Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi

Hubněte pomocí znamení zvěrokruhu. Jaký sport je pro vás to pravé podle hvězd?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi
Hubněte pomocí znamení zvěrokruhu. Jaký sport je pro vás to pravé podle hvězd?

Hubněte pomocí znamení zvěrokruhu. Jaký sport je pro vás to pravé podle hvězd?

Je nesporným faktem, že znamení vašeho narození ovlivňuje, jakou máte povahu, jak vypadáte, jak se oblékáte nebo jak se líčíte. Proč nevyužít sílu hvězd i když chcete dosáhnout postavy vašich snů. Jelikož fitness centra jsou stále díky pandemii koronaviru zavřená, zůstává nám možnost cvičit cvičit doma a nebo vyrazit do přírody. Proč se tedy nepodívat na hvězdy a nevyužít zkušenosti vyhlášených astrologů, aby nás nasměrovaly správným směrem a my jen neplýtvali svým časem při cvičení, které pro nás nebude efektivní nebo nás nebude bavit?  

Jaký sport je pro vás nejvhodnější, když jste…

Beran: Capoiera

Už jste o tomto cvičení slyšeli? Pokud ne, vězte, že jeho kolébkou je Brazílie. Jde o multikulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky. Pro ohnivé povahy ve znamení Berana, které jsou často považováni za jedno z nejnepřátelštějších znamení zvěrokruhu, je to ideální trénink, protože spálí veškerou energii. Astrologové dodávají, že vzhledem k tomu, že Beranům vládne Mars, je pro ně forma jakýchkoliv bojových umění ideální. A právě Capoiera je ideální i pro domácí cvičení. 

Býk: jízda na kole

Mírumilovní Býci mají náklonnost k přírodě a jemné pohyby, a proto je pro ně cyklistika ideální formou pohybu. Jízda na kole navíc umožňuje sociální distancování se. Navíc si můžete koupit rotoped i domů a užít si oblíbený seriál nebo večerní film pěkně v sedle. Kromě toho jízda na kole bude zlepšovat vaši vytrvalost a odhodlání, což dokonale ilustruje jeden z povahových rysů, kterým jsou Býci známí. 

 

Blíženci: HIIT

Osobnost Blíženců ovládá Merkur, což podle astrologů znamená, že se jejich mysl (a někdy i život) pohybuje extrémně rychle a do několika směrů. HIIT neboli High Intensity Interval Training, tedy vysoce intenzivní intervalový trénink je pro Blížence naprosto perfektní. Na rozdíl od ostatních kardio cvičení není stavěn na střední nebo nízké intenzitě, ale střídání maximální a nízké intenzity, díky čemuž vašeho tělo bude spalovat tuky daleko rychleji a efektivněji. 

 

Rak: Tai Chi

Osobnosti narození ve znamení Raka ovládá nebeské duchovní zvíře, které miluje opatrný pohyb. Díky tomu je starodávné čínské cvičení mysli a těla Tai Chi pro ně jako stvořené. Jedná se o elegantní cvičení, které vás naučí relaxovat a načerpat energii. Dlouholeté výsledky a průzkumy navíc ukázaly, že Tai Chi má výborné zdravotní účinky. Doporučuje se hlavně lidem středního a vyššího věku, protože působí jako prevence proti mnoha nemocem. Například snižuje hladinu tuků v krvi, zpomaluje řídnutí kostí a zlepšuje funkci srdečně-cévního systému. 

 

Lev: kruhový trénink

Lvi touží po aktivitě a mají tendenci být extrémně soutěživý, takže cvičení ve formě kruhového tréninku je udrží v pozornosti, pohybu a probudí jejich přirozeného vůdce. Kruhový trénink se v zásadě skládá z několika druhů cvičení, mezi kterými jsou přestávky pro odpočinek. Můžete tedy začít 50 přeskoky přes švihadlo, pokračovat článkem po dobu 45 vteřin, 20 dřepy a vše zakončit 10 kliky. Vždy když jednotlivý úsek dokončíte, dáte si 30 vteřin pauzu. Tento trénink pak můžete opakovat několikrát po sobě. 

