Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi

Jak se stát moderní čarodějkou

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi
Jak se stát moderní čarodějkou

Jak se stát moderní čarodějkou

Byly tady vždycky a jsou tu i dnes. Čarodějnictví je označení pro nadpřirozené působení známé v mnoha světových kulturách. Nečekejte žádnou obecnou definici, ale spíše se zaměřte na ženy, které svou mocí, moudrostí, energií nebo intuicí umí ovlivnit mnohé. I dnes v jednadvacátém století se k tomuto „oboru“ hlásí tisíce žen po celém světě. Patřite mezi ně i vy?

Jak se stát moderní čarodějkou dnešní doby?

Vyberte si svou cestu

Neexistuje přesný seznam typů čarodějek, ale zato existuje mnoho možností pro ty ctižádostivé. Spíše než o to hledat do jaké kategorie budete patřit, je lepší orientovat se v základních pojmech:

Pohanství: 

Definovat termín pohanství je nesmírně těžké. Pokoušeli se o to mnozí a nikomu se nepodařilo docela. Proč? Pohané jsou hodně odlišní. Pokud se odkážeme na naše předky před stovkami a tisíci let, ti se sami neoznačovali za pohany. Byli to členové určité tradice, kultu, kmene nebo rodu. A ten měl nějaký konkrétní název. Velká část současných pohanů by mělo používat přesnější název novopohané, který ale není tolik zažitý a proto se i současní následovníci odkazů našich předků nazývají pohané. Pojem pohan se významově posunul. Proto existují i oprávněné výtky, že slovo pohan je hanlivé a pochází z křesťanského vnímání světa a proto bychom ho neměli používat. I na tom je možné vidět část pravdy. Význam tohoto slova se ale hodně posunul a proto už zde tu souvislost s křesťanským kořenem tak ostře nevnímáme. Současní pohané, jejich skupiny, tradice i jednotlivci spolu ale velmi často na mnoha rovinách nesouhlasí a proto je velmi těžké slovo pohan nějak jednoznačně kodifikovat a definovat. 

Wicca:

Náboženství, které je zpopularizoval její „otec“ Wiccy Gerald Gardner v polovině 20. let 20. století, kultivoval svoji specifickou ideologií, nyní známou jako Gardnerian Wicca. Zatímco čarodějky jsou obvykle považovány za ženy, mnoho Wiccanů jsou muži. 

Slavnostní čarodějka:

Čarodějnictví podle knihy, při níž se nejvyšší hodnoty připisují obřadům a rituálům - nemluvě o jejich odborném provádění. 

Brujería: 

Zastřešující termín pro africké, karibské a domorodé latinskoamerické čarodějnictví, jehož historie se datuje staletími, ne-li tisíci lety. Slovo bruja, španělsky čarodějnice, si však stále častěji osvojovaly ženy, které se zajímaly o dědictví a staly se současným fenoménem geodetově neutrálního výrazu brujx. 

Osamělá čarodějka:

Tato skupina čarodějek se skládá z těch, které se rozhodnout působit sami se svými schopnostmi a učením.

Eklekticismus:

Sociálnější cesta pro ty čarodějky, které se rozhodnout nedržet určité kategorie, ale místo toho rády kombinují tradice, jak se jim zlíbí. 

Coven:

Shromáždění nebo společenství zasvěcených čarodějnic, obvykle vedených veleknězem a nebo velekněžkou. Setkání často zahrnují sabaty, které jsou oslavami každoročního měsíčního cyklu. 

Pentagram: 

Magický nástroj, jako je amulet nebo talisman, který se často objevuje na oltáři. Často je zaměňován se symbolem satanské církve. 

Černá magie:

Forma magie používaná s temnými, zlovolnými a škodlivými úmysly, běžně spojená se satanismem. Negativní kouzla byla používaná k různým účelům již od dob starověkého Egypta.

Seance: 

Ceremonie sloužící ke kontaktu duchů, včetně mrtvých, prováděná obvykle za pomoci média.

Studujte

Než začnete listovat v knihách kouzle, je rozumně udělat si průzkum - zejména proto, že čarodějnictví je od pradávna opředeno směsicí legend a historických událostí. Začněte se základy. Nastudujte si materiály na internetu a pokud jste připraveni na hlubší průzkum, vsaďte na odbornou literaturu. Skvělou knihou je například publikace Lisy Chamberlain s názvem Wicca pro začátečníky.

Zásobte se

Podle toho, jakému typu čarodějnictví se rozhodnete věnovat, budete pravděpodobně potřebovat alespoň několik zásob z okultního světa. Jsou to například svíčky, oleje, kořeny,b ylinky pro rituály, tarotové karty a mnoho dalšího.  

Praxe, praxe, praxe

Začněte zkoušet základní rituály, seznamte se s různými praktikami použití krystalů a svíček. To vše si můžete zaznamenávat do své knihy stínů neboli deníčku vašich čarodějnických aktivit. 

Poznejte rizika

Čarodějnictví není jen zábava a hra. Nechvalně známé procesy s čarodějnicemi v Salemu se mohou zdát na hony vzdálené dnešní moderní době, ale pronásledování čarodějnice (nebo osob podezřelých z čarodějnictví) pokračuje i dnes. Přesto je čarodějnictví vyznáním tradice, úcty a cti. Většina tradic tohoto řemesla si uchovává krédo víry, což znamená, že ať děláš cokoliv, tvé činy by neměly žádným způsobem nikomu ublížit.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 3. 5. 2021

toto jde zcela mimo mne...

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 2. 5. 2021

Velmi zajímavé

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 5. 2021

máme neteř čarodějku a myslím, že v rodině jedna stačí

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 5. 2021

Kolik je asi mezi námi čarodějek?

Odpovědět
Svata
Svata 1. 5. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 420
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.