Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 27. 2. 2021
Líbí se mi

Vyzrajte na nespavost a zajistěte si kvalitní spánek. Budete zdravější!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 27. 2. 2021
Líbí se mi
Vyzrajte na nespavost a zajistěte si kvalitní spánek. Budete zdravější!

Vyzrajte na nespavost a zajistěte si kvalitní spánek. Budete zdravější!

Naučte se brát spánek vážně! Pokud se celou noc převalujete, neustále se budíte, chodíte spát pozdě a velice brzy jste už zase vzhůru, můžete si způsobit řadu problémů. 

Proč je spánek důležitý? 

Věděli jste, že většina lidí stráví až třetinu svého života v posteli? Pokud si dopřáváte kvalitní hluboký spánek, naše buňky regenerují rychleji a také se zpomaluje proces stárnutí. Navíc spánek udržuje vaše tělo ve formě. Říká se, že dospělí potřebují minimálně 7 hodin spánku, aby zůstali zdraví. Proč? Spánek umožňuje psychofyzickou regeneraci, například zlepšuje kvalitu zapamatovaných informací, zvyšuje koncentraci a kreativitu. Kromě toho kvalitní spánek reguluje neuronální, energetickou a hormonální rovnováhu, takže v zásadě čím lépe spíte, tím vyšší je vaše imunita.  

Proč nemůžeme spát?

Mezi nejběžnější poruchy spánku patří například potíže usnout nebo takzvaně „zabrat“, časté buzení a neschopnost znovu usnout, příliš brzké ranní probuzení a opakovaná silná únava po probuzení. Příčin, proč nemůžeme spát, může být hodně. Trpíte-li chronickou nespavostí, tedy nespavostí trvající déle než 6 měsíců, například z důvodu problémů s astma, artritidou, chronickou bolestí, bolestí zad, poruchou štítné žlázy atd., měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Za spoustu dalších faktorů, které ztíží usínání a projeví se na kvalitě spánku, je naše chování. Spánek tak může ovlivnit nadbytek stresu, alkoholu nebo těžké jídlo na noc. 

Jak ovlivňují náš spánek volné radikály?

Volné radikály jsou v podstatě atomy či skupiny atomů s nepárovým počtem elektronů, tedy s jedním elektronem navíc. Nadbytečné volné radikály blokují regenerační procesy v těle, jež probíhají v noci. Nejhorší volné radikály jsou schopné v jádrech a membránách buněk zničit molekuly nukleových kyselin, proteinů, sacharidů a lipidů. To vše vede k narušení rovnováhy. Nejčastěji volné radikály vznikají v důsledku škodlivého vlivu elektrosmogu, ale také kouřením nebo stresem. Volné radikály v těle vyvolávají chemickou reakci zvanou „oxidace“. Ta je považována za příčinu únavy, chronických zánětů a špatných nálad. 

Jak přístroje Somavedic mohou ovlivnit váš spánek?

Somavedic neutralizuje neblahý vliv elektrosmogu a geopatogenních zón na lidský organismus. Umí si poradit s negativními vlivy i nadbytečnými volnými radikály. Technologie přístrojů Somavedic je založena na více jak desetiletých vědeckých poznatcích kvantové fyziky a na naukách o léčivých účincích drahokamů. Řízené uvolňování energie z drahokamů a polodrahokamů, které tvoří srdce Somavedicu, neutralizuje působení nadbytečných volných radikálů. Použité ušlechtilé kovy a další materiály zesilují elektromagnetické pole, které působí proti škodlivým vlivům. Následně pak dochází k většímu zklidnění, vyrovnanosti, harmonii, lepšímu soustředění, intenzivnější regeneraci těla a hlavně ke kvalitnějšímu spánku.

Náš tip: 

Novinka Somavedic Sky je určen především do rodinných domů a bytů, do kanceláří s menším počtem lidí, studia (cičení, jóga). Jeho zaměřením je eliminace vlivů jako jsou geopatogenní zóny, které se hojně vyskytují v zemské kůře a negativně ovlivňují podmínky pro život na povrchu, volných radikálů, virů, bakterií, parazitů a plísní. Jeho korpus tvoří ručně foukané křišťálové sklo uvnitř potaženo stříbrem.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 28. 2. 2021

Zajímavé, jistě řešení, když vše ostatní selhalo.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 2. 2021

tak se spánkem vážně problémy nemám, usínám dříve, než se na posteli otočím

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 2. 2021

hezká rada, ale ne pro všechny dostupný přístroj

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 441
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.