvělé je, že si můžeme vybrat čelenku ke každému svému sportovnímu outfitu. Tak jako máme několikery sportovní legíny či trička, která ladíme, můžeme mít i různé druhy čelenek. Je dobré promyslet i roční období, kdy sportujeme, protože u značky BJEŽ jsou na výběr nastavitelné tzv. stylové čelenky, které zkrotí vlasy při každé aktivitě, široké čelenky letní, které mají drobné dírky kvůli prodyšnosti a plné široké čelenky zimní. Dle mé zkušenosti, využijete všechny. Já to zvládla díky měnícímu se počasí během týdne a ocenila jsem, že mám po čem sáhnout.

 

Může se zdát, že se jedná "jen" o čelenku, kterou zkrátka jen nasadíte a jdete. Jenže jak samy možná víte, většina z nich se vám na hlavě hýbe, posouvá, padá. Nebo je máte tak utažené, aby držely na místě, že vás po chvíli bolí hlava. Stylové čelenky BJEŽ nic z toho nedělají, ale musíte si ji nasadit správně. Každou čelenku obdržíte v balení, které obsahuje návod, jak ji správně nasadit. Obsahují posuvnou gumičku, kterou nastavujete obvod. Základem je neutahovat příliš, jen tak, abyste ji lehce cítily.

„Čelenka na hlavě sedí nejlépe, pokud je volná. Když budete mít čelenku příliš utaženou, nebude to pro vás komfortní a navíc bude sklouzávat z hlavy směrem dozadu. Pokud se vám to stává, svou čelenku o kousek povolte.“ doporučuje Bětka Ježková.

A proč se vám nebude posouvat? Protože spodní strana čelenky je pokryta sametovým podkladem, který po vlasech neklouže a drží čelenku na místě. Proto se čelenka musí umístit na vlasy.

 

Jestliže umístíte čelenku dobře, nesklouzne vám. Já osobně jsem zpočátku čelenku kontrolovala a ověřovala, zda je na místě, protože jsem ji na hlavě téměř necítila, ale nebylo potřeba. Po třetím kilometru běhu jsem to vzdala. Byla tam a ani se nehnula. Culík povolil, ale čelenka vlasy držela neustále.

Na všechny sporty, které miluješ

Jelikož jsem sportovní nadšenec a má rodina také, vyzkoušely jsme s dcerou čelenku i v jiných sportovních aktivitách. Zvládla HIIT i posilování s jógou. Při poskakování, protahování, válení po zemi, zůstala na místě. Díky možnosti posunout gumičku si v ní zatančila a zacvičila i má téměř devítiletá dcera. Jak bude čelenka na jejích extra jemných a hladkých vlasech držet, jsem byla dost zvědavá. Jemně jsme utáhly dle obvodu hlavy, umístily na vlasy a mohla tančit. I jí čelenka perfektně držela. A tak se jí zalíbila, že už si vybrala barvu a vzor dle svého. „Tuhle čelenku chci mít jako ty, mami.“

 

Teplejší zimní čelenku jsem ocenila zejména teď v sychravějším počasí. Je ideální na venkovní sporty a procházky do přírody. Drží a přilne k hlavě.

„Široké zimní čelenky jsou vyrobené z nesrážlivého prodyšného materiálu, který má výborné tepelně-izolační vlastnosti – udrží hlavu a uši v teple.“ 

Čelenku jsem vyzkoušela i během jízdy na kole, kdy jsem si ji nasadila pod helmu na kolo, která mi po vlasech trochu klouže a problém byl vyřešen. Navíc mi nefoukalo do uší, když jsem to pustila z kopce dolů. Velikost čelenky byla i mé dceři, takže jsme si ji mohly dle potřeby půjčovat. Jste-li nositelkou brýlí, můžete ji také pohodlně nosit. Netlačí na uších.

 

Z čelenek jsem nadšená a o to víc mě baví, že se jedná o český výrobek, za kterým stojí šikovná žena, která navrhuje podle svých vlastních nejen sportovních zkušeností. Myslím, že každou ženu sportovkyni u tu, která ráda chodí na výlety a chce vypadat stylově, potěšíte. Ale i parádnice, které potřebují doladit večírkový outfit. Protože BJEŽ má i čelenky na slavnostní události, které doladí vaše šaty. Já letos určitě využiju jako vánoční dárek možnost vytvořit čelenky pro tým. Od pěti kusů vám je navrhnou a vyrobí. Pro naši celou rodinu, která běží každoročně vánoční běh, to bude skvělý týmový znak. Možná tam nechám natisknout „Běž a užij si svobodu pohybu.“

Foto: archiv Peťa / Fashion lover; značka Bjež

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Vybrala jsem si

Odpovědět
smolda3
smolda3 12. 11. 2020

Asi zajedu do Kbel

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 10. 11. 2020

Jsou moc pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 568
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.