Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 3. 1. 2019
Líbí se mi

Jak zvládnout osamocení během zimních dní? Je potřeba chtít být lepším člověkem

Michaella
Michaella
Vloženo 3. 1. 2019
Líbí se mi
Jak zvládnout osamocení během zimních dní? Je potřeba chtít být lepším člověkem

Jak zvládnout osamocení během zimních dní? Je potřeba chtít být lepším člověkem

Stává se hlavně koncem a začátkem roku, že jsme poněkud smutní, protože nejsou vztahy s rodinou a přáteli takové, jaké chceme. Vnitřně si přejeme hodně věci změnit a staré křivdy napravit. 

Život je realita bez cukrátek. Někomu nadělí pohodu a klid, jinému osamocení

Každý z nás zažil během svého života nějaké zklamání nebo pocit samoty.  Dost často ztrácíme své blízké doslova a i pomyslně.  Může za to vyšší síla nebo něco, co nejde ovlivnit. I když se opravdu snažíme, vždy přijde něco a vše se jako mávnutím proutku pokazí. Hloupá hádka, nedorozumění, záměna slov, opačná myšlenka, či špatná konstelace hvězd. Některé vztahy nelze napravit hned, vyžadují čas a trpělivost.

Jak zvládnout osamocení během zimních dní? Není to jednoduché

Samota mnohé z nás bolí a děsí. Nikdo není rád sám. Uvědomujeme si to hlavně během dnů volna nebo počátkem nového roku, kdy cítíme v určité chvíli prázdno uvnitř sebe. Pokud nemáme kolem sebe lidi, na kterých nám záleží, vzpomínáme a straníme se svého okolí. Je nám lépe v posteli, nechce se nám mezi lidi a řešit běžné věci. Obklopujeme se tím, co nám připomíná staré časy, kdy nám bylo dobře. Většinou máme kolem sebe fotky, videa, dárky, suvenýry z cest. Je těžké zvládat osamocení bez rodiny a bez přátel. 
 

Vidíte někoho, kdo žije sám a nevypadá zrovna šťastně? Zeptejte se ho, jak mu můžete pomoct, buďme všímaví 

Když se jedná o souseda, co nám brání zaklepat a donést koláč nebo nějakou pozornost? Co tak si popřát navzájem vše nejlepší do dalšího roku?
  • Buďme k sobě milí.
  • Zdravme se.
  • Smějme se.
  • Pomáhejme jeden druhému.

Někdy potěší i telefonický hovor

Před svátky jsem volala svoji známé, vím, že je osamocená a tak jsem ji chtěla slyšet a popřát hezké dny plné klidu. Jak jsem pochopila, tak je zvyklá trávit sváteční čas sama, nachází v tom určitý smysl, žije ve vzpomínkách, nechce to měnit. Má sice dceru a vnučky, jsou daleko, ale když se nechtějí scházet, netlačí na ně. Netrápí se. Aspoň doufám. Je vyrovnaná a žije si svůj klidný život v běhu, na jaký je zvyklá. Některé věci nejde měnit násilím, musí plynout v nenarušeném prostoru, samé od sebe. 

Co cítí osamocený člověk uvnitř se jen tak nedozvíme, pokud něco podobného osobně nezažijeme. Většina lidí si nechává v sobě svoje pocity. Nechtějí na někoho přenášet starosti a odhalovat soukromí.

Záleží na povaze a charakteru člověka

Je těžké vidět do života jiného, když vás k sobě nepustí a neznáte ho osobně. Pochopíme to, až budeme i my sami. Myslím si, že je vše o všímavosti a o lásce k bližnímu.
 
Vezměte si například vztah k rodičům. Kolik je starých rodičů a babiček a dědečků, kteří mají sice svoji rodinu, děti, vnuky a pravnuky, ale nikomu nechybí a nestýkají se. Proč? Protože takto je nastavený něčí život. Žít v sobectví a na druhého, blízkého nemyslet.
 
 
Kolikrát je v tom zahrnuto náboženství a víra, která bohužel rodiny od sebe odděluje, místo spojuje. Nebo materialismus a touha po majetku, kdy se rodiny rozhádají a přestanou stýkat. Čistá láska pramení ze srdce, buď ji máte v sobě a patříte k hodným rodičům, dětem a vnukům a lidem, kterým není samota ostatních ukradená. Nebo to v sobě nemáte a pak nevím, jak zvládnete samotu vlastní, až k tomu dojde.
 
Když vidím u naši skoro 80 ti lete babičky radost v očích a mluvíme o krásných věcech z minulosti, je v tom něco víc. Ona kouká do světla zapálených svíček a třpytí se v jejich očích slzy neskrývaného štěstí, nemohu si odpustit neobejmout ji. 

Život je o radostech, které si dáváme navzájem. Život je o nás, ale i o těch, kteří jsou blízko nás. Život je také o lidech v okolí a přátelích a o odpuštění

Osamocenost nikomu neprospívá. Proto dávejte kolem sebe radost a lásku, té není nikdy dost a potřebujeme ji v každém věku. Může to být třeba vaše přání pro tento rok. Být lepším člověkem.
 

(zdroj obrázků pixabay)
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 21. 1. 2019

krásně napsáno

Odpovědět
Michaella
Michaella 22. 1. 2019

Děkuji

koudynka
koudynka 13. 1. 2019

Pěkně napsáno...

Odpovědět
Michaella
Michaella 13. 1. 2019

děkuji

hašlerka1
hašlerka1 4. 1. 2019

Odpovědět
Michaella
Michaella 6. 1. 2019

Díky

Tvořilka97
Tvořilka97 4. 1. 2019

Krásný článek

Odpovědět
Michaella
Michaella 6. 1. 2019

Díky

lemur
lemur 4. 1. 2019

Moc pěkné.

Odpovědět
Michaella
Michaella 6. 1. 2019

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 438
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.