Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi

Rakovina prsu postihuje každoročně více a více žen. Využijte svého práva na preventivní prohlídky!

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi
Rakovina prsu postihuje každoročně více a více žen. Využijte svého práva na preventivní prohlídky!

Rakovina prsu postihuje každoročně více a více žen. Využijte svého práva na preventivní prohlídky!

Nádorovým onemocněním prsu je v ČR každoročně postiženo více jak 7 000 žen. V průběhu svého života tak podle statistiky onemocní každá 12. – 8. žena. Je již dostatečně známo, že pouze onemocnění zjištěné včas, tj. v počátečním stadiu, dává každé z nás velkou šanci na přežití a uzdravení. Ne všechny ale víme, jak si máme počínat, abychom předešly tragickým následkům, přestože v České republice existuje systém preventivních prohlídek na velmi dobré úrovni.

Využijte svého práva na preventivní prohlídky! Víte, že jen 65 % žen takto činí?

Mamma HELP, pacientská organizace, která již 20 let pomáhá ženám s rakovinou prsu, nabízí konkrétní informace, jak těchto preventivních prohlídek využít a jak si vlastní zdraví a život lépe chránit.

Přednášky s edukací jsou určeny všem ženám a dívkám. A nejen jim, v rámci projektu Breastmen se mohou zapojit i muži - mužské ruce mohou být velice dobrá prevence!

Přednášky se mohou konat kdekoliv, ve vaší společnosti, instituci nebo škole, případně i v prostorách Mamma HELP v 8 pobočkách v rámci České republiky.

Přednášky vedou vyléčené onkologické pacientky, členky pacientské neziskové organizace Mamma HELP, proškolené a pod supervizí odborníků z Asociace mamodiagnostiků

Přednáška trvá 45 minut, následuje praktická ukázka na silikonovém modelu a prostor pro dotazy a diskusi podle časových možností a požadavků.

A co se na přednášce vše dozvíte?

Čísla a fakta o výskytu a možnostech prevence karcinomu prsu, co to je mamární screening, jaké jsou metody a možnosti vyšetřování u lékaře, kdo vyšetřování hradí, jak se na něj objednat, jaké diagnostické centrum si vybrat a proč, jak často prohlídky absolvovat, jak se správně provádí samovyšetřování.

Dále nácvik samovyšetření na fantomovém modelu, dostanete brožurky a letáčky k samovyšetření a nakonec je zde prostor pro dotazy a besedu k tématu, ptát se můžete na cokoliv, co vás zajímá.

A jaké jsou ohlasy?

Paní Hana Prokopová, z KPMG ČR napsala:

„Přednášky jsem se osobně zúčastnila a velmi se mi líbila. Podle reakcí kolegyň se přednáška povedla. Určitě bych v ní nic neměnila. Téma bylo zajímavé a bylo tam opravdu dost informací, která se k nám těžko dostávají.“

Ing. Kateřina Minaříčková, RESPECT, a. s.

„Velice děkujeme za zprostředkování včerejší přednášky na téma – Prevence proti karcinomu prsu. Přednáška byla velice zajímavá a já i kolegyně, které se přednášky zúčastnily, jsme byly velice potěšené kvalitou výkladu a odcházely jsme opravdu poučené. Dokonce mi hned ráno kolegyně hlásily, že si ještě včera po přednášce doma dělaly samovyšetření. Velice si vážíme toho, co pro „osvětu“ žen (i mužů) děláte.“

 Hana Kučerová, Team Leader, Československá obchodní banka, a. s.

„Dobrý den paní Absolinová, velmi děkuji za uskutečněnou přednášku, kterou vedly vaše kolegyně z hradeckého Mamma HELPu. Zpětná vazba od kolegyň, které se přednášky zúčastnily, je více než dobrá.“

 

Zdroj: Mamma Help

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana7
Jana7 26. 3. 2019

strašák všech žen

Odpovědět
lemur
lemur 24. 3. 2019

Aktuální téma, super.

Odpovědět
Amanda
Amanda 19. 3. 2019

Dulezite

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.