Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 4. 2021
Líbí se mi

Skutečné ženy, které udělaly ve svém životě drobnou změnu, a zhubly 20 kilo! Poučte se z jejich zkušeností

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 4. 2021
Líbí se mi
Skutečné ženy, které udělaly ve svém životě drobnou změnu, a zhubly 20 kilo! Poučte se z jejich zkušeností

Skutečné ženy, které udělaly ve svém životě drobnou změnu, a zhubly 20 kilo! Poučte se z jejich zkušeností

Když neřešíte zrovna problém zhubnout o 2 nebo 5 kilo, ale stojí před vámi daleko vyšší číslo, může být rozhodování, kde vlastně začít nesmírně frustrující. Proto jsem se rozhodla sepsat tipy několika skutečných žen, které udělaly ve svém životě jen „drobnou“ změnu. Ta jim však naprosto změnila život. Nejenže zhubly více jak 20 kilo, ale navíc opět vrátili do svého života radost ze sebe samé. Jak se jim to povedlo? Následujte jejich pravdivých zkušeností.

Klára: „Zavedla jsem si jídelní deník.“

Zaznamenávání si toho, co během dne sníte, je dobrý způsob, jak udržet svou váhu pod kontrolou a mít přehled nad tím, co sníte. Možná totiž máte mylnou představu, že jste během dne prakticky nic nesnědla (a vlastně o to hůř), ale ono ujídání tohoto a onoho dá dohromady mnoho kalorií, kterých se můžete řádnou stravou zbavit. „Díky jídelnímu deníku jsem zjistila, že ráno jím výrazně méně a odpoledne naopak zbytečně moc,“ přidává Klára, které od srpna 2019 dodnes zhubla z původní váhy 89 na 71 kilogramů. 

Jitka: „Přehodnotila jsem velikost svých porcí.“

„Minulý rok jsem se rozhodla, že definitivně musím se svou váhou 86 kilo něco udělat,“ přiznává Klára „Vůbec jsem se necítila ve svém těle dobře, byla jsem náladovou a vlastně stále nešťastná!“ Pocit, že by však Klára měla vyběhnout nebo mučit své tělo sportem, pro ni byla příliš zdrcující. „Proto jsem se rozhodla, že nejjednodušším způsobem, jak začít, bude zamyslet se nad velikostí jídla, které si servíruji.“ Vyměnila velké talíře za menší, zapojila do hry misky a váhu. Za 8 měsíců je jí povedlo zhubnout úžasných 22% své tělesné hmotnosti. A dnes už bez problémů ráda vyrazí i na dlouhou procházku nebo s kamarádkou na jógu.

Eva: „Začala jsem používat řecký jogurt jako kreativní alternativu při vaření.“

Po druhém porodu zůstala Evě nadváha, se kterou ne a ne hnout. Čas od času si ráda zacvičila, snažila se jíst zdravě, ale nikdy dlouho nevydržela a váha vesele kolísala dolů a nahoru. Až ji kamarádka přivedla k nápadu začít používat zdravější alternativy při vaření. Smetanu tak nahradila řeckým jogurtem. „Například jsem našla recept na kuřecí stehna marinovaná v řeckém jogurtu a zamilovala si ho celá naše rodina. Navíc je to daleko zdravější alternativa než klasická smetana,“ říká Eva. Postupem času začala přidávat další a další zdravější alternativy a váha šla pomalu dolů. „Dnes jsem konečně na své váze před těhotenstvím a zhubla jsem 8 kilo.“ 

Lenka: „Měla jsem stále po ruce zubní kartáček.“

„Možná se mé technice bude smát, ale na mě fungovala jako zázračné mávnutí kouzelného proutku,“ říká Lenka, která zhubla za poslední půl roku 7 kilo. „Tento tip jsem si přečetla v jednom lifestylovém magazínu a řekla si, že ho na týden vyzkouším. Zkrátka jsem si musela po každém jídle jít vyčistit zuby. Byly byste překvapené, jak se člověku nechce a raději tu sušenku, dortík od kamarádky nebo bonbónek v kanceláři na stole u kolegyně vynechá,“ přiznává Lenka. Nakonec vydržela déle než týden a tato metoda se jí vyplatila hlavně večer, když u televize měla chuť na pytlík brambůrek nebo misku zmrzliny. „Noční přejídání jsem tak eliminovala na minimum a to udělalo s mojí postavou zázraky.“

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 9. 4. 2021

Ano, to je veliký úspěch.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 4. 2021

super, fintu se zubním kartáčkem jsem již také kdysi vyzkoušela, něco na tom je

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 4. 2021

gratuluji děvčata!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 571
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.