Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 2. 2021
Líbí se mi

Jak dlouhé má být milování podle psychologů? Stopky do ruky!

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 2. 2021
Líbí se mi
Jak dlouhé má být milování podle psychologů? Stopky do ruky!

Jak dlouhé má být milování podle psychologů? Stopky do ruky!

Jak dlouho má vlastně trvat sex? Dvě minuty? Patnáct minut? Tak tuhle otázku si jistě klade nejen řada z nás, ale zaujala také odborníky. A ti se na ni rozhodli konečně najít jednoznačnou odpověď!

Všichni máme jistě za sebou v posteli situace, kdy bylo „všechno hotovo“ během pár vteřin, i úžasné maratony, po kterých se nám ještě dlouho klepala kolena (a kdyby jen kolena). Kdybychom ale všechen čas strávený sexem zprůměrovali, jaký údaj by nám vyšel?

Stopky do ruky a…

Tak tohle se rozhodl zjistit americký psycholog Brendan Zietsch z University of Queensland. Ten požádal 500 heterosexuálních párů z různých koutů světa a různého věku, aby do ložnice přibraly i stopky a změřili čas od proniknutí penisu do pochvy až do ejakulace. Měření měly dvojice provádět po dobu čtyř týdnů.

Výsledky, které se mu sešly, byly různé – časy styku se pohybovaly od 33 vteřin až do 44 minut. Nicméně po zpracování všech údajů vzešlo konečné číslo, respektive průměrný čas, po který trvá sex, a to 5,4 minuty.

Zatímco místo bydliště nemělo na délku styku žádný velký vliv (ačkoli cenu za rychlost si odnesla jistá dvojice z Turecka, které k milování stačilo 3,7 minuty), věk samozřejmě roli hrál. Ukázalo se – nikoli překvapivě – že mladší páry vydrží o něco déle než ty starší.

Proč na čase záleží

Říkáte si, že je úplně jedno, jak dlouho milování trvá, hlavně že jsou všichni spokojení? Pak máte určitě pravdu, nicméně pro vědce je takový pohled neuspokojivý. A tak se rozhodli zaměřit právě na otázku, proč muži „vydrží“ právě tak dlouho (nebo tak krátce).

Podle americké studie z roku 2003 má poměrně významný vliv tvar jejich penisu. Ten je totiž evolučně uzpůsobený i k tomu, aby mohl v případě potřeby odstranit z ženina těla sperma jiného muže a nahradit je svým. Tím muž zvýší pravděpodobnost, že děti, jež žena porodí, budou jeho.

I když dnes už se takový důvod může zdát trochu úsměvný, dokazuje, jak moc jsme stále spojení se svými pradávnými předky.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Isha Garg 24. 6. 2021

You make such persevering brilliant focuses here that I read your article two or on various events. Your perspectives are as indicated by my own considering everything. This is a mind boggling substance for your followers. http://www.hotdehraduncallgirls.com/ https://www.dehradunescorts.com/

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 3. 2021

tak to je směšné, stopky do ruky

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 2. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 2. 2021

tak stopky do ruky vážně brát nebudu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.