Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 8. 2019
Líbí se mi

Boho styl vás promění v bohyni, která si nosí, co chce, a nebojí se toho

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 8. 2019
Líbí se mi
Boho styl vás promění v bohyni, která si nosí, co chce, a nebojí se toho

Boho styl vás promění v bohyni, která si nosí, co chce, a nebojí se toho

Tento doslova bohémský módní styl, často nazývaný jako "boho" nebo "boho chic", je styl oblékání, který byl propagován během šedesátých a sedmdesátých let, ačkoli je možné vysledovat jeho kořeny ještě dále. Podstata boho stylu se zaměřuje na volné, vzdušné látky a střihy, krajky, třásně, výšivky atd.

Tento styl také zdůrazňuje návrat k přírodě a starost o životní prostředí, takže sem patří přírodní materiály, květiny ve vlasech i oblečení z druhé ruky. Posláním tohoto stylu je cítit se pohodlně, žensky, romanticky a být v souladu s přírodou.

Jak být božsky boho?

Vrstvěte oblečení

Po vzoru kočovných cikánek si vezměte na sebe co nejvíce vrstev (ony to dělaly i kvůli úspoře místa při cestování) a nechte je ledabyle vykukovat a překrývat se. Docílíte tím nejen zajímavého efektu, ale navíc vám nebude zima a budete si mít vždy co odložit.  

Noste oversize

Volné oblečení, klidně o velikost či dvě větší, sukně až na zem, tuniky, lehoučké materiály, co se ve větru krásně rozvlní. Pokud byste měla pocit, že to vaší figuře nesvědčí, oversize šaty přepásejte přírodním řemínkem nebo třeba šňůrou na prádlo zapletenou do copánku.

Nakupujte z druhé ruky

Nebo vyměňujte oblečení s kamarádkami či na takzvaných swapech. Tím se vyhnete podpoře řetězců, které své oblečení nechávají šít za otrocké peníze v asijských zemích. Oblečení, co už nechcete, přineste do sbírky nebo na výměnu, tím ho zrecyklujete a ještě uděláte někomu radost.  

Zvolte přírodní látky

Vyhněte se polyesteru a všem umělotinám. Nejenže ušetříte přírodu, ale i vaše pokožka vám poděkuje. A nebojte, pomačkaná látka boho stylu nevadí. 

Bohyni v sobě podtrhněte účesem

Nechte dlouhé vlasy volně rozpuštěné nebo si zapleťte copánky. Ozdobte se květinami a rozkveťte. 

Noste nahé líčení

Co se make-upu týče, zde platí čím míň, tím líp. Zvolte takzvané nahé líčení, které prakticky není vidět, ale jemně podtrhuje vaší krásu. Zahrajte si na indiánku a pusu si namalujte třeba od borůvek. 

Doplňky z přírody

Na krk si dejte korálky z jeřabin či mušlí, do vlasů živé květy, pořiďte si náramek z minerálů nebo sáhněte po etnických špercích. Nic okázalého, drahého není žádoucí, tady zcela postačí takzvaný šmuk z pouti.

Zdroj fotek a inspirace: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 12. 8. 2019

Hezky styl

Odpovědět
beata0063
beata0063 6. 8. 2019

pekná inšpirácia _

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 6. 8. 2019

tohle jsme nosily už před lety , jen to nemělo vznešený název BOHO ale jinak se vším souhlasím - pohodová a přitom šmrncovní móda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 8. 2019

Hezké nápady

Odpovědět
konatovka
konatovka 6. 8. 2019

Moc se mi to líbí, je to opravdu přírodní.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 215
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.