Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 20. 5. 2021
Líbí se mi

Nevíte, jak se na fotkách tvářit či jak se postavit, abyste vypadala dobře? Podívejte se na naše rady!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 20. 5. 2021
Líbí se mi
Nevíte, jak se na fotkách tvářit či jak se postavit, abyste vypadala dobře? Podívejte se na naše rady!

Nevíte, jak se na fotkách tvářit či jak se postavit, abyste vypadala dobře? Podívejte se na naše rady!

Přiznejme si to na rovinu. Fotíme všechno. Jídlo, zvířata, přírodu a taky samy sebe. Dnešní svět je posedlý fotkami. Proč ne. Ale ne každý na nich vypadá skvěle. Chcete se vyhnout fotkám, na kterých se sama sobě nebudete líbit? Zapomeňte na prkenné pózy a dejte fotce pohyb.

1. Obličej natočit

Pokud vás nebude fotit profesionální fotograf na portrét, vyhněte se přímému záběru. Proč? Protože budete bez stínů, což může způsobit, že váš obličej bude vypadat širší, větší nebo lehce odbarvený. Namísto toho mírně zvedněte bradu nahoru nebo ji dejte dolů. Dívejte se na něco, co je přirozeně ve vašem zorném úhlu.

 

2. Kouzlo jazyka

To je jeden z nejlepších triků. Můžete se nejprve cítit divně, ale když přitisknete jazyk na horní patro úst a usmějete se, vyhnete se obávané dvojité bradě, a současně se vám prodluží krk a čelisti. Zkoušely jsme a funguje to!

 

3. Naučte se usmívat… do fotoaparátu

Pokud jde o focení, úsměv je vždy choulostivá věc. Jak se tedy usmát? Příliš velký úsměv vypadá hloupě, malý zas rozpačitě nebo naštvaně. Jaké je řešení? "Přirozený" úsměv, který děláte, když vás nikdo nefotí. Když se budete usmívat hodně, váš obličej bude napjatý, oči se schovají a tváře budou ploché, což nepůsobí na fotce dobře. Místo toho zkuste uvolnit obličej a mírně otevřete ústa tak, aby se spodní okraj přizpůsobil křivce horních zubů. To působí většinou dobře a dává vám to možnost ukázat, kolik zubů kolik chcete. Když se přirozeně usmíváte, oblast okolo vašich očí má tendenci trochu klesat, což je mnohem upřímnější než ztuhlé úsměvy jen s ústy.


4. Triky filmových hvězd

Postavte se tak, aby vaše tělo bylo v úhlu 45 stupňů, nejblíže k fotoaparátu bude tedy váš bok. Pak postavte jednu nohu mírně před druhou, nasměrujte špičku k fotoaparátu a přeneste váhu na zadní nohu. Divíte se, proč si každá celebrita dává při focení ruku v bok? Je to proto, že paže a celá horní část kolem ramen vypadá štíhlejší. Pokud se vám zdá, že je tato póza pro vás moc nucená, uvolněte jen ruce a nechte je mírně pokrčené.

5. Překřižte kotníky

Tento postoj způsobuje, že vaše boky vypadají užší a vaše nohy delší, a navíc působíte uvolněněji. Stačí jen překřížit kotníky, ale tak aby se i vaše stehna lehce křížila. Tahle póza také funguje, když sedíte. Ačkoli je vždy lepší při focení stát, pokud jste náhodou na židli nebo na gauči, sedněte si rovně a překřižte nohy u kotníků. Bude to vypadat mnohem líp, než když nebudete dělat nic.

6. Narovnat se!

Slyšely jste to tisíckrát: „Stůj rovně, narovnej se!“ A je to pravda, uvidíte ten rozdíl. Nejenže vás narovnaný postoj prodluží, ale vtiskne do postoje sílu a důvěru, která je přirozeně lákavá.

7. Pravidlo poměru

Je to základní pravidlo: Čím blíže k fotoaparátu, tím bude vše větší.

8. Dejte tomu pohyb

Trochu zvláštně popsáno, ale přidejte „pohyb do kloubů“. Tak trochu jako kdybyste tančily. Ruce do vlasů, pokrčená noha…, jestliže to jde, ohýbejte. Tak zapojíte lokty, zápěstí, kolena, boky a kotníky. Ohnuté vypadají přirozeněji než ty tuhé.

 foto: Pinterest.com; stylercaster.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 17. 8. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 5. 2021

neumím se tvářit vědomě dobře na fotce

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 5. 2021

prima rady, jen nevím, zda to v mém případě pomůže

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 5. 2021

Vždy když se vidím na fotce, tak si říkám, tak příšerně snad nevypadám

Odpovědět
G.
G. 5. 6. 2021

Dnes jsem se chtěla "líbivě" vyfotit... Trochu barev a tak.... A hned mne napadlo: Vždyť mi to v zrcadle docela slušelo, co to vidím v hledáčku

Tamara
Tamara 20. 5. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.