Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 12. 2020
Líbí se mi

Místa na těle, kde vás bude tetování bolet nejméně

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 12. 2020
Líbí se mi
Místa na těle, kde vás bude tetování bolet nejméně

Místa na těle, kde vás bude tetování bolet nejméně

Přemýšlíte o prvním tetování? Pak si nemá cenu cokoli namlouvat – vytváření obrázku jehlou v kůži bolí. S tím zkrátka musíte počítat. Ovšem existují místa na těle, která nejsou tak citlivá jako jiná. Kde tetování zas tak nebolí?

Na úvod je třeba říct, že každý z nás vnímá bolest jinak, a tak se může stát, že zatímco někdo bude práci tatéra na svém těle považovat za maličkost i na velmi citlivých partiích, jiný člověk bude ronit slzy bolestí i při tetování na „bezpečnějším“ místě.

Čím více tuku, tím méně bolesti?

Obecně se dá říci, že nejméně bolestivá bývají místa s větším množství podkožního tuku, silnější pokožkou a s menším množstvím nervových zakončení. Naopak pokud zvolíte tetování v partiích prakticky bez podkožního tuku, kde kůže prakticky jen překrývá kost, měli byste počítat s vyšší citlivostí.

S citlivostí (u někoho i bolestí) počítejte i v dnech následujících po tetování – nepodceňujte péči o čerstvý umělecký výtvor a snažte se, aby se do kůže nedostaly nečistoty. Tatér vám dá potřebné rady, jak postupovat.

Nehty, stehna, ramena?

Co se bolesti týče, poměrně bezpečnou partií vašeho těla jsou nehty. Tetování na nehtech sice není obvyklé, ale objevuje se – jeho výhodou je ostatně nejen malá citlivost, ale i fakt, že ozdoba jednoduše odroste. Vzhledem k tomu, že v nehtech nejsou žádná nervová zakončení, budete cítit spíše jemné vibrace, nikoli bolest.

Dalším „bezbolestným“ místem jsou horní, vnější části stehen. Mají málo nervových zakončení, poměrně silnou kůži a dostatečné množství podkožního tuku. Pozor ale na stehna vnitřní – ta naopak patří k velmi citlivým partiím. Ze stejných důvodů také příliš nebolí tetování ve vrchní, vnější části paží a na ramenou.

Pokud zvažujete tetování ve spodní části zad a vrchní části zadečku, pak i tato partie je z hlediska bolesti dobrou volbou. Tedy pokud jste žena. Těm se totiž v těchto místech ukládá více tuku. Naopak pro muže tetování v těchto partiích nebude nic moc příjemného…

Ať už se ale rozhodnete pro tetování na jakékoli části těla, pamatujte, že byste tak měli činit po důkladném promýšlení všech kladů i záporů. Nikdy se nenechejte do tetování nutit, snažte se před návštěvou salonu zjistit co nejvíce informací. Zkrátka a dobře pamatujte, že se jedná o ozdobu na celý život.

Autorka: Lucie Pražáková

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pavlinka14
pavlinka14 26. 3. 2021

Já bych chtěla určitě nějaké tetování na stehno, protože nosím ráda krátké mini sukně, takže si myslím, že by to v létě mohlo vypadat opravdu krásně Mám v hlavě nějaký nápad, který bych nejdříve ráda zkonzultovala s tatérem a pak konečně navštívila tetování Praha: https://www.unholy.cz/ Už se nemůžu dočkat!

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 12. 2020

téma zcela mimo mne, ani kdyby mi za tetování někdo zaplatil, bych si ho nenechala dělat

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 12. 2020

za mě - nesnáším tetování, nelíbí se mi na mužích, natož na ženách a v životě bych si to nenechala udělat

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 12. 2020

Zajímavé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.