Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 3. 2021
Líbí se mi

Jak efektivně hledat štěstí v lásce na síti?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 3. 2021
Líbí se mi
Jak efektivně hledat štěstí v lásce na síti?

Jak efektivně hledat štěstí v lásce na síti?

Nejrůznější internetové seznamky či aplikace jsou skvělým způsobem, jak se v dnešní době s někým seznámit, respektive jak najít svého potenciálního partnera či potenciální partnerku. Také hledáte štěstí v lásce na síti? Pak vězte, že se vyplatí znát a dodržovat několik základních pravidel.

Jak si zvýšit šanci na úspěch?

Bezpečnost na prvním místě

Při seznamování „tváří v tvář“, například prostřednictvím kolegů či společných přátel, máte alespoň nějaké základní informace o osobě, kterou máte potkat. Ovšem ve světě online to neplatí, tam spoléháte jen na to, co o sobě daný muž či daná žena prozradí v profilu. A není třeba si nic namlouvat – tam se dá napsat cokoli. I proto je velmi důležité pamatovat na vlastní bezpečnost. Pokud vyrážíte na první schůzku, vždy někomu řekněte, kam a s kým jdete, vždy se sejděte na veřejném místě plném lidí a ideálně si pozvání k sobě do bytu nechejte na některou z dalších schůzek. Bezpečnost se nevyplatí podceňovat za žádných okolností.

Fotku nepodceňujte

Není třeba předstírat, že lidé na seznamkách nevybírají ty, jež kontaktují, především podle fotky. I když vám to může být třeba proti srsti, raději si ji do profilu dejte – profily, kterým fotka chybí, bývají často zcela přehlížené, i když jejich majitel či majitelka mohou být úžasní lidé. Ačkoli máme tendenci vybírat co nejlichotivější snímky, na kterých často stěží poznáme sami sebe, raději vyberte tu, na které jste si opravdu podobní. Nejenže se pak vyhnete nechtěnému údivu druhé strany, až se potkáte naživo, ale především budete vědět, že jste byli dané osobě sympatičtí skutečně vy, ne vámi vyumělkovaná podoba.

Žádná lenost

Říkáte si při pohledu na všechny ty otázky v profilu, že jimi nebudete ztrácet čas a raději vše případně proberete s dotyčným či dotyčnou až osobně? Pak děláte chybu. Právě informace v profilu jsou jediné, které o vás bude dotyčná osoba mít. Jak jinak zjistí, jestli máte aspoň trochu podobné zájmy a pohled na svět? Takže odhoďte lenost a pěkně vyplňujte. A ještě jedna důležitá věc – nic nepředstírejte a vyplňte profil podle pravdy! Přece nechcete, abyste pak museli před potenciálním partnerem/partnerkou předstírat, že jste někým jiným.

Nejde o život

Poznávání nových lidí by měla být do jisté míry i zábava. Až už se odehrává na síti nebo tváří v tvář. Neustálé prohlížení profilů se tak pro vás nesmí stát stresem, všechny možné první (a často i poslední) schůzky by ve vás neměly zanechávat pocity zoufalství. Pamatujte, že než narazíte na někoho, kdo vám bude sympatický, nejspíš budete muset potkat spoustu jiných lidí. Ale i o tom online seznamování je. Takže žádnou paniku, však své štěstí najdete!

Proč jen jednu?

V dnešní nabídce nejrůznějších internetových seznamek a seznamovacích aplikací si jistě vybere každý. Ovšem není třeba se omezovat jen na jednu! Klidně můžete mít profil i někde jinde – vaše naděje, že potkáte toho pravého či tu pravou, se tak zase o něco zvýší.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 6. 3. 2021

já už jsem našla

Odpovědět
sipeji
sipeji 6. 3. 2021

Zatím jsem tohle nezkoušela, ale nebyl důvod

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 3. 2021

na sítích opravdu vztahy nehledám, tedy ne, že snad bych hledala jinde

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.