 

Panna: kardio

Panny jsou extrémně logické a praktické znamení. Navíc se pyšní tím, že nemají rádi chyby. Vzhledem k tomu, že Panny navíc milují rutinu, stabilitu a opakování, je pro ně kardio vynikajícím řešením. Co vlastně kardio znamená? V zásadě se jedná o vytrvalostní trénink, při kterém udržíte svou tepovou frekvenci v jednom rytmu. Stanovené tempo je pak dáno vaší mírou fyzické kondice a můžete ho s tréninky postupně zvyšovat. Kardio může být rychlá chůze, běh nebo jízda na kole. 

 

Váhy: pilates

Ženy narození ve znamení Vah hledají rovnováhu v každé oblasti svého života. Vahám vládne Venuše, která je planetou lásky, krásy a peněz, proto potřebují cvičení, které osloví jejich lásku k harmonii. Pilates je pro tento účel naprosto perfektní. Pilates se zaměřuje na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění středu těla, uvolňuje také vaši páteř a pomáhá s bolesti zad nebo s napřímeným postojem či sezením u stolu.

Štír: kickbox

Štírům vládne Pluto, planeta transformace. Proto se ženy narozené v tomto znamení nebojí projevit a potřebují způsob, jak dostat svoje intenzivní pocity, vášeň a energii napovrch. Proto je pro ně kickboxing ideální. Je totiž perfektní kombinací kardia a síly, což je pro povahu Vah vysloveně terapeutické. Kickboxing navíc zlepší vaši koordinaci, rovnováhu a hbitost, zatímco vypotíte desítky kalorií.

Střelec: Zumba

Zumba je cvičení, při kterém se budete cítit jako na taneční party a budete hubnout způsobem, který vás bude bavit. Název Zumba je odvozen ze španělského slangu zubaře, což znamená rychle se hýbat a bavit se. Jedná se o taneční fitness program, v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobiku a tance. Navíc je vhodná nejen pro hubnutí, ale i pro zvýšení a udržení fyzické kondice a pro formování postavy. Střelcům ještě k tomu udrží v životě neustálé vzrušení a mladistvou energii, která je jejich hnacím motorem. 

 

Kozoroh: posilování

Kozorozi jsou známí svým neochvějnou uzemňovati energií. Rádi se drží osvědčených metod ve všech aspektech svého života, a proto je pro ně trénink s vlastní vahou nebo s činkami skvělý. Toto znamení zvěrokruhu je navíc zaměřené na cíl a konzistenci výsledků, které ze silového tréninku přímo vychází. 

 

Vodnář: Jiu Jitsu

Jedno z nejvznešenějším znamení zvěrokruhu, jakým Vodnář bezesporu je, je velice intelektuální a experimentální znamení. Vodnáři se nebojí do svého života začlenit nové myšlenky a otevřít své vize světu. Proto je pro ně brazilské cvičení Jiu Jitsu to pravé. Jedná se o směs juda, aikida, karate a sebeobrany, takže je cvičení komplexní a zábavné. Tělo se při pravidelném tréninku stává pružnější a pevnější a jeho fyzická kondice roste. 

 

Ryby: jóga

Zasněná, intuitivní a intenzivní. Ryby potřebují trénink, který osloví jejich duchovní stránku a znáte lepší způsob, jak to udělat než prostřednictvím jógy? Jóga je velmi populární a šetrný způsob, jak zlepšit své držení těla, rovnováhu, koordinaci a sebevědomí. Nejenže vám umožní klidně sedět se svými pocitu (což je u emotivního znamení Ryb nutností), ale také je to skvělý způsob, jak si zlepšit náladu. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 24. 4. 2021

to by tak mohlo být

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 2. 2021

Odpovědět
Svata
Svata 24. 2. 2021

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 24. 2. 2021

velice zajímavý článek

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 2. 2021

tak to sedí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.