Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 24. 6. 2021
Líbí se mi

Děláte všechno správně a stále se vám nedaří? Objevte zázrak jménem mantra

avatar
Sabrina Harris
Vloženo 24. 6. 2021
Líbí se mi
Děláte všechno správně a stále se vám nedaří? Objevte zázrak jménem mantra

Děláte všechno správně a stále se vám nedaří? Objevte zázrak jménem mantra

Děláte všechno správně a stále se vám nedaří? Možná to chce malou změnu, která zapříčiní tu velkou. Poslech a zpěv manter má dlouholetou tradici a prokazatelné výsledky, a pokud se stane součástí vašeho života, začnou se dít velké věci. Dejte mantrám šanci, nebudete litovat.

Mantra není afirmace

MANTRA pochází ze sanskrtu a v překladu znamená – nástroj mysli. Může to být slovo či fráze, opakovaně vyřčené nahlas nebo potichu v mysli. Mantry jsou většinou zhudebněné a jejich provedení nám pomáhá zklidnit mysl a navodit pozitivní myšlenky, naladit se na své vyšší já a dosáhnout harmonie.

V Čechách existuje jedno přísloví – tisíckrát opakovaná lež, stává se pravdou. A princip využívání manter je stejný. Pokud si budete každý den zpívat, že se s radostí přijímáte, protože jste krásná (štíhlá, schopná, sebevědomá... ), vaše podvědomí tomu uvěří a Vesmír vám připraví takové podmínky, aby se tato pravda naplnila. Možná se ale chcete zbavit smutku, nespokojenosti, špatné energie okolo sebe, i na to se mantra hodí. Pokud pravidelně meditujete, zařaďte zpívání nebo poslouchání manter do vašeho denního programu. 

Pravidla mantry

S mantrami přišli Indové a celý svět respektuje už po staletí i pravidla k jejich zpívání či poslechu. 

Síla mantry je v jejím pravidelném opakování nejen během jedné meditace, relaxace, či ranní desetiminutovky. Tu svou musíte opakovat 108 krát za den a bez přestání po 40 dnů. Pokud zapomenete, nebo vynecháte den, musíte začít znovu. Čím více opakujete své přání, vizi sebe sama, tím více se jí stáváte. Ta úplně první a nejstarší je Óm. Říká se, že v sobě skrývá vibrace Vesmíru.

108 je magické číslo 

108 je posvátné číslo, které se prolíná celou historií a mytologiemi celého vesmíru, nejenom jógy. Stoosmička se prolíná celým vesmírem. Spojuje minulost, přítomnost a budoucnost do jednoho celku, kdy čísle 1 je Brahma, Bůh, vyšší pravda, 0 symbolizuje nevědomost a 8 celistvost, nekonečno a věčnost.

  • 108 tvz. pithas, neboli posvátných míst
  • 108 Upanišad a 108 marma bodů (posvátných míst v těle).
  • 108 čaker, které se spojují v srdečním pletenci...

Proto je na tzv. male, modlitebním náhrdelníku, 108 korálků. 

Hinduismus se vyznačuje velkým množstvím bohů a bůžků, kteří odpovídají za každou malinkou část lidského života, od štěstí, před bohatství, úrodu, zdraví, po hledání ztracených věcí apod. Říká se, že mantry, které mají v textu i jméno jednoho z těchto bohů, mají daleko větší grády a zázraky se dějí rychleji.

Příklady božských manter 

  • Om Hreem Shreem Hara Hara Swaaha  - tato pomáhá s hojností
  • Om Shreem Mahalakshmiyei Namaha – prosperita, krása, energie (Lakšmí je bohyně hojnosti) 
  • Om Mani Padme Hum – transformuje negativní emoce, čistí tělo a uzdravuje

Zpívejte i v češtině

Mantry si samozřejmě můžete vytvořit i samy a v češtině, ale i tady platí, že síla slova je obrovská. Popřemýšlejte, než začnete něco neustále opakovat, abyste ze změn nebyly nakonec zklamané.

Na internetu najdete mnoho videí s hudebním podkresem, abyste mohly svou mantru zazpívat. Nebo si můžete vybrat i tu, která je dlouhá přesně 108 opakování.

Pokud se vám nechce zpívat, můžete si ji opakovat v duchu, nebo ji poslouchat při meditaci a relaxaci. Dokonce prý pomáhá, i když ji posloucháte třeba v práci a plně se na ni nesoustředíte. Už jen tak upravuje vaše vibrace.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 24. 6. 2021

vesmír se mnou nemluví

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 24. 6. 2021

To potřebuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 201
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.