Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 2. 2021
Líbí se mi

Strach z hraček nebo láska k podpatkům. Co může ovlivnit ideální podmínky vašeho orgasmu?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 2. 2021
Líbí se mi
Strach z hraček nebo láska k podpatkům. Co může ovlivnit ideální podmínky vašeho orgasmu?

Strach z hraček nebo láska k podpatkům. Co může ovlivnit ideální podmínky vašeho orgasmu?

Není třeba si nic nalhávat. Abychom si milování užily se vším všudy a dosáhly při něm vrcholu, musí nám hrát do karet celá řada okolností. Navíc spousta žen i přes zdánlivě ideální podmínky orgasmu tak jako tak nedosáhne. Čím to? A dá se to změnit?

Podle nedávného výzkumu Cleveladnské kliniky dosahuje bez jakýchkoli potíží a pravidelně vyvrcholení během pohlavního styku pouhých 10 procent. A co my ostatní? Nám cestu na vrchol mohou kazit někteří z následujících překvapivých sabotérů.

Příliš velké uvolnění

Také posloucháte a čtete rady, jak se máte pro dosažení orgasmu úplně uvolnit? Pak vězte, že to neplatí vždy. Jistě, uvolnit mysl od starostí se rozhodně hodí, ale jiná situace je se svaly. Jejich zatnutí je naopak pro orgasmus žádoucí. Sexuoložka Louane Cole Weston doporučuje zatínat především svaly pánevní, ale také břišní a stehenní či hýžďové. Zkrátka se vyplatí zjistit, které k vrcholu pomohou právě vám.

Sedavé zaměstnání

Většinou si s potížemi v dosažení orgasmu spojujeme se stresem v práci, ale že má vliv i to, zda sedíme celý den na židli, to už napadne málokoho. Přitom právě dlouhé vysedávání negativně ovlivňuje svaly pánevního dna, což může komplikovat dosažení vrcholu. Co s tím? Dělejte si v práci pravidelné přestávky a choďte nebo si zacvičte.

Láska k podpatkům

Nedáte bez svých vysokých podpatků ani ránu? Pak to možná není tak úplně dobrá zpráva pro váš orgasmus (o tom, že nohy a páteř také nejásají, není třeba se dlouze rozepisovat). Časté nošení vysokých podpatků totiž negativně působí na bederní svaly, které jsou propojeny se svaly a nervy nacházejícími se v pánevní oblasti. „Když jsou bederní svaly příliš napjaté, nepřenesou zjednodušeně řečeno informace o vzrušení, čímž zabraňují orgasmu,“ varuje gynekoložka a sexuoložka Eden Fromberg a doporučuje sáhnout raději po nějaké pohodlné obuvi.

Nedostatek lubrikace

Problém se zvlhčením pochvy se týká mnohem více žen, než by se mohlo zdát (a často i než by si dotyčné přiznaly nebo si to samy uvědomovaly). Možná se tyto potíže týkají i vás. Zjistit se to dá jednoduše. Kupte si lubrikační gel a vyzkoušejte rozdíl. Malým bonusem je, že lubrikant zvyšuje citlivost pohlavních orgánů, takže usnadňuje dosažení orgasmu vlastně dvakrát.

Strach z hraček

Erotické pomůcky vnímá stále řada žen jako náhrady pro „zoufalky bez chlapa“. Ale nemohou být dále od pravdy. Tyhle hračky pro dospělé dokáží pořádně obohatit i partnerský sexuální život. Podle studie uveřejněné v Journal of Sex and Marital Therapy potřebuje téměř polovina žen k dosažení orgasmu silnou stimulaci klitorisu. Podle sexuologa Michaela Colemana pak některé z nás dovede na vrchol dráždění klitorisu, které zprostředkuje opravdu jen vibrátor či podobná hračka. Není potřeba si hned představovat vibrující atrapy penisu – řada hraček je přímo zaměřena na klitorální stimulaci a některé vypadají jako malá umělecká díla.

Neznámé tělo

Spousta žen očekává od mužů, že budou přesně vědět, kde se jich dotknout, aby bylo milování co nejslastnější. Ovšem upřímně řečeno – muži nejsou jasnovidci a každá z nás je jiná. Ženské tělo je unikátní, a tak k němu neexistuje univerzální návod pro všechny. Čímž se ale dostáváme k dalšímu problému – své tělo nezná ani řada z nás. Jak na to? Vyzkoušejte, co vám dělá dobře, na co vaše tělo reaguje vzrušením a „trénujte“. Ano, mluvíme o masturbaci. Ta je často klíčem i k potěšení s partnerem.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 29. 5. 2021

Dnes už asi neumím chodit v potpatkách, v mládí to bylo jiné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 2. 2021

Odpovědět
beata0063
beata0063 19. 2. 2021

o tých podpätkoch som netušila, že majú vplyv aj na toto..dobre vediet

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 2. 2021

Tak sedavé zaměstnání mě překvapilo.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.