Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 22. 6. 2021
Líbí se mi

Velký letní trend číslo jedna: proměňte se v boho bohyni!

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 22. 6. 2021
Líbí se mi
Velký letní trend číslo jedna: proměňte se v boho bohyni!

Velký letní trend číslo jedna: proměňte se v boho bohyni!

Tento doslova bohémský módní styl, často nazývaný jako "boho" nebo "boho chic", je styl oblékání, který byl propagován během šedesátých a sedmdesátých let, ačkoli je možné vysledovat jeho kořeny ještě dále. Podstata boho stylu se zaměřuje na volné, vzdušné látky a střihy, krajky, třásně, výšivky atd.

Tento styl také zdůrazňuje návrat k přírodě a starost o životní prostředí, takže sem patří přírodní materiály, květiny ve vlasech i oblečení z druhé ruky. Posláním tohoto stylu je cítit se pohodlně, žensky, romanticky a být v souladu s přírodou.

Jak být božsky boho?

Vrstvěte oblečení

Po vzoru kočovných cikánek si vezměte na sebe co nejvíce vrstev (ony to dělaly i kvůli úspoře místa při cestování) a nechte je ledabyle vykukovat a překrývat se. Docílíte tím nejen zajímavého efektu, ale navíc vám nebude zima a budete si mít vždy co odložit.  

Noste oversize

Volné oblečení, klidně o velikost či dvě větší, sukně až na zem, tuniky, lehoučké materiály, co se ve větru krásně rozvlní. Pokud byste měla pocit, že to vaší figuře nesvědčí, oversize šaty přepásejte přírodním řemínkem nebo třeba šňůrou na prádlo zapletenou do copánku.

Nakupujte z druhé ruky

Nebo vyměňujte oblečení s kamarádkami či na takzvaných swapech. Tím se vyhnete podpoře řetězců, které své oblečení nechávají šít za otrocké peníze v asijských zemích. Oblečení, co už nechcete, přineste do sbírky nebo na výměnu, tím ho zrecyklujete a ještě uděláte někomu radost.  

Zvolte přírodní látky

Vyhněte se polyesteru a všem umělotinám. Nejenže ušetříte přírodu, ale i vaše pokožka vám poděkuje. A nebojte, pomačkaná látka boho stylu nevadí. 

Bohyni v sobě podtrhněte účesem

Nechte dlouhé vlasy volně rozpuštěné nebo si zapleťte copánky. Ozdobte se květinami a rozkveťte. 

Noste nahé líčení

Co se make-upu týče, zde platí čím míň, tím líp. Zvolte takzvané nahé líčení, které prakticky není vidět, ale jemně podtrhuje vaší krásu. Zahrajte si na indiánku a pusu si namalujte třeba od borůvek. 

Doplňky z přírody

Na krk si dejte korálky z jeřabin či mušlí, do vlasů živé květy, pořiďte si náramek z minerálů nebo sáhněte po etnických špercích. Nic okázalého, drahého není žádoucí, tady zcela postačí takzvaný šmuk z pouti.

Foto: Shutterstock, Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Martina Kočková 26. 6. 2021

Tento styl opravdu miluji. Na léto se opravdu hodí! Letos jsem si také koupila několik takových kousků, abych si mohl někam v létě vyrazit. Sehnala jsem nádherné hnědé sandálky a k nim jsem si objednala nádherné kožené pouzdro na můj mobil: https://www.finecase.cz/pouzdra-obaly-na-iphone/. Mám totiž červený iPhone, takže by se mi k outfitu vůbec nehodil...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 6. 2021

mladým děvčatům tento styl sedne , pokud jsou štíhlé

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 6. 2021

Moc se mi tento styl líbí, je skutečně ženský.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 6. 2021

To se mi líbí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 6. 2021

hezké na mladých a štíhlých dívkách a ženách

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 291
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.