Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi

Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi
Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

Je tu čas čepic. Někomu z toho vstávají vlasy hrůzou a jiné z nás už se nemohou dočkat, jak se předvedou ve svých pletených kráskách. Tak jako s pečlivostí vybíráte zimní boty, šálu a rukavice, věnujte pozornost i své čepici a proměňte se v královnu zimy.

Moc dobře víte, že čepici to chce, přeci jen vám z odkryté hlavy odchází až 20 % tepla a kdo by chtěl zas rýmu, migrénu, nebo nachlazení. Jenže v čepici vypadáte jak vzorná lyžařka? Možná nemáte tu pravou. Tak si pojďte vybrat.

Kráska s bambulí

Doba, kdy čepici s bambulí nosily jen děti, je dávno pryč. Volte béžové, fialové nebo černé tóny, které působí decentněji. Kdo se nebojí vyčnívat z řady, může vsadit na barevnost. Máte výraznou bradu? Skvělé. Tento typ čepice totiž sluší spíše ženám s trojúhelníkovým obličejem.

Šik v baretu

Zažívají velký comeback. Ano, ten který nosily naše babičky. Střih je stejný, případně se k němu přidal kšilt. Abyste ale nevypadala jako chovanka a spíše se blížila francouzskému stylu, nasaďte baret lehce šikmo a doplňte výraznějším líčením, ideálně výraznou rudou rtěnkou. Kulatému obličeji sluší méně, spíše by ho měly volit ženy s ostřejšími rysy, trojúhelníkovým obličejem. Baretu sluší ofina, která pod ním vykukuje.

Klobouk jako pravá dáma

Byly doby, kdy žena, ba ani muž bez klobouku neopustili svůj domov. V 19. století to byl doplněk must have. A dnes tady máme kloboukový boom. Dokonce existuje i mezinárodní den klobouků, který je přičítán 15. lednu. Možná je pravý čas zvednout bradu, narovnat se a na hlavu nasadit klobouk.

Jestliže chcete vypadat elegantně a zároveň trochu bohémsky, neměl by vám chybět klobouk v pánském stylu, ty se perfektně hodí pro ženy s kulatým obličejem, neboť mají schopnost zeštíhlit. Schovejte se pod klobouk, ale připravte se, že na ulici budete určitě středem pozornosti. Já sama jsem o klobouku dlouho přemýšlela a rozhodla se. A tak jsem z Milána odlétala s jedním šik kloboukovým kouskem, který nesundám z hlavy. Doporučuji, ale připravte se na velkou míru pozornosti.

Coco Chanel: "Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí. Tajemství stvoření a dámský klobouk."

Narazit klasiku a jít

Kdo se brání čepicím zuby nehty, ale nechce mrznout, může sáhnout po klasice. Nosí se ležérně. Vlasy kolem obličeje nechte volně splývat. Ukažte i ty krátké, trocha ofinky dodá šmrnc. V této čepici se najdou ženy s hranatým obličejem, jejichž čelisti, lícní kosti a čelo jsou přibližně stejně široké. Sluší jim čepice padnoucí akorát na hlavu. Jen ji tak nasaďte a jděte.

Tento typ čepic také nejvíce sluší krátkovláskám. Máte-li dlouhé vlasy, co se týče volby čepic, máte značnou výhodu. Ženy s krátkými vlasy jsou na tom hůře. Zde platí jedno jediné pravidlo, nechte alespoň kousek vlasů vykukovat. Ofinku, vlasy u uší, snažte se, aby byly vidět.

Teplo v beranici

Máme tu něco pro milovnice extravagance. Chce to odvahu, ale je to bomba. Máte-li spíše plnější tváře, kulatou bradu a nižší čelo, jsou čepice s větším objemem pro vás to pravé. Zašátrejte ve skříni svých babiček, vyzkoušejte a pak si pořiďte svou. Všichni vám ji budou závidět.

 Foto: pinterest.com; archiv Petra Kubalová, pixabay.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Doneyel
Doneyel 8. 3. 2019

To je super

Odpovědět
Terezka.zamilovana
Terezka.zamilovana 23. 2. 2019

Miluji čepice, naposled jsem si koupila s dvěma bambulkama z imitace kožešinky. Klobouk v šatníku mám taky ke kabátu na zimu a na léto mám taky jeden, ale chci ještě jeden elegantní.

Odpovědět
koudynka
koudynka 13. 2. 2019

Moc pěkné...ráda bych některé vyzkoušela...Myslím, že mi čepice nesluší, tak snad by se nějaká našla i pro mně...

Odpovědět
Verualex
Verualex 7. 2. 2019

Super inspirace

Odpovědět
Hanula264
Hanula264 20. 12. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 560
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.