Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 5. 2021
Líbí se mi

Chyby, kterých se dopouštějí ženy ve středním věku. Čím si samy ničíte své zdraví, psychickou pohodu i styl?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 26. 5. 2021
Líbí se mi
Chyby, kterých se dopouštějí ženy ve středním věku. Čím si samy ničíte své zdraví, psychickou pohodu i styl?

Chyby, kterých se dopouštějí ženy ve středním věku. Čím si samy ničíte své zdraví, psychickou pohodu i styl?

Nebudeme si nic nalhávat. Stárnutí je přirozený proces a období po čtyřicítce může být pro většinu žen plné napětí a stresu. Šaty, které jsme nosily, když nám bylo dvacet, už nějak nepadnou? Kouřové oční stíny mohou snadno vypadat tak nějak nepatřičně a ani udržení si váhy není tak snadné jako tomu bylo před deseti lety. Část problému spočívá v tom, že stárnutí vyžaduje změny, ale většina žen se ze své komfortní zóny nechce posunout. 

Proto jsem pro vás sepsala nejčastější chyby, které se ženy 40+ dopouštějí a hlavně způsoby, jak se jim vyhnout. Největší chybou totiž je, když neuděláme vůbec nic. Přitom stačí opravdu málo a můžeme snadno vypadat (a hlavně se cítit) lépe, než když nám bylo dvacet let.

1. Neřešíme svůj šatník

Vzpomínáte si na staré dobré časy, kdy jsme mohly ze štendru v obchodu sundat jakoukoliv věc a ta nám prostě padla? Bohužel tyto dny jsou pro většinu z nás ve středním věku dávno pryč. Tedy pokud nejste Madonna. My ostatní musíme dnes svůj šatník daleko více řešit a investovat do něj nejen peníze, ale i energii. Možná sama zjistíte, že se vám otevřou nové obzory, jak vypadat trendy a zároveň šik právě v tomto období. Vyzkoušejte overaly, plisované sukně a nebojte se ani zabrousit do sektoru stahovacího spodního prádla. Uvidíte, že stačí jen malá změna střihu, barvy nebo vzoru a váš styl bude mnohem více vkusnější než když jste byly mladší.

2. Zapomínáme na sebe

Zeptaly se vás někdy děti: „Kdo je ta krásná žena na fotce?“, když si prohlíželi nějaké vaše starší fotografie? Mě ano. Ruku na srdce… kolikrát jste navštívily kadeřníka (manikérku, pedikérku, masérku), když vám bylo třicet a kolikrát se k jeho návštěvě dostanete dnes? S přibývajícím věkem přicházejí nejen vrásky, ale také povinnosti ve vaší kariéře, vztazích nebo v péči o rodinu. A času zabývat se sama sebou ubývá. Vaším cílem je vypadat, co nejlépe - a být zdravá a spokojená. A péče o sama sebe hraje důležitou roli! 

3. Nemáme čas cvičit

Vaše oblíbené džíny jsou vám v posledních pár měsících stále těsnější a vy si každou neděli říkáte, že příští týden se cvičením už opravdu začnete? Jenže pak přijde nečekaný audit v práci, děti jsou nemocné a nebo je vaše energie na bodu nula a posouváte svá předsevzetí na další a další týden? Všechny tento scénář dobře známe! Navíc cvičení ve středním věku není jen o odhodlání, ale také mnohdy o překonání bolesti ztuhlých kloubů nebo bolavých zad. Cvičení vám však může s touto bolestí paradoxně nejvíce pomoci. Navíc pravidelný pohyb je jediným řešením, jak se bránit proti plíživému přírůstku hmotnosti, cukrovce nebo srdečním chorobám. Pokud zvládnete uběhnout maratón, skvěle! Pokud ne, teď je ta správná chvíle přestat věci odkládat a vyrazit s kamarádkou na jógu nebo si zamilovat dlouhé procházky v přírodě. 

4. Málo spíme

Dny, kdy jsme mohly zůstat vzhůru celou noc, jsou dávno pryč. Pokud jste ve dvaceti nebo třiceti zvládly vyrazit s kamarádkami do baru nebo celou noc pracovat na novém projektu a ráno stačilo dát si o kávu navíc se už nevrátí. I když může být lákavé zkracovat dobu spánku, zvláště pokud žonglujeme mezi povinnostmi péče o rodiče, děti a svou kariérou, jedná se o jednu ze zásadních věcí, kterou musíte ve svých návycích změnit. Spánek je alfou a omegou vaší krásy, spokojenosti a energie. 

