Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 1. 7. 2021
Líbí se mi

Módní vzpomínka na princeznu Dianu: jakým oblečením se navždy zapsala do historie?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 1. 7. 2021
Líbí se mi
Módní vzpomínka na princeznu Dianu: jakým oblečením se navždy zapsala do historie?

Módní vzpomínka na princeznu Dianu: jakým oblečením se navždy zapsala do historie?

Královna lidských srdcí, jak se jí přezdívalo, udávala módní trendy své doby. Její modely byly nadčasové, promyšlené a každým coulem šik. Dnes už je bezpochyby, že patří mezi nejstylovější ženy světa. Za svůj život si prošla řadou proměn, ale pokaždé, když se objevila na veřejnosti sklízela obdiv. Uměla být rozpustilá, veselá, romantická i smutná. V každém případě však upřímná. A z jejího šatníku to vždy bylo cítit!

Připomeňme si módní momenty, díky kterým se zapsala i do našich srdcí:

Klasické malé černé koktejlky

Diana věděla, že černé šaty budou vždy vypadat elegantně. Brzy poté, co princ Charles v rozhovoru v roce 1994 přiznal, že jí byl nevěrný, se princezna Diana zúčastnila večírku Vanity Fair v malých černých šatech s odhalenými rameny, doplněnými o černé punčochy a náhrdelník. Vypadala neuvěřitelně sexy a proto tento její outfit dostal přezdívku „šaty pomsty“.

Šaty s výrazným vzorem

Tyto nádherné šaty z růžového hedvábí oblékla v roce 1989 na banket v Londýně. Tenkrát je skvěle zkombinovala s náhrdelníkem, náušnicemi a diadémem. 

Náhrdelník jako čelenka

Kdo říká, že náhrdelníky se musí nosit kolem krku? Diana vynikala v tom, že si uměla najít svůj vlastní způsob, jak šperky nosit. V roce 1985 měla při jedné příležitosti na hlavě čelenku vytvořenou ze smaragdového náhrdelníku Queen Mary. 

Kabáty výrazných barev a vzorů

Na královské cestě v roce 1982 vykročila princezna Diana mezi lidi v nádherném vlněném kabátu a modrém klobouku. Můžete si všimnout i jejího safírového zásnubního prstenu, který skvěle vynikal proti cihlové barvě kabátu. 

Funkce a styl

Špatné počasí by vám nemělo bránit v tom, vypadat co nejlépe. Na svých svatebních fotografiích s princem Charlesem měla Diana zelené boty do deště od populární značky Hunter. Ta díky této fotografii doslova přes noc ztrojnásobila své impérium a dodnes se těší velké oblibě u britské veřejnosti.

Odhalené rameno (ale jen jedno)

Diana milovala šaty na jedno rameno, které odhalovaly kůži, ale přesto ponechávaly prostor pro fantazii. Tyto jsou důkazem, že její strategii přinášela ovoce.

Návrat „starých“ časů

Diana milovala inspirovat se historií, a proto v roce 1995 vynesla na veřejnost růžový pouzdrový kostým inspirovaný Jackie Kennedy Onassis. A nikdy nevypadala stylověji! 

Foto: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
vondr.v
vondr.v 6. 7. 2021

krásný styl

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 7. 2021

byla to krásná žena

Odpovědět
sipeji
sipeji 2. 7. 2021

Měla dokonalý styl.

Odpovědět
lemur
lemur 2. 7. 2021

Krásné outfity.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.