Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 11. 5. 2021
Líbí se mi

Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky.

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 11. 5. 2021
Líbí se mi
Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky.

Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky.

Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky. Móda v jejich životě zaujímá důležitou a každodenní část. Nejen ji nosí, ale i ji vyrábějí. V čem to je, že vypadají tak dobře a vždy jim to sluší? Odhalte tajemství stylu, naučte se pár pravidel a vesele kopírujte. Výsledek zaručen.

Před pár lety jsem byla v Dánsku a nějaký čas pobyla v Kodani. Památky byly určitě zajímavé a vikingské lodě obrovské, ale moji pozornost už tenkrát upoutaly tamější ženy. U každé jsem skenovala její outfit a nechápala jak to, že všechny vypadají tak dobře. Sladěné, jednoduché, barevně dobře zkombinované, líčení málo výrazné, a přesto jsem se za každou otočila. Navíc si to vesele v jakémkoliv outfitu  svištěly na kolech i přes ty nejrušnější křižovatky. Tenkrát jsem se do jejich stylu zamilovala. Měla jsem z něj pocit klidu, tepla, pohodlí, nápadu a nenucenosti. Jejich styl není složitý a můžete se ho lehce naučit nosit.

Jednoduchost s detaily

Jedno z nejdůležitějších tajemství, jak vypadat v pohodě, nenuceně a zároveň být okouzlující jako žena Skandinávka, je udržet si jednoduchý styl a věnovat pozornost malým detailům. Monochromatické šaty a malé akcenty vám pomohou přiblížit se severskému stylu. Barvy jako černá, bílá, světle a tmavě béžová a samozřejmě pastelové barvy jsou univerzální - vhodné pro každou ženu. Malé akcenty, jako například pásek nebo šátek, několik odstínů, které jsou tmavší než hlavní barva, výšivka nebo šperk, mohou dokonale doplňovat váš outfit.

Černá, spousta černé

Pro skandinávské ženy zůstává černá oblíbená barva na kabátech, džínách, kalhotách, halenkách, šatech a botách. Černé kožené bundy, sukně a kalhoty jsou nutností. Tahle barva odráží hloubku severského minimalismu. Navíc většina Skandinávek jsou plavovlásky a těm černá sluší. Hlavně nechat rozpuštěné vlasy.

Ale nebojí se ani barev

Černá je základ, ale také milují barevné kontrasty. Zelenou, tyrkysovou, červenou, fialovou a pořádně až nelogicky je kombinují. Klidně víc barev najednou. Je to velmi hravé a vypadá dobře. Zejména dávají důraz na barevné boty a pak saka či obleky.

Vrstvení je nutnost

Představte si, že vaše tělo je zelí, které má mnoho vrstev. Hromada dvou nebo dokonce tří vrstev je pro Skandinávky typická. Rolák pod halenku bez rukávů, pytlový svetr na šatech nebo vesta na halenku… váš outfit bude svěží a ohromující.

Bílá košile

Bílé košile je oblíbeným kouskem severských žen a z dobrého důvodu - nikdy nevyjde z módy. Každá stylová žena ji má v šatníku. Alespoň dvakrát.

Ploché boty

Komfort a zdraví - tato dvě slova poukazují na hlavní tendence ve skandinávském módním světě. Obuv pro všechny ženy. Nejen že umožňují cítit se pohodlně, zdravě a elegantně, ale také se hodí ke každému současnému stylu. Když už podpatky, tak nižší a většinou masivnější.

Rozhodně dobré sako

Všestranný kousek, na kterém ujíždějí a nosí ke všemu. Ať už volně visící přes ramena, neuvěřitelně nadrozměrné nebo jako šikovný doplněk k rovným černým kalhotám. Sako je bezpečný způsob, jak nic nepokazit a vypadat šik.

Přijměte teplé, měkké a útulné

Nic víc nesouvisí se skandinávským stylem tak jako objemný pletený rolák, velká šála, úplet, luxusní kašmír. Zachumlat se a nechat jen vykukovat hlavu a  být připravená na zimu a žít svůj hygge.

 

Foto: archiv Petra K.; pinterest.com/ street style; iStock.com, Shutterstock

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 7. 10. 2021

Pěkné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 5. 2021

pěkné outfity

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 5. 2021

Líbí se mi originalita a odvaha

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 5. 2021

Francouzsky miluji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 5. 2021

paráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 454
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.