Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi

Chcete zhubnout? Začněte ve své kuchyni!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi
Chcete zhubnout? Začněte ve své kuchyni!

Chcete zhubnout? Začněte ve své kuchyni!

I když se může zdát, že trendy v nových dietách a stravování se mění rychleji než nové účesy Madonny, jedno je jisté: pokud chcete bojovat se svými nadbytečnými kily, musíte začít ve své kuchyni! Odborné studie dokazují, že malé změny vaší kuchyně - od velikosti talířů až po obsah vašich kuchyňských skříněk - mohou způsobit velké rozdíly ve snaze zhubnout.

Jak na organizaci vaší kuchyně, která podpoří vaší snahu zhubnout?  

1. Kontrolujte velikost svých porcí

Vstoupili jste někdy do své kuchyně tak hladoví, že jste se ani neobtěžovali nandat si jídlo na talíř nebo do misky a prostě jste ho jedli rovnou z krabice? Ano, známe to všichni! Využijte kontrolu nad svými porcemi jednoduchými triky. Přesypejte oříšky z velkého pytlíku do menších a připravte si jednotlivé porce. Rozdělte hroznové víno do mističek a umístěte je do ledničky. Čokoládu nalámejte na jednotlivé kousky a si připravte „vlastní tabulky“ v požadované velikosti… Snadno si tak vyrobíte občerstvení na míru ve správných porcích a nebudete mít nutkání sníst celý velký pytlík čehokoliv. 

2. Proměňte dveře ledničky v nástěnku zdravého životního stylu

Vědci se v jedné studii zaměřili na to, jak pomoci lidem, jež touží snížit svou váhu. Výsledkem bylo, že pokud testovací subjekty použili dveře ledničky k připomenutí svých cílů, snadno si konzumaci nezdravých surovin rozmysleli. Použijte barevné magnety a klidně si na ledničku přilepte fotku, na které vám to sluší a jak byste si přála znovu vypadat. Přidejte fotky své rodiny, oblíbeného jídla nebo třeba nového jízdního kola, které si chcete koupit za odměnu letos na jaře. Cokoliv, co vás udrží motivovanou a spokojenou!

3. Organizace je základ

Co oči nevidí, na to mysl nemá chuť. Přesuňte všechny potraviny, které by jakkoliv mohly zkřížit cestu vaší vysněné váze a dietnímu plánu do poliček či šuplíků, které nemáte přímo ve výšce očí. Schovejte je z pracovní plochy i vystavených poliček. Pokud se váš manžel nebo vaše děti neobejdou bez oblíbené čokolády, odneste ji do spíže a klidně schovejte do krabičky. Oni budou vědět, kam pro ni jít, ale vy ji nebudete mít neustále na očích. Místo toho na linku umístěte mísu s ovocem, do ledničky si připravte box s očištěnou zeleninou a pokud máte filtrovací nádobu na vodu, naplňte ji. Každý den by mělo být vaší motivací ji celou vypít. 

4. Vyměňte příbor za hůlky

Jak vypadá jezení obědu ve vašem podání? V klidu se posadíte a přemýšlíte nad každý soustem a nebo při čtení emailů či sledování oblíbeného seriálu rychle zhltnete cokoliv, co máte na talíři? Čím pomaleji jíte, tím více času dáváte mozku, aby si uvědomil, že už jste sytí. Vyzkoušejte oblíbený trik a vyměňte vidličku s nožem za asijské hůlky. S jejich pomocí se donutíte jíst pomalu a více se na jídlo budete soustředit.

5. Zdravá kuchyň = zdravé děti

Je vám jasné, že pro vaši dietu a zdraví jsou slazené nápoje tou nejhorší volbou. Skvělé! Proč je ale v tom případě dopřávat svým dětem? Rozhodně čas od času není na škodu své ratolesti potěšit oblíbenou sladkostí, ale i tu lze vyřešit zdravější cestou. Co místo balení gumových medvídků dětem upéct oblíbený koláč? Pro rodiče, kteří se cítí provinile, že své děti připravují o sladké dobroty, odborníci nastiňují jiný úhel pohledu: pokud je u vás normální, že vaše spíž přetéká nezdravými jídly a rafinovanými cukry, vašim dětem už od malička stanovuje normu, kterou pravděpodobně přijmou za svou. A nakonec se možná dostanou do stejného bludného kruhu nespokojenosti se svou postavou jako máte teď vy.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 26. 3. 2021

Zaujímavý článok

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 3. 2021

tak hůlky jsme doma nikdy neměli

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 3. 2021

dobrý bod - hůlky, to bych se vůbec nenajedla a mohla bych zhubnout. Nu, někde tu jsou, dnes si chystám sojové kostky na čínu, tak to zkusím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.