Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 29. 4. 2021
Líbí se mi

Bojíte se budoucnosti? Přestaňte sledovat čas a žijte tady a teď

Michaella
Michaella
Vloženo 29. 4. 2021
Líbí se mi
Bojíte se budoucnosti? Přestaňte sledovat čas a žijte tady a teď

Bojíte se budoucnosti? Přestaňte sledovat čas a žijte tady a teď

Proč máme zvláštní pocit, když se díváme na hodiny a sledujeme, jak utíká čas? Kdoví, možná se bojíme budoucnosti a cítíme určitou nejistotu.
Čas se většinou počítá na roky, dny, hodiny, minuty a sekundy v něm hrají velikou roli. Je správné ho počítat? Někdy ano, když jde o život nebo když se na něco moc těšíme. Ale pokud se nejedná zrovna o záchranu života, je lepší na čas nemyslet.

Všimli jste si? Myslíme na něj v práci, doma, i během spánku

Je všude kolem nás a my v něm. Na hodiny se díváme denně skoro pořád. Je těžké na čas nemyslet. Patří k našemu životu. Nedávno jsem narazila na obrázek, který znázorňoval běh našeho života - od narození až po konec. Měla jsem v té chvíli zvláštně smutný pocit. Představila jsem si, že jsem už někde uprostřed a že čas letí jako splašený kůň a vlastně mě čeká to, co opravdu nechci připustit.

Nepočítejte čas, pokud nemusíte!

Počítání času vhání do našich myšlenek obavu a smutek a starost. Nechceme ty věci, co se stanou na konci života, ale bohužel je nijak nemůžeme ovlivnit. Je lepší nad nimi nepřemýšlet. Mnohdy dokážou vyvolat panické ataka, úzkost s pocitem, že se vám zastaví dech a srdíčko rozskočí. Někdo díky tomu vůči životu vnitřně vyhoří a na nic se už netěší. Je to škoda. Život je sice krátký, ale je krásný, když ho umíte žít. Hledejte ve svém životě světlé body.

Žít v přítomnosti je nezbytná nutnost

Pokud se nechcete zbláznit a utopit ve slzách a depresi, nepouštějte do své hlavy úvahy o budoucnosti nebo úvahy o stáří a smrti. Žijte každý den naplno, věnujte se jeden druhému, řekněte všem kolem sebe, jak vám na nich záleží. Usmívejte se, dělejte si radosti navzájem. Dopřejte si vše, co vás naplní štěstím.

Nic neodkládejte, neplánujte do budoucnosti, žijte teď!

Je třeba si uvědomit, že přítomnost je jediná realita, ve které se nacházíte. Každý den se může změnit a může přinést cokoli, co budete muset zvládnout. Starat se ještě navíc o to, že čas utíká rychle a že za dvacet let budete možná sami, je pochopitelné, ale zbytečné.

Co nemůžete ovlivni, neřešte

  • Čas se nezpomalí
  • Čas se nedá podvést ani podplatit
  • Čas je neúprosný, ale je tady a my s ním
  • Čas je hlavně přítomnost, kterou žijeme
  • Čas se nedá ukecat
  • S časem je třeba se smířit

Francois Rabelais řekl, cituji: "Co je největší ztrátou času? Počítat hodiny." A měl pravdu. Takže žij, teď a tady! A bez počítání času.

 

Zdroj obrázků: Pixabay, unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 30. 4. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 4. 2021

souhlasím...žijeme dnes, jako by to měl být náš poslední den...a zítra? No zase bude třeba tím posledním

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 4. 2021

Ano - život se má prožít naplno

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 4. 2021

Odpovědět
avatar
Lucie Novotná 29. 4. 2021

Budoucnosti jsem se hodně bála, ale už jsem se naučila jí neřešit, rozhodovat se z minuty na minutu a umět si dělat radost. V poslední době se těším z nového obývacího pokoje od http://www.pwinterier.cz , kteří mi udělali návrh a potom se i postarali o celou realizaci, a vypadá to vážně skvěle.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 418
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.