avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi

Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

avatar
Peťa| Fashion lover
vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi
Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

Víte, jaká čepice sluší vašemu obličeji?

Je tu čas čepic. Někomu z toho vstávají vlasy hrůzou a jiné z nás už se nemohou dočkat, jak se předvedou ve svých pletených kráskách. Tak jako s pečlivostí vybíráte zimní boty, šálu a rukavice, věnujte pozornost i své čepici a proměňte se v královnu zimy.

Moc dobře víte, že čepici to chce, přeci jen vám z odkryté hlavy odchází až 20 % tepla a kdo by chtěl zas rýmu, migrénu, nebo nachlazení. Jenže v čepici vypadáte jak vzorná lyžařka? Možná nemáte tu pravou. Tak si pojďte vybrat.

Kráska s bambulí

Doba, kdy čepici s bambulí nosily jen děti, je dávno pryč. Volte béžové, fialové nebo černé tóny, které působí decentněji. Kdo se nebojí vyčnívat z řady, může vsadit na barevnost. Máte výraznou bradu? Skvělé. Tento typ čepice totiž sluší spíše ženám s trojúhelníkovým obličejem.

Šik v baretu

Zažívají velký comeback. Ano, ten který nosily naše babičky. Střih je stejný, případně se k němu přidal kšilt. Abyste ale nevypadala jako chovanka a spíše se blížila francouzskému stylu, nasaďte baret lehce šikmo a doplňte výraznějším líčením, ideálně výraznou rudou rtěnkou. Kulatému obličeji sluší méně, spíše by ho měly volit ženy s ostřejšími rysy, trojúhelníkovým obličejem. Baretu sluší ofina, která pod ním vykukuje.

Klobouk jako pravá dáma

Byly doby, kdy žena, ba ani muž bez klobouku neopustili svůj domov. V 19. století to byl doplněk must have. A dnes tady máme kloboukový boom. Dokonce existuje i mezinárodní den klobouků, který je přičítán 15. lednu. Možná je pravý čas zvednout bradu, narovnat se a na hlavu nasadit klobouk.

Jestliže chcete vypadat elegantně a zároveň trochu bohémsky, neměl by vám chybět klobouk v pánském stylu, ty se perfektně hodí pro ženy s kulatým obličejem, neboť mají schopnost zeštíhlit. Schovejte se pod klobouk, ale připravte se, že na ulici budete určitě středem pozornosti. Já sama jsem o klobouku dlouho přemýšlela a rozhodla se. A tak jsem z Milána odlétala s jedním šik kloboukovým kouskem, který nesundám z hlavy. Doporučuji, ale připravte se na velkou míru pozornosti.

Coco Chanel: "Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí. Tajemství stvoření a dámský klobouk."

Narazit klasiku a jít

Kdo se brání čepicím zuby nehty, ale nechce mrznout, může sáhnout po klasice. Nosí se ležérně. Vlasy kolem obličeje nechte volně splývat. Ukažte i ty krátké, trocha ofinky dodá šmrnc. V této čepici se najdou ženy s hranatým obličejem, jejichž čelisti, lícní kosti a čelo jsou přibližně stejně široké. Sluší jim čepice padnoucí akorát na hlavu. Jen ji tak nasaďte a jděte.

Tento typ čepic také nejvíce sluší krátkovláskám. Máte-li dlouhé vlasy, co se týče volby čepic, máte značnou výhodu. Ženy s krátkými vlasy jsou na tom hůře. Zde platí jedno jediné pravidlo, nechte alespoň kousek vlasů vykukovat. Ofinku, vlasy u uší, snažte se, aby byly vidět.

Teplo v beranici

Máme tu něco pro milovnice extravagance. Chce to odvahu, ale je to bomba. Máte-li spíše plnější tváře, kulatou bradu a nižší čelo, jsou čepice s větším objemem pro vás to pravé. Zašátrejte ve skříni svých babiček, vyzkoušejte a pak si pořiďte svou. Všichni vám ji budou závidět.

 Foto: pinterest.com; archiv Petra Kubalová, pixabay.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
sisinkaj 13. 11. 2018

odpovědět
avatar
Jana7 9. 11. 2018

jim sluší naprosto vše

odpovědět
avatar
hašlerka1 8. 11. 2018

Mně bohužel nesluší žádná.

odpovědět
avatar
matejm 6. 11. 2018

Zajímavé. Od všeho něco mám a jak se blíží zima, tak je postupně vytahuji

odpovědět
avatar
Masaa 6. 11. 2018

Já nenosím čepice vůbec. Vypadám v nich hrozně.

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 873
registrovaných inspirativních žen
2 887
testovaných produktů
108 807
vložených hodnocení