Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 24. 3. 2021
Líbí se mi

9 důvodů, proč pít víc vody

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 24. 3. 2021
Líbí se mi
9 důvodů, proč pít víc vody

9 důvodů, proč pít víc vody

Může vám voda pomoci zhubnout? Vypořádat se s běžnými nachlazeními? Zlepšit imunitu? Nebo přivolat dobrou náladu? Ano, může! Možná utrácíte nesmyslné peníze za vitamíny, nakupuje bio potraviny, ale zlepšit svůj celkový zdravotní stav můžete i takovou „maličkostí“ jako je pití vody. Proč je důležité hodně pít? Zde jsou nejdůležitější důvody lékařských odborníků:

1. Budete snadněji cvičit

Voda pomáhá napájet vaše svaly, takže dostatečným pitím vody v průběhu dne a hlavně před a po cvičení zvýšíte svou energii a snížíte pravděpodobnost křečí nebo jakýchkoliv jiných zranění v průběhu tréninku. 

2. Zhubnete!

Výzkum ukázal, že vypitím půl litru vody v průběhu a po tréninku zvýšíte svůj metabolismus a spalování kalorií až o 30%. Pokud se tedy budete věnovat 40 minut kardio cvičení, nespálíte běžných 400 kalorií, ale 520 kalorií. To už něco znamená! 

3. Budete vypadat mladší

Pitná voda bojuje proti suché pokožce a z těla vyplavuje toxiny a bakterie. Takže díky dobrému pitnému režimu bude vaše pleť plnější a zdravější. Pouhým pitím tak můžete redukovat tvorbu vrásek stejně jako drahými kosmetickými přípravky.

4. Vyléčíte si bolesti hlavy

Pokaždé, když vás rozbolí hlava, místo zázračné pilulky sáhněte po sklenici vody. Dehydratace je totiž jednou z nejčastějších příčin bolesti hlavy. Pokud se na své pravidelné pití zaměříte, zjistíte, že vás hlava bolí mnohem méně (ne-li vůbec!). 

5. Zvýšíte svou produktivitu

Pravidelný přísun vody do vašeho těla pomáhá mozku pracovat výkonnějším tempem a zvyšuje vaše soustředění. Stejně jako vaše auto potřebuje čas od času doplnit množství paliva, která zvyšuje úroveň jeho produktivity, to stejné se stane i s pitím vody a vaším tělem. 

6. Zvýšíte svou imunitu

Pitná voda pomáhá bojovat proti nachlazení a chřipce, ale hravě si poradí třeba i s ledvinovými kameny, protože zabraňuje hromadění solí v ledvinách. Přirozená voda například z lesní studánky je plná vitální energie a obsahuje značné množství antioxidantů, proto také lépe chutná. V důsledku moderních úprav a přepravy vodovodním řádem ztrácí voda svou přirozenou energii, a proto ji naše tělo hůř vstřebává do svého tělního obědu. Proto je ideálním řešením přístroj Somavedic, který se svou strukturovanou vodou vytváří dokonalý pitný režim. Více o strukturované vodě se dozvíte ZDE.

7. Zlepšíte si trávení

Pití vody pomáhá odplavovat z těla nebezpečné toxiny a odpad, který váš organismus nepotřebuje. Navíc podporuje pravidelné vyprazdňování a je zásadní pro zdravou funkci střev. Navíc pravidelné pití vody znamená omezení problémů se zácpou.

8. Zvýšíte svou energii

Správná hydratace pomáhá vašemu tělu využívat jeho sílu naplno a pracovat na plné obrátky. Navíc vás snadno zbaví všech pocitů únavy.

9. Budete šťastnější

Voda podporuje tok živin a hormonů ve vašem těle a uvolňuje endorfiny, díky nimž se budete cítit šťastnější. Vaše tělo se pravděpodobně bude cítit také v lepší kondici a v důsledku toho budete nejen vypadat lépe, ale hlavně se tak cítit.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 26. 3. 2021

Žiaľ patrím medzi ľudí,ktorý nedodržujú pitný režim

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 25. 3. 2021

myslím si že piji hodně vody

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 3. 2021

Myslím, že piji dostatečně.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 3. 2021

souhlasím, ale přes zimu mám vcelku problém se do pití vody donutit a vypít jí větší množství

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 3. 2021

souhlasím, vodu piju hodně...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.