Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 5. 2021
Líbí se mi

Když oblečení nesedí, ani nejnovější trendy nebo značky nepomohou. Jak vybrat oblečení, které bude pro vás to pravé?

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 5. 2021
Líbí se mi
Když oblečení nesedí, ani nejnovější trendy nebo značky nepomohou. Jak vybrat oblečení, které bude pro vás to pravé?

Když oblečení nesedí, ani nejnovější trendy nebo značky nepomohou. Jak vybrat oblečení, které bude pro vás to pravé?

Můžete mít sebedokonalejší outfit pyšnící se posledními trendy, ale když vám oblečení nesedí, nikdy nedosáhnete toho, že vám to bude slušet. Za honbou po krásném oblečení, někdy zapomínáme, že tenhle kousek pro nás není. Přiznat si, že už jsme z velikosti M dávno vyrostly, bolí, ale v zájmu zachování stylu se naučme vnímat výstražné signály, které říkají: Tohle už raději Ne.

Říkáme si: „Ale, to je dobrý, trochu volnější/ upnutější, ale nosit to můžu.“Jsme k sobě často kritické, ale někdy jsme opravdu pěkně slepé. A dokud nás nikdo neupozorní, že je nám oblečení moc těsné či má jinou vadu, samy nevidíme.Takže, kritiku vnímejte konstruktivně a kamarádkám při nákupu říkejte pravdu. Nebo ještě lépe, naučte se vidět, když vám oblečení nesedí. Tady máte pár pomůcek. Možná některé kousky z šatníku vyřadíte, ale nebojte, je to k vašemu prospěchu. Styl není odměna, je to nástroj. Při nakupování oblečení si dopřejte čas a hledejte to pravé.

Když nesedí:

Košile a halenky

Knoflíky hrozí vystřelením, tak je košile moc úzká, o tom nemá cenu diskutovat. Takže pokud se vám knoflíčky na prsou či břiše povážlivě napínají, není to košile pro vás. Někdy se dá vyřešit situace košilkou stejné barvy, ale raději ji vyměňte za větší. Zejména ženy, které mají větší prsa a břicho, nesmí šlápnout vedle, propínací, knoflíkové střihy pro vás moc nejsou. Když si košili zkoušíte, dělejte v ní pohyby pro den a práci běžné. Zvedněte ruce, natáhněte se jakoby přes sůl, sepněte ruce dozadu. Uvidíte, jak si knoflíky povedou. I velká prsa mají své vhodné knoflíkové halenky.

U halenky by neměl vykukovat proužek holé kůže na koncem kalhot, a to i když zvednete ruce. U svrchních oděvů pozor na zadní ňadra. Vznikají, když máte špatnou podprsenku a příliš vás svírá. V přední části pak nadělají paseku příliš malé košíčky a ňadra vám přetékají. Nezapomeňte, prsa mají zůstat na místě, nikoliv se vlnit z jedné strany na druhou, jakmile uděláte krok.

Kalhoty

Rada pro obě pohlaví: Pokud vám u kalhot přebývá materiál v pase, na stehnech nebo hýždích (a nejedná se o široké kalhoty), pravděpodobně jsou moc velké. Na druhou stranu, pokud kalhoty nemůžete dopnout či jen při zadržení dechu a nad páskem vám přetékají špeky nebo jsou v pase při celodenním nošení nepohodlné, jsou malé. Ke zformování postavy skvěle pomůže stahovací prádlo. Stejně tak, když se látka na stehnech či hýždích napíná a rýsuje se pod ní spodní prádlo, berte to jako znamení a kupte si o číslo větší velikost. Při těsném oblečení používejte tanga či bezešvé prádlo. „Pokud se vám kapsy napínají nebo dělají nevzhledné boule, nechte si je odborně odstranit a otvor zašít. Je to úprava, kterou zvládne každý krejčí i některé čistírny. Řešením je také kupovat kalhoty bez kapes nebo s příčnými kapsami,“ radí stylistka  Lauren Rothmanová.

 

Šaty a sukně

Šaty a sukně, které nosíte do práce, by měly vaše křivky lehce kopírovat. Těsné si nechte na večer a oblečení, které je příliš volné, ať si hledá nový domov. Nejhorší je nosit „ prázdné“ sukně či šaty. Tyto dva ženské prvky oblečení mají objímat ne viset. Pokud v pase nebo na bocích naberete celou hrst látky, jsou vám šaty či sukně velké. Pokud se mezi boky tvoří vodorovné varhánky, je sukně moc úzká. Pamatujte, ne každý výrobce má stejné číslování. Někde budete mít velikost L, někde M. Je zbytečné mít špatnou náladu, když je velikost větší, neznamená to nutně, že jste ztloustla.

 

Kabáty

Určitě se vám stalo, že jste viděla ženu moderně a stylově oblečenu, ale tak nějak v tom kabátu plavala. Abyste neudělala stejný velikostní přešlap, pamatujte. Vejdou se vám pod kabát ještě tři saka a svetr? Je velký. Máte-li krátké rukávy nebo kabát stěží dopnete, přenechte ho jiným. Ideální je v obchodě zkusit pod kabát letnější či chladnější verzi. Vezměte si s sebou do kabinky i nějaký tlustý svetr, který najdete v obchodě a zkoušejte velkou zimu a naopak. Stejně tak si vezměte s sebou i sukni či kalhoty, ať víte, jak kabát vypadá k oběma variantám.

  

Boty

Dobré boty, a hlavně padnoucí jsou to nejdůležitější. Jinak si zaděláte na pěkné problémy. Buďte opravdu u výběru bot realistické. Nenasoukávejte se do superúzkých kozaček, jen si ublížíte, raději zvolte kotníčkové s menším podpatkem. U špičatých bot, kupujte o půl čísla větší – nebudou vás bolet šlachy chodidla a neotlačíte si palec. Při koupi bot na podpatku, kupujte takové, které mají pod prsty silnější podrážku a měkčí stélku. Pomohou i speciální vložky do lodiček. Když se chystáte na koupi bot, vezměte si s sebou dva druhy ponožek, silné a tenčí, vyzkoušejte s gelovými vložkami. Pohodlně a elegantně bez bolesti se budete cítit v pěticentimetrových podpatcích. Pokud chcete větší výšku, zvolte raději 2-3 cm silnou podrážku. Stabilnější je chůze na silnějších podpatcích.

  

 

Foto: pinterest.com/ street style ; iStock.com 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 10. 6. 2021

Já jsem měla takový problém po porodu. Bohužel mi zbylo několik kilo, která nešla dolů, tak jsem musela vyřadit skoro všechno oblečení a koupit si nové. Nechtěla jsem se stresovat tím, že nosím oblečení, které mě škrtí. Poslala jsem ho do second handu https://www.onlinesekac.cz/ , ale stejně doufám, že se mi brzy podaří zhubnout a zase se budu moct zbavit tohoto většího oblečení .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 5. 2021

naštěstí nerada nakupuji, ale když už na sebe něco seženu, koupím si třeba dva kousky, abych je měla na delší dobu

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 5. 2021

Někdy stačí opravdu malá úprava a změna je obrovská.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 5. 2021

Odpovědět
avatar
Nikola Geregová 29. 5. 2021

Rady dobré, ale ne u kalhot. Obvykle u džín mám problém, že jsou buďto velké v pase, přes nohy akorát, nebo malé přes stehna, a v pase dobrý, volne přes zadek nebo nějakým způsobem nesedí. Proto volím volné kalhoty na gumu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.