Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 18. 10. 2018
Líbí se mi

Sever plný inspirace: Jak se oblékají Skandinávky a vy můžete taky

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 18. 10. 2018
Líbí se mi
Sever plný inspirace: Jak se oblékají Skandinávky a vy můžete taky

Sever plný inspirace: Jak se oblékají Skandinávky a vy můžete taky

Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky. Móda v jejich životě zaujímá důležitou a každodenní část. Nejen ji nosí, ale i ji vyrábějí. V čem to je, že vypadají tak dobře a vždy jim to sluší? Odhalte tajemství stylu, naučte se pár pravidel a vesele kopírujte. Výsledek zaručen.

Před pár lety jsem byla v Dánsku a nějaký čas pobyla v Kodani. Památky byly určitě zajímavé a vikingské lodě obrovské, ale moji pozornost už tenkrát upoutaly tamější ženy. U každé jsem skenovala její outfit a nechápala jak to, že všechny vypadají tak dobře. Sladěné, jednoduché, barevně dobře zkombinované, líčení málo výrazné, a přesto jsem se za každou otočila. Navíc si to vesele v jakémkoliv outfitu  svištěly na kolech i přes ty nejrušnější křižovatky. Tenkrát jsem se do jejich stylu zamilovala. Měla jsem z něj pocit klidu, tepla, pohodlí, nápadu a nenucenosti. Jejich styl není složitý a můžete se ho lehce naučit nosit.

Jednoduchost s detaily

Jedno z nejdůležitějších tajemství, jak vypadat v pohodě, nenuceně a zároveň být okouzlující jako žena Skandinávka, je udržet si jednoduchý styl a věnovat pozornost malým detailům. Monochromatické šaty a malé akcenty vám pomohou přiblížit se severskému stylu. Barvy jako černá, bílá, světle a tmavě béžová a samozřejmě pastelové barvy jsou univerzální - vhodné pro každou ženu. Malé akcenty, jako například pásek nebo šátek, několik odstínů, které jsou tmavší než hlavní barva, výšivka nebo šperk, mohou dokonale doplňovat váš outfit.

Černá, spousta černé

Pro skandinávské ženy zůstává černá oblíbená barva na kabátech, džínách, kalhotách, halenkách, šatech a botách. Černé kožené bundy, sukně a kalhoty jsou nutností. Tahle barva odráží hloubku severského minimalismu. Navíc většina Skandinávek jsou plavovlásky a těm černá sluší. Hlavně nechat rozpuštěné vlasy.

Ale nebojí se ani barev

Černá je základ, ale také milují barevné kontrasty. Zelenou, tyrkysovou, červenou, fialovou a pořádně až nelogicky je kombinují. Klidně víc barev najednou. Je to velmi hravé a vypadá dobře. Zejména dávají důraz na barevné boty a pak saka či obleky.

Vrstvení je nutnost

Představte si, že vaše tělo je zelí, které má mnoho vrstev. Hromada dvou nebo dokonce tří vrstev je pro Skandinávky typická. Rolák pod halenku bez rukávů, pytlový svetr na šatech nebo vesta na halenku… váš outfit bude svěží a ohromující.

Bílá košile

Bílé košile je oblíbeným kouskem severských žen a z dobrého důvodu - nikdy nevyjde z módy. Každá stylová žena ji má v šatníku. Alespoň dvakrát.

Ploché boty

Komfort a zdraví - tato dvě slova poukazují na hlavní tendence ve skandinávském módním světě. Obuv pro všechny ženy. Nejen že umožňují cítit se pohodlně, zdravě a elegantně, ale také se hodí ke každému současnému stylu. Když už podpatky, tak nižší a většinou masivnější.

Rozhodně dobré sako

Všestranný kousek, na kterém ujíždějí a nosí ke všemu. Ať už volně visící přes ramena, neuvěřitelně nadrozměrné nebo jako šikovný doplněk k rovným černým kalhotám. Sako je bezpečný způsob, jak nic nepokazit a vypadat šik.

Přijměte teplé, měkké a útulné

Nic víc nesouvisí se skandinávským stylem tak jako objemný pletený rolák, velká šála, úplet, luxusní kašmír. Zachumlat se a nechat jen vykukovat hlavu a  být připravená na zimu a žít svůj hygge.

 

Foto: archiv Petra K.; pinterest.com/ street style; iStock.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 27. 1. 2021

Já mám také ráda černou barvu. Kombinuji ji s šedou a bílou, to je takové neutrální. Nechápu, jak někdo může hýřit barvami. V tom já bych se necítila dobře . Dokonce mám za sebou už i jeden a dovolím si říct úspěšný pokus o ušití vlastní kožené sukně. Objednala jsem ji pravou kůži z https://andexnite.cz/product-category/prava-kuze/ a přes Vánoce jsem si ušila sukni. Je vidět, že je to opravdu pravá kůže. Takovou sukni bych v obchodě nesehnala, a když jo, tak bych se za ni nedoplatila .

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 22. 10. 2018

líbí se mi barevné oblečení

Odpovědět
Charlota
Charlota 21. 10. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 10. 2018

pěkné modely

Odpovědět
Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover 18. 10. 2018

To máte pravdu , tak někdy v budoucnu se mrkneme na tu ne úplně klasickou, ale na ty jejich specifika. Jen nevím, zda si na to Češky troufnou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 311
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.