5. Ignorujeme své zuby

Nevadí vám investovat do drahého krému proti vráskám nebo řešit své řídnoucí vlasy, ale často právě váš úsměv je odstaven na druhou kolej. Jedna věc, díky které totiž snadno můžete vypadat starší, než ve skutečnosti jsme, jsou právě zuby. Nažloutlý vzhled nebo onemocnění dásní jsou často problémy, které ženy ve středním věku trápí. Nevynechávejte proto pravidelné zubařské prohlídky a jednou za půl roku zajděte na dentální hygienu. Nejen, že budete zdravější, ale díky tomu, že se nebudete bát často a hodně smát, i spokojenější. 

6. Přeháníme to s antiaging procedurami

Toto je běžnou chybou, kterou se dopouští mnoho žen, jejichž věk překročil čtyřicítku. Ano, nikdo nechce mít pleť plnou vrásek, ale přemíra antiaging ošetření, botoxu a pomoc plastických chirurgů vás nemusí nasměrovat na tu nejlepší cestu, jak stárnout s elegancí. Buďme proto reálné. Není vůbec od věci využít na pomoc se stárnutím kosmetických vychytávek, ale všeho s mírou. 

7. Myslíme si, že existují pravidla, jak by měl ve středním věku vypadat náš účes

Musíte si s příchodem padesátky ostříhat vlasy na krátko nad nad ramena? Ne, protože žádná pravidla tohoto druhu nikdy neexistovaly a neexistují. Věk by neměl ovlivňovat, to jak bude váš účes vypadat. Vše závisí na tom vybrat si účes, ve kterém se budete cítit skvěle a sebevědomě. A jestli to budou dlouhé vlasy, žádný problém. Vlastně právě naopak!  

8. Používáme špatný make-up

Mnoho žen je stále věrná své oblíbené značce make-upu a v tomto segmentu příliš neexperimentuje. Máte to podobně? Pak pozor! Pravděpodobně nemáte make-up, který je pro vaši pleť nejlepší. Vyplývá to z mnoha průzkumů kosmetických firem i klinických studií. Odolejte nutkání zakrýt si pleť hutným make-upem, korektorem nebo pudrem, který podle vám zamaskuje vrásky a kruhy pod očima. Jemnější a přirozenější vzhled může být pro vás daleko mladistvější cestou. Vyberte si make-up, který bude lehký, ale zároveň dostatečně krycí. Na trhu jich po rychlém průzkumu najdete mnoho. A pokud bude mít navíc i SPF ochranu, bonus navíc! 

9. Nosíme špatnou velikost podprsenky

Je to nevyhnutelné - gravitace má špatný dopad na naši postavu a zvlášť naše poprsí. Mnoho žen nosí stále stejnou velikost a značku podprsenky, kterou nosily, když byly mladší. Ale správné spodní prádlo udělá s vaším postojem, držením těla i sebevědomím hotové zázraky. Zastavte se v polední pauze v obchodě, nebojte se poradit, zkoušejte a vyberte si podprsenku, která bude přesně sedět na vaši aktuální postavu. Uvidíte, jaký zázrak se stane…

10. Jsme uspokojené s nudným sexuálním životem

Naše společnost má tendenci prodávat poselství, že mládí rovná se sexy. Ve vašem věku, ale máte sebevědomí i svobodu oblékat se tak, abyste se cítily sexy naprosto kdykoliv a kdekoliv. Navíc podle odborníků ženy nad 50 mohou mít nejlepší sex ve svém životě. Je totiž poprvé v jejich životě, kdy mají sex pro zábavu a ne pro výsledek (děti).

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 27. 5. 2021

Střední věkem život nekončí, naopak máme víc času pro sebe.

Odpovědět
lenin
lenin 26. 5. 2021

No tak v mnoha věcech jsem to já ......

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 26. 5. 2021

No důležité je, aby fungovalo zdraví, to ostatní s tím hodně souvisí...

Odpovědět
kokoška pastuší tobolka

No jo, je to pravda, ale není nad to, mít ve středním věku malé děti. Vaši vrstevníci se cítí jako důchodci a vy ) běháte ,cvičíte, obléknete se , jak chcete ...je vám totiž všechno akorát. To je antiaging. Mám kondici lepší jak před 20 lety , nic mě nebolí a to bych podle tabulek měla být usedlá kynoucí žena v přechodu..: ))). Jo taky jednou budu.

Odpovědět
konatovka
konatovka 26. 5. 2021

Mělo by to být v zájmu každé ženy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 201
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.