Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 3. 2021
Líbí se mi

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 3. 2021
Líbí se mi
Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje?

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje?

Každý šperk oplývá schopností proměnit vzhled ženy k nepoznání. Dokonce i tak malé klenoty jako náušnice umí s vizáží hotové divy! Jako jediné ze všech druhů šperků totiž pracují s rysy obličeje, které umí buď vyzdvihnout, anebo upozadit. Znát proto svůj tvar obličeje a na základě něho si vybrat vhodné náušnice, se vždy vyplatí.

Jak postupovat při výběru náušnice, které se budou ideálně hodit k vašemu tvaru obličeje?

Začněte rozpoznáním tvaru obličeje

Pokud si nejste jistá, jaký tvar obličeje máte, není nic jednoduššího než si vlasy stáhnout dozadu a pořádně se prohlédnout v zrcadle. Případně vám může pomoci, když se vyfotíte a na fotce si vyznačíte hraniční linie a nejvýraznější rysy tváře. Podle toho získáte jasnou představu o svém typu obličeje. Celkem existuje šest základních tvarů: oválný, kulatý, protáhlý, čtvercový, srdcovitý a diamantový. A jak asi tušíte, každému typu budou o trochu více slušet jiné náušnice.

Ženy s oválným obličejem se při výběru náušnic mohou vyřádit

Oválný obličej má díky své symetričnosti velkou výhodu. Sluší mu totiž náušnice jakékoliv designu. Přirozenou krásu oválného obličeje však ze všeho nejvíce podtrhnou malé kroužky s visacím přívěskem. Jako ideální příklad mohou posloužit náušnice od holandské značky Eline Rosina, které stačí doplnit delším přívěskem podle svého vkusu. 

 

náušnice White Bali gold, Ornamenti.cz, 1170 Kč

Kulatému obličeji budou lichotit visací řetízkové náušnice

Typickým znakem kulatého obličeje jsou baculaté tvářičky a nenápadná brada. Obličej je tedy nutné zjemnit a vydefinovat pomocí visacích nebo slzičkových náušnic, které tvar tváře opticky protáhnou. Vhodné jsou například řetízkové náušnice, jež působí až takřka subtilně. 

 

stříbrné řetízkové visací náušnice, Ornamenti.cz, 910 Kč

Kruhy a polokruhy jsou ideální pro hranatý obličej

Jelikož čtvercový obličej má již sám o sobě výrazné rysy, budou mu nejvíce lichotit náušnice oblých a jemných tvarů. Skvěle na vás budou například vypadat drobnější kruhy nebo polokruhy, případně kratší visací náušnice. Hlavně si dejte pozor na náušnice hranatého designu. 

 

náušnice Grand Parfait gold, Ornamenti.cz, 1010 Kč

Půvabný protáhlý tvar obličeje hezky ozdobí malé kroužky

Pro protáhlý obličej je charakteristická špičatá brada a úzká středová část obličeje, jež si zaslouží více pozornosti. Skvělou volbu pro tento typ tváře proto představují peckové náušnice s kamínky nebo menší kruhy obepínající ušní lalůček. Takové náušnice například nabízí značka Aleyolé.

stříbrné kruhové náušnice, Ornamenti.cz, 1040 Kč 

Obličeji do tvaru srdce budou slušet perly

Obličej do tvaru srdce se vyznačuje klenutými lícními kostmi a úzkou bradou. Asymetrii je tedy potřeba decentně vyvážit a zároveň pozornost vkusně nasměrovat k očím. A právě s tím si hravě poradí výraznější visací náušnice, které se směrem dolů lehce rozšiřují. Dovolit si dokonce můžete i visací náušnice s perlami. 

 

pozlacené visací náušnice se sladkovodními perlami, Ornamenti.cz, 1040 Kč

Tvář ve tvaru diamantu nejlépe podtrhnou nevšední náušnice

Diamantovému tvaru obličeje s širokými lícními kostmi a tvářemi nejvíce sluší náušnice nepravidelných a nepředvídatelných tvarů. Byla by totiž velká škoda neupozornit na ostře řezané linie a zajímavé rysy tohoto obličeje. Ideální volbou jsou nepravidelné kruhové náušnice Yoko od značky PDPAOLA, které si můžete vybrat ve stříbrném či pozlaceném provedení. 

 

náušnice Yoko silver, Ornamenti.cz, 1299 Kč

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 25. 4. 2021

Velké kruhy by mi vadily

Odpovědět
lemur
lemur 30. 3. 2021

Také se mi líbí ty malé kroužky.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 26. 3. 2021

ty malé kroužky jsou moc pěkné...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 3. 2021

zajímavé, ale je pravda, že každému sluší něco jiného... u někoho mi třeba velké kruhy vůbec nevadí, a u jiné ženy mě ruší..., totéž s dalšími tvary

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 416
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.