Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 26. 8. 2021
Líbí se mi

Jak správně vybrat podprsenku, aby vám seděla jako druhá kůže? My to víme!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 26. 8. 2021
Líbí se mi
Jak správně vybrat podprsenku, aby vám seděla jako druhá kůže? My to víme!

Jak správně vybrat podprsenku, aby vám seděla jako druhá kůže? My to víme!

Výběru večerních šatů ženy věnují spoustu času, ale vhodnému a dobře padnoucímu spodnímu prádlu už ne. A to je velká chyba, protože sebelepší outfit nebude nikdy vypadat dobře s nevhodnou podprsenkou. Změňte to.

Jak často nakupujete spodní prádlo? Opravdu si dáte čas s jeho výběrem, nebo sáhnete jen po líbivé podprsence ve velikosti, kterou na sobě tak nějak odhadujete? Statistiky vypovídají jasně, osm z deseti žen, aniž by si to uvědomovaly, nosí nesprávnou velikost podprsenky. Padají jim ramínka, která neustále upravují, prsa i v podprsence poletují sem tam, nedrží či přetékají po stranách. 

Říkáte si, že to pod huňatým zimním svetrem není vidět? Je, i ta hustá pletenina jinak vypadá na dobře padnoucí podprsence. A co teprve, když si vezmete šaty, přiléhavý top či vypasovanou košili? Své o správné volbě ví majitelka obchodu La Marque Míša Vlčková: „Špatná velikost podprsenky zcela deformuje postavu, je těžké najít pak padnoucí oblečení. Denně se setkáváme s otlačenými ramínky, zbytečně velkými obvody, zákaznice si stěžují na bolesti hlavy a zad, na to, že je prádlo škrtí nebo naopak jim neposkytuje tu správnou podporu. Prádlo sice není vidět, ale je nejdůležitější částí našeho oblečení. V padnoucím prádle se budete cítit jistější, sebevědomější a spokojenější se svou postavou.

Na co myslet při volbě správné podprsenky? 

1. Nenakupujte podprsenku na internetu. Pokud se k takovému nákupu rozhodnete, tak jen typ a značku, kterou máte osobně vyzkoušenou.

2. Měříte-li si velikost podprsenky doma, vždy se jedná o odhadovanou hodnotu. Měření se provádí pod prsy při výdechu s rukama zdviženýma nad hlavu - tak zjišťujeme obvod. Druhé měření je přes prsa oblečená v podprsence, číslo udává hloubku košíčku. Od čísla velikosti přes prsa odečtete číslo obvodu a vyjde vám číslo, dle kterého v tabulce najdete velikost košíčku (101 - 75 = 26; 26 = F, máte 75 F).

3. Zejména u větších prsou se svěřte do rukou odbornice, neváhejte investovat a pořiďte si při jenom nákupu alespoň dvě perfektně padnoucí podprsenky. Volte pevná ramínka a masivnější zapínání.

4. Nenechávejte svou drahou polovičku vybírat jako vánoční dárek spodní prádlo. Raději jděte společně. Zkoušení si určitě užije. Koupíte toho víc a odhalíte jeho sny a fantazie.

5. Nechte si poradit od odbornice a opravdu po pravdě sdělujte, co vám na dané podprsence vadí. Řeže do ramen? Nemůžete dýchat? Prsa vypadají placatě? Nebojte se přebírat a hledat tu správnou.

6. Ve zkoušené podprsence se hýbejte. Lehce zatancujte, zvedněte ruce nad hlavu, shýbněte se dolů.

7. Když si jdete kupovat podprsenku, vezměte si s sebou i tílko, jiné tričko, oblíbenou halenku či košili a zkuste s ní.

8. Nespoléhejte na jednu velikost. Nebudete mít vždy 75B u krajkové, sportovní, braletky… U každého typu podprsenky se může velikost lišit.

9. Víte-li, že se vám prsa během cyklu výrazně mění, mějte podprsenku i pro tato období. Zejména před menstruací se prsa mohou zvětšit i o velikost.

10. Mějte v šuplíku se spodním prádlem alespoň dvě podprsenky univerzální hladké v tmavé a světlé, jednu tělové barvy, sportovní na aktivní den, bez kostic braletku pro volný čas a provokativní a smyslnou pro chvíle ve dvou.

S jakou barvou nikdy nešlápnete vedle?

 S černou. Černé krajkové spodní prádlo muži volili jako nejhezčí, nejslušivější a nejvíc sexy. V tomhle názoru dejte na ně.

Víte, která podprsenka se hodí pod vaše šaty?

Máte-li šaty se zahalenými rameny, s klasickým výstřihem a plnými zády, postačí vám opravdu dobře padnoucí podprsenka. Černá k tmavým barvám, tělová ke světlým. Problém nastává tehdy, jsou-li šaty jakkoliv asymetrické. Zde je rychlá pomoc.

Foto: Spodní prádlo La Marque; archiv Míša Vlčková, cosmopolitan.com/style-beauty 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana101
Jana101 27. 8. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 8. 2021

Největší trable máme my, které nemají standartní velikost, u mě spíše o silný pod standart

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 26. 8. 2021

jo, je to krapet alchymie

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 8. 2021

jojo, s mými většími přednostmi je to často problém

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.