Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 3. 2021
Líbí se mi

Jak zhubnout a vyrýsovat zadek: efektivně, snadno a rychle

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 3. 2021
Líbí se mi
Jak zhubnout a vyrýsovat zadek: efektivně, snadno a rychle

Jak zhubnout a vyrýsovat zadek: efektivně, snadno a rychle

Každá žena má nějaké své problémové partie a hýždě patří mezi ty, jež trápí většinu z nás. Co dělat, když se vám v této oblasti ukládá větší množství tuku a vy se ho chcete zbavit? 

Hýždě představují největší skupinu svalů v lidském těle. Tvoří je malý hýžďový sval, střední hýžďový sval a velký hýžďový sval (největší sval lidského těla). Za problémové partie se označují právě proto, že hubnutí hýždí bývá zdlouhavé a je k ní potřeba notná dávka trpělivosti. Hlavním důvodem je fakt, že tělo nikdy nespaluje tuk izolovaně, ale vždy celkově. Takže přestože cvičíte, hubnete celkově a máte pocit, že tuk z hýždí vám stále nemizí. Důležité je však vytrvat! Zkombinujete-li svůj cvičební plán se zdravými stravovacími návyky, snadno obléknete džíny ve velikosti o číslo menší.  

Jak co nejrychleji a nejefektivněji zhubnout zadek?

1. Vykročte do schodů

Stojíte v hale svého domu a chcete si zavolat výtah? Rozmyslete si to a místo toho vyražte směrem ke schodům. Studie odborníků prokázala, že i malé množství chůze po schodech přineslo skupině testovaných žen znatelné výsledky v úbytku tuku. Chůzi po schodech si můžete vyzkoušet i jako trénink. Stačí obout tenisky a vyrazit na chodbu svého domu a chodit po schodech 10 minut. Výsledky budou viditelné už po osmi dnech. 

2. Objevte kouzlo pěší turistiky

Díky pěší turistice spálíte přibližně stejné množství kalorií za jako 30 minut intenzivního HIIT tréninku. Jeho největší výhodou ale je, že vás bude navíc bavit. Zahrňte do svého dobrodružství stoupání do kopce, abyste zvýšili efektivitu a zaměřili se víc na oblast hýždí. 

3. Sestavte si domácí trénink

Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) zahrnuje propojení řady střídavých typů cvičení po rychlé spalování kalorií. Již 20 až 30 minutové cvičení 5x denně vás přiblíží k vytoužené postavě a menšímu pozadí. Zařaďte do své sportovní rutiny dřepy, výpady, kliky a zvedání kolenou v poklusu na místě. 

4. Zamilujte si jógu

I když na první pohled se může zdát jóga jako relaxační cvičení, opak je pravdou. Kombinace silové jógy a protahování vám vyformuje zadek snů. Právě stretching je alfou a omegou úspěchu vašich štíhlých a dlouhých svalů. Pokud se totiž rozhodnete cvičit jen silový trénink a posilovat, svaly vám sice budou růst, ale nebudou štíhlet. A to je pravý záměr perfektního pozadí.

5. Volte nižší intenzitu cvičení, ale cvičte déle

Začněte aerobním cvičením (například běh, jízda na rotopedu) a poté se vrhněte na posilovací cviky. Provádějte tyto cviky s minimální zátěží (ideálně s vlastní vahou) v počtu 20 a více opakování a každý cvik opakujte 3x. Trénink pak opět zakončete aerobní aktivitou.

6. Bez zdravého jídla to nepůjde

I přesto, že budete cvičit každý den, nejméně 60% úspěchu vašeho hubnutí je celková životospráva. Přidejte do svého jídelníčku více zeleniny, ovoce, luštěnin, ryb a masa. Naopak eliminujte pečivo. A hlavně vydržte dlouhodobě. Jen to je cestou k vašemu zadku, o kterém jste vždycky snili. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 23. 4. 2021

Já chodím po schodech několikrát denně. Máme patrový dům, takže se docela nachodím. Bydlíme v něm teprve krátce, tak jsem zvědavá, jestli na mě budou mít schody také nějaký blahodárný vliv . Nechali jsme si udělat vnitřní schodiště na míru u https://www.kovovyroba-zabrana.cz/venkovni-a-vnitrni-schodiste/ a zatím to beru tak, že je to hlavně estetická a potřebná záležitost. Časem budou ale třeba i užitečné, vzhledem k mé postavě .

Odpovědět
konatovka
konatovka 11. 3. 2021

Kdybych měla větší zadek, tak to by mi tak nevadilo, protože je to pouze estetický problém. Velmi závažný zdravotní problém je velké břicho, objemný pas a boky a to se dá zdravou stravou dobře a pohybem pěkně vytvarovat. Pěkný článek, díky.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 3. 2021

chtěla bych mít vyrýsovaný zadeček

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 3. 2021

zadek je můj nejmenší problém, ten skoro nemám, ale předek je horší, břicho, prsa

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 3. 2021

Mě vyrýsovat zadek pomohla chůze po schodech.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 571
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.