Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 3. 1. 2018
Líbí se mi

Plesové šaty pro každou ženu. Správný dress code na ples pro každou postavu

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 3. 1. 2018
Líbí se mi
Plesové šaty pro každou ženu. Správný dress code na ples pro každou postavu

Plesové šaty pro každou ženu. Správný dress code na ples pro každou postavu

Vánoční nálada je pryč a jde se plesat. Muže vyšňořit do smokingu a ženy do nádherných rób. Užijte si tanec v náručí vašeho milovaného partnera a šatech, které z vás udělají tu nejkrásnější Popelku večera. Utíkat nemusíte. Jen možná vybrat ty správné šaty.

Kdybychom byly všechny stejné, byla by to nuda. A tak jedna se štíhlýma nohama, jiná s bujným poprsím, ženskými tvary… Vyneste na světlo své plesovky, zkontrolujte, zda vám sedí a máte správný střih. Nazujte podpatky, vyberte šperky, psaníčko do ruky a můžete jít.

Jak říká Coco Chanel: "Předtím, než vyjdete z domu, zastavte se a sundejte si jeden šperk." Jak pravdivé. Zejména u večerní róby. Nechte vyniknout buď velký šperk, nebo výrazné náušnice. Obojí by nedělalo dobrotu. Pozor, k šatům na jedno rameno volte pouze náušnice, šperk na krk zcela vynechte.

Pro ty, které své dokonalé plesové šaty stále hledají a chtějí vyrazit na nákupy, máme pár rad.

 

Co je malé, to je hezké

Rada číslo jedna pro ženy s malou drobnou postavou: Ukažte se a neskrývejte. V dlouhých vlnitých šatech se zbytečně utopíte. Zaměřte se na krátké šaty bez spousty látky. Vhodné jsou i šaty empírového střihu (přestřižené pod prsy) nebo klasické pouzdrové, vždy jednobarevné. Svislé vzory, vertikální řasení či knoflíky prodlužují. Chcete-li delší, tak ke kolenům či malinko pod. A samozřejmě vysoké podpatky.


Konec chlapecké postavy

Ženy s tímto typem postavy, která je rovná a chybí pas, potřebují vytvořit křivky. A správné šaty je vykouzlí. Ideální pro vás jsou zavinovací, které vytvoří pas a sexy siluetu. Stejně tak i šikmý střih i jemné řasení přidá na ženskosti. Hrajte si s barvami. Zvolit můžete také šaty s jinou barvou nahoře a jinou dole, což vizuálně rozdělí tělo.

 

Krása přesýpacích hodin

Ideální a velmi žádaný tvar těla. Proč? V módních kuloárech se říká, že přesýpací hodiny jsou nová černá. Ženy s těmito tvary mohou nosit cokoliv. Ale vždy zvýrazňujte křivky. Šaty a la mořská panna nebo přepásané. Pozor, vyhněte se empírovým, zbytečně vás utlumí.


Smyslná hruška

Pokud máte postavu tvaru hrušky, rozhodně budete chtít šaty zvýraznit vše od pasu nahoru. Nahoře řasené, nabírané, zdobné, dole jemné, bez vzorů, rozšířené do plné sukně. Sluší vám retro styl a bolerka. Hledejte šaty s krystaly kolem výstřihu, zdobení, lemování a dokonce i krajky. Velkou službu vám kdykoliv prokážou i šaty áčkového střihu.


Jablko k nakousnutí

Když hledají šaty ženy s tvarem těla jablka, měly by se zaměřit na empírový střih, který upoutá pozornost na dekolt a opticky zúží postavu a na šaty bez ramínek, které dají vyniknout pažím. Vyvarujte se výrazným vzorům, řasení v pase a tuhým materiálům. Vynechte pásky a příliš krátké šaty.


Ženy plných tvarů

I ty mají spoustu možností při výběru. Zvýrazněte tu část, která se vám líbí a schovejte, co nechcete, aby bylo vidět. Nelíbí se vám vaše silné paže? Volte zdobné delší rukávy. Chcete schovat bříško? Držte se empírového stylu šatů. Nevrstvěte na sebe tuny látky, abyste se zakryla. Spíše se oblékněte do šatů, které jemně obepínají vaše křivky a krásně se s vámi pohybují. Nic příliš těsného ani příliš volného.

 

Foto: Pinterest.com; archiv Petra Kubalová; Instagram.com; polyvore.com, archiv firem

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Gabill
Gabill 29. 5. 2018

Krásne šaty

Odpovědět
Badrunka
Badrunka 16. 5. 2018

super

Odpovědět
marketa.konval
marketa.konval 16. 4. 2018

Odpovědět
Charlota
Charlota 13. 4. 2018

Pěkný článek.

Odpovědět
beata0063
beata0063 16. 3. 2018

Užitočné rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.