avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 7. 10. 2018
Líbí se mi

Šály a šátky: Ukážeme vám pár triků, jak je nosit

avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 7. 10. 2018
Líbí se mi
Šály a šátky: Ukážeme vám pár triků, jak je nosit

Šály a šátky: Ukážeme vám pár triků, jak je nosit

Pořádně huňatý šál je na zimu nutnost a krásně hedvábné, saténové, malé a jemné šátky se budou naopak hodit na jaře! I věhlasní módní návrháři šátky pozdvihli na doplněk číslo jedna. Pojďte si je omotat. 

Věřím, že stejně jako já jich máte plnou skříň a pravidelně doplňujete. Proč ne. Šála ozdobí, zahřeje, dodá eleganci, zaváže, upevní a rozzáří vaše bledé zimní tváře. Ty huňaté noste navrch jako kabát a ty jemné, menší šátky, jako skvostný doplněk. Variací je mnoho, můžete je střídat dle libosti.

Čím větší tím lepší

… že skoro nejste ani vidět. Velký šál schová ramena, záda, dekolt. Je dobré se naučit pár základních uzlů, aby šátek držel na místě a neposouval se. Díky pěkně huňatému šátku či šále se nemusíte vzdát ani své oblíbené kožené bundičky či dlouhého svetru. Je tak velký, že do něj zabalíte i prokřehlé dítě, tak jako to dělám někdy já.

 

Vykouzlete šaty

Tahle variace je opravdu šik. Jednou vyzkoušíte a už nesundáte. Potřebujete velký šátek a pásek. Přehoďte přes ramena a přes dva dlouhé konce, které vám splývají přes prsa až k nohám, omotejte pásek. Všechny oversize šátky mohou být použity jako šaty.  I na přehlídce módního domu Gucci se s nimi roztrhl pytel.

Ledabylý přehoz

Možná to vypadá, že jste nestíhala a jen přehodila a šla, ale efekt je tak elegantní, francouzský a cool. Tady se hodí dlouhé, a ještě delší rovné šály s třepením. Vyberte si, které rameno zahřejete.

Místo šperku ke svetru

V zimě a na jaře jsou svetry novou halenkou. Dekolt je v teple a zahalen a je potřeba výraznějších šperků. Ne všechny jim holdujeme, a tak použijte místo šperku hedvábný šátek. Uvažte volně na uzlík, nebo těsně kolem krku. Nebojte se kontrastu a bude-li na něm zlatá či žlutá, působí luxusněji.

 

Podtrhněte krásu rukou

… a ohřejte zápěstí. Když k němu přidáte i náramky, bude to kombinace snů. Hodí se hedvábné, rovné a v kontrastních barvách oproti outfitu. Slaďte s lakem na nehty a s chutí si podávejte ruku s kdekým.

Oživte kabelku

Ozdobte si kabelku nebo i peněženku barevným šátkem. Obmotat jím můžete ucha kabelky, uvázat mašli nebo nechat jen tak viset.

 

Parádní mašle

Pohrát si s šátkem můžete i tak, že ho použijete místo gumičky nebo čelenky do vlasů. Sice vás nezahřeje jako čepice, ale na večírek, sklenku s přáteli můžete přijít s něčím svěžím a šik.

Foto: archiv firem, Pinterest.com/ street style; archiv autorky

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
hašlerka1 8. 11. 2018

Také mám ráda šály a šátky, nosím je na mnoho způsobů.

odpovědět
avatar
konatovka 7. 11. 2018

Šály a šátky jsem mi moc oblíbila, díky za uvedené triky, to se mi moc hodí. Dokáže to krásně doplnit oblečení a je to i elegantní.

odpovědět
avatar
matejm 6. 11. 2018

Super. Já šátky, šály miluji a mám jich opravdu dost. Těžko odolávám a stále další kupuji. A tak pár těchto triků využiji

odpovědět
avatar
Charlota 3. 11. 2018

Super, šály i šátky nosím moc ráda. Jsou skvělým doplňkem.

odpovědět
avatar
Tvořilka97 31. 10. 2018

Skvělé

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 865
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení