Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 27. 2. 2021
Líbí se mi

Proč začít cvičit Pilates hned těď? Pomůže vám zhubnout, vyrýsovat postavu a napravit bolesti zad

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 27. 2. 2021
Líbí se mi
Proč začít cvičit Pilates hned těď? Pomůže vám zhubnout, vyrýsovat postavu a napravit bolesti zad

Proč začít cvičit Pilates hned těď? Pomůže vám zhubnout, vyrýsovat postavu a napravit bolesti zad

Chcete zhubnout a vyrýsovat svoji postavu, ale klasické kardio či aerobní cvičení není nic pro vás? Často vás bolí záda? Trpíte na zablokovanou krční páteř? Pak je cvičení Pilates přesně to pravé pro vás! Je totiž ideální pro takřka každého. V první řadě se jedná o uvolnění těla a mysli. Proto je cvičení vhodné například i pro lidi trpící nadváhou, stresem či bolesti zad. Ale také pro děti, které mají problémy ze zády nebo s páteří. 

Pilates není cvičení, které by vás vyčerpalo nebo zmohlo, ale naopak dodá vašemu tělu potřebnou energii. Navíc podporuje hlavně správné dýchání, které zajistí okysličenost svalů a správné proudění krve. Nenechte se však mýlit, že by toto cvičení nebylo fyzicky náročné a nepřivedlo vás k postavě vašich snů. Naopak! Díky němu vaše svaly zeštíhlí a obvod vašeho pasu, boků nebo stehen se rapidně zmenší. 

Kromě toho, že se budete po cvičení sami cítit lépe, zde jsou další důvody fitness trenérů, které vás přesvědčí, proč začít cvičit pilates ještě dnes:

1. Najdete svůj balanc

Častým omylem většiny z nás je myslet si, že když budeme cvičit aerobní cvičení 7 dnů v týdnu a denně se koupat v litrech svého potu, zákonitě nás to přivede k postavě snů. Ano, spálíte tím kalorie, ale pokud tělu nedodáváte správný balanc, vaše tělo bude méně efektivní a bude hubnout daleko pomaleji, než je váš cíl. Pokud však kardio cvičení proložíte lekcemi Pilates, dostanete vyvážený koktejl sportovní aktivity, která vás přivede k vytouženému cíli. Vaše svaly budou štíhlejší a obvod vašeho pasu menší.  

2. Uklidníte svůj nervový systém

Cvičení Pilates zahrnuje dechová cvičení, což v praxi znamená, že má schopnost uklidnit váš nervový systém. To je zvláště v dnešní době jedno z největších pozitiv tohoto cvičení. Cvičení Pilates navíc snižuje hladinu kortizolu, který brání úbytku hmotnosti, protože kortizol stimuluje produkci glukózy, která se pak může měnit na tuk. Pilates sníží jeho hladinu a tím pádem se budete cítit klidnější, vyrovnanější a štíhlejší. 

3. Budete mít štíhlé svaly

Pokud se budete při svém cvičení věnovat jen činkám a posilování, pak nejspíš rozhodně změníte svůj tuk na svaly, ale není zárukou, že zhubnete svůj obvod centimetrů v pase. Naopak díky cvičení Pilates, které kombinuje posilování spolu s protahováním, se snadno dopracujete k dlouhým štíhlým svalům, které vám vykouzlí postavu snů a uberou na centimetrech nejen v pase. Celý proces navíc urychluje správné dýchání, které je u Pilates jedním z hlavním benefitů. Když se svaly zkrátí a napnout při cvičení, hromadí se v nich kyselina mléčná a do krevního oběhu se může dostat méně kyslíku. Naopak pilates díky řadě přesných a kontrolovaných pohybů, které byly vytvořeny pro práci těla se všemi svalovými skupinami, svaly napíná, ionizuje a štíhlý zároveň. 

4. Naučíte se ovládat

Pilates vás naučí ovládat své tělo a mysl, což sníží stres a úzkost ve vašem životě. Tento druh cvičení vás naučí ovládat své tělo, i přestože jste vystaveni fyzickému nebo psychickému stresu. Klíčovým principem je opět dýchání při cvičení. Pilates vás naučí dýchat hlouběji do svého středu a kolem těla, což pomáhá stimulovat mozek, aby se uklidnil. 

5. Vylepšíte své držení těla

Je neuvěřitelné, jak moc ovlivní vaši postavu jen pouhé držení těla. Pokud budete stát nahrbená s uvolněným břichem, vždycky budete vypadat silnější než ve skutečnosti jste. Oproti tomu napřímený postoj s rameny dozadu a hrudníkem dopředu vám opticky vaši postavu prodlouží a zeštíhlí. Díky cvičení Pilates se do tohoto postoje nebudete muset složitě „rovnat“, ale bude pro vás přirozeností. Navíc tím omezíte bolesti zad, které vás trápí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nelson Tucker 10. 7. 2021

Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Odpovědět
konatovka
konatovka 4. 3. 2021

Uričitě hezky vytvaruje tělo, už jsem o tom dost četla.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 2. 2021

díky

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 27. 2. 2021

Dobré vědět

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 2. 2021

prima, dík

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.