Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 29. 5. 2019
Líbí se mi

Zázrak jménem mantra. 108 zpěvů, které vám změní život

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 29. 5. 2019
Líbí se mi
Zázrak jménem mantra. 108 zpěvů, které vám změní život

Zázrak jménem mantra. 108 zpěvů, které vám změní život

Děláte všechno správně a stále se vám nedaří? Možná to chce malou změnu, která zapříčiní tu velkou. Poslech a zpěv manter má dlouholetou tradici a prokazatelné výsledky, a pokud se stane součástí vašeho života, začnou se dít velké věci. Dejte mantrám šanci, nebudete litovat.

Mantra není afirmace

MANTRA pochází ze sanskrtu a v překladu znamená – nástroj mysli. Může to být slovo či fráze, opakovaně vyřčené nahlas nebo potichu v mysli. Mantry jsou většinou zhudebněné a jejich provedení nám pomáhá zklidnit mysl a navodit pozitivní myšlenky, naladit se na své vyšší já a dosáhnout harmonie.

V Čechách existuje jedno přísloví – tisíckrát opakovaná lež, stává se pravdou. A princip využívání manter je stejný. Pokud si budete každý den zpívat, že se s radostí přijímáte, protože jste krásná (štíhlá, schopná, sebevědomá... ), vaše podvědomí tomu uvěří a Vesmír vám připraví takové podmínky, aby se tato pravda naplnila. Možná se ale chcete zbavit smutku, nespokojenosti, špatné energie okolo sebe, i na to se mantra hodí. Pokud pravidelně meditujete, zařaďte zpívání nebo poslouchání manter do vašeho denního programu. 

Pravidla mantry

S mantrami přišli Indové a celý svět respektuje už po staletí i pravidla k jejich zpívání či poslechu. 

Síla mantry je v jejím pravidelném opakování nejen během jedné meditace, relaxace, či ranní desetiminutovky. Tu svou musíte opakovat 108 krát za den a bez přestání po 40 dnů. Pokud zapomenete, nebo vynecháte den, musíte začít znovu. Čím více opakujete své přání, vizi sebe sama, tím více se jí stáváte. Ta úplně první a nejstarší je Óm. Říká se, že v sobě skrývá vibrace Vesmíru.

108 je magické číslo 

108 je posvátné číslo, které se prolíná celou historií a mytologiemi celého vesmíru, nejenom jógy. Stoosmička se prolíná celým vesmírem. Spojuje minulost, přítomnost a budoucnost do jednoho celku, kdy čísle 1 je Brahma, Bůh, vyšší pravda, 0 symbolizuje nevědomost a 8 celistvost, nekonečno a věčnost.

  • 108 tvz. pithas, neboli posvátných míst
  • 108 Upanišad a 108 marma bodů (posvátných míst v těle).
  • 108 čaker, které se spojují v srdečním pletenci...

Proto je na tzv. male, modlitebním náhrdelníku, 108 korálků. 

Hinduismus se vyznačuje velkým množstvím bohů a bůžků, kteří odpovídají za každou malinkou část lidského života, od štěstí, před bohatství, úrodu, zdraví, po hledání ztracených věcí apod. Říká se, že mantry, které mají v textu i jméno jednoho z těchto bohů, mají daleko větší grády a zázraky se dějí rychleji.

Příklady božských manter 

  • Om Hreem Shreem Hara Hara Swaaha  - tato pomáhá s hojností
  • Om Shreem Mahalakshmiyei Namaha – prosperita, krása, energie (Lakšmí je bohyně hojnosti) 
  • Om Mani Padme Hum – transformuje negativní emoce, čistí tělo a uzdravuje

Zpívejte i v češtině

Mantry si samozřejmě můžete vytvořit i samy a v češtině, ale i tady platí, že síla slova je obrovská. Popřemýšlejte, než začnete něco neustále opakovat, abyste ze změn nebyly nakonec zklamané.

Na internetu najdete mnoho videí s hudebním podkresem, abyste mohly svou mantru zazpívat. Nebo si můžete vybrat i tu, která je dlouhá přesně 108 opakování.

Pokud se vám nechce zpívat, můžete si ji opakovat v duchu, nebo ji poslouchat při meditaci a relaxaci. Dokonce prý pomáhá, i když ji posloucháte třeba v práci a plně se na ni nesoustředíte. Už jen tak upravuje vaše vibrace.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Odpovědět
lemur
lemur 31. 5. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
avatar
dgheg gwgwg 30. 5. 2019

Moc hezké, určitě něco podobného vyzkouším ...

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 30. 5. 2019

Odpovědět
Daniele
Daniele 30. 5. 2019

Perfektní článek!!! Díky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 215
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.