Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 5. 2021
Líbí se mi

Vděčnost má smysl, pokud je přirozená. Úzce souvisí se štěstím

Michaella
Michaella
Vloženo 12. 5. 2021
Líbí se mi
Vděčnost má smysl, pokud je přirozená. Úzce souvisí se štěstím

Vděčnost má smysl, pokud je přirozená. Úzce souvisí se štěstím

Kdy jste byli naposledy za něco vděčni? Já dneska, za nádherné počasí a krásně prožitý den se svoji rodinou. Včera za výborné jídlo a posezení s přáteli. A každý den jsem vděčná za život svůj i lidí, na kterých mi moc záleží.  Vděčnost pramení odněkud z našeho vnitřku a je úžasná. Naplňuje nás radostí a vděkem za vše, čeho si vážíme. 
 

Vděk má vliv na náš mozek, srdce, zdraví

 
Každý jsme vděční za různé věci. Někdo děkuje  za kousek chleba nebo sklenici čisté vody. Jiný je vděčný za štěstí, práci, rodinu, úspěch, zdraví. Je tolik materiálních i nemateriálních hodnot a věcí, za které můžeme být rádi, že je ani nelze všechny vyjmenovat. Co by se dělo bez elektriky nebo plynu? Stačí jen menší výpadek internetu a vše kolabuje. A pitná voda v kohoutku? Luxus. Ano, máme se dobře. Aspoň my tady, kde je všeho dostatek.   
 
  • Vděčnost se nedá vnutit a ani vynutit
 
I ten, kdo má "všechno" a nic nepotřebuje, by měl být vděčný, třeba za svůj život. Pro mysl a srdce a celý vnitřek jsou pocity a vše co prožíváme moc důležité. Odvíjí se od toho radost, spokojenost a samozřejmě i štěstí. Být spokojený a vděčný má vliv i na naše zdraví a nervovou soustavu. Je zvláštní, jak dokáže vše v těle perfektně fungovat, když cítíme vnitřní pohodu a jsme bez stresu.  Kdo je spokojený a vděčný, je více v klidu, méně se rozčiluje, více se usmívá. 
 
Já například moc ráda dávám dárky, aniž bych očekávala něco zpět. Naplňuje mě to pocitem radosti a jsem vděčná, že mohu někoho potěšit. Ten pocit nejde popsat. Je krásný a vyplavuje do mého vnitřku endorfin.
 
 

Naučme se nezištně dávat a nezištně přijímat

 
Možná vám přijde zvláštní něco dostat a nic zpět nedat. Neřešte to. Jde o nezištnost, kdy nejsme nikomu ničím zavázaní. Protože potom vděčnost nemá smysl. Naučme se dávat od srdíčka, bez bočních úmyslů. Proč? Když jsme za něco vděčni a můžeme někomu poděkovat, je naše mysl nastavená pozitivně, což se odráží i na zdraví a psychice. Negace a stěžování je jako jedovatý toxin, škodlivina pro naši mysl i tělo. Dle různých studií se zjistilo, že mozek komunikuje se srdíčkem denně. Nic nezůstává bez odezvy a povšimnutí.
  • Vytváříme v sobě a kolem sebe energii
 
Pokud jsme nasměřovaní negativně a jsme plní nějakých vnitřních negací, lidé kolem nás tohle vnímají a prostředí se stává nepřátelské pro jakoukoli aktivitu. Jsme vždy a všude zodpovědní za to, co ze sebe vysíláme ven. Emoce a a vše na co myslíme a co prožíváme není jen naší záležitosti, má vliv i na okolí. 
 
 

Když dokážeme změnit svůj vnitřní svět, změníme i svět kolem nás

 
Vděčnost není rozkazem, nemusíme za nic děkovat a z nutností to přijímat. Vděčnost by měla pramenit přirozeně z našeho vnitřku a měla by nás naplnit až po okraj hezkým pocitem. Bez zpětného pocitu očekávání něčeho zpět. Když jsme za vše co máme nezištně vděčni, dostáváme všeho mnohem více a žijeme v hojnosti. Vděčnost se nedá vynutit. Má se projevovat svobodně, volně, bez nátlaku. Je jako láska.
 
Shrnutí na závěr: "Vděčnost k sobě přitahuje hojnost a štěstí. Čím více je přirozená, tím více radosti v životě zažíváme. Například je výjimečná tím, že ten kdo je vděčný za život, nikdy neubližuje sobě a druhým. Protože ví, že život je dar." 
 
Foto: Pixabay, Shutterstock
 
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 13. 5. 2021

Vděčnost je velmi důležitá

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 5. 2021

ano, souhlasím, člověk má mít určitý stupeň pokory a má být za co vděčný. Už jen ráno za to, že se probudí

Odpovědět
Michaella
Michaella 13. 5. 2021

Kahomar
Kahomar 12. 5. 2021

Odpovědět
Michaella
Michaella 13. 5. 2021

